Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érdemes-e szakemberhez forduln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes-e szakemberhez fordulni ez miatt?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. A legelső és egyben utolsó párkapcsolatom gimnázium 11. osztályban ért véget. Különösebben negatív tapasztalatom nem volt ebben a kapcsolatban se szexuálisan, se pszichésen. Azért ért véget, mert nem voltunk igazán szerelmesek.

Érettségi után volt néhány kalandom, amik után én borzasztóan szégyelltem magam és tükörbe se tudtam nézni. De párkapcsolatom az nem volt. Évről évre egyre jobban elzárkóztam az ismerkedéstől Ezzel együtt nőtt az elégedetlenség magammal szemben és egyre több gátlás alakult ki bennem.

Időről időre persze érzni kezdtem a magányt, de azt mondogattam, hogy jó ez így is nekem és igazából boldog vagyok. És sokszor tényleg jó is és boldog is vagyok. De az utóbbi fél évben már nem tudom ezt az érzést elnyomni. Azonban azt is tudom, hogy annyi szorongás, gátlás és félelem van bennem, hogy egyedül én ezeket nem tudom leküzdeni.



2022. máj. 19. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"...annyi szorongás, gátlás és félelem van bennem, hogy egyedül én ezeket nem tudom leküzdeni."


Akkor igen, érdemes segítséget kérni.

2022. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
A pszichológus sem fogja tudni áthangolni az agyad, hogy olyan férfiak iránt érezz szerelmet, aki nem csak rongyként használ és nem érzed utána megalázva magad. Maximum kapsz egy rakás pozitív energiát, amin felszívva magad megint rácuppansz az első trógerre, aki szintén használni fog, a pszichológusról meg megtapasztalod, hogy csak a munkáját végzi és vagy súlyos pénzeket kifizetsz neki, akkor pénzért ráért, vagy állami, akkor meg várj a következő időpontig, - ha nem mondja le valamiért - és akkor megbeszélheted vele, miért érezted magad rosszul aznap reggel, mikor az eset történt. Ha nem jegyzetelted le, akkor miért nem? Ha igen, akkor meg már félig te magad is pszichológussá képezted magad, mert a leírt, dokumentált érzéseket később tudod majd elemezni.
2022. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen oda. A szorongasokat kezelni kell. Aki nem kezeli az olyan sorsra jut mint a 3-as.
2022. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!