Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha egy 29 éves fiú már régóta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy 29 éves fiú már régóta szingli és még a szüleivel lakik, annak van valami problémája?

Figyelt kérdés
Ismerkedem egy fiúval, aki amúgy szimpatikus, csak kicsit furcsa, hogy már régóta nincs barátnője, még mindig a szüleivel él, nincs is nagy karrierje és vagy 4 szakot hagyott félbe eddig. Olyan céltalannak tűnik nekem.
2022. jún. 18. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd a fenébe a csávót.
2022. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Saját lakást nem könnyű szerezni, ha nem örököl. 29 évesen manapság még nem olyan rendkívüli, hogy a szüleivel lakik. Arról se feltétlenül tehet, ha sokáig nem volt barátnője. Nem csak rajta múlik. Az már gázabb, hogy 4 szakot hagyott félbe. Dolgozik? Van értelmes karrier terve? Szeretne belátható időn belül külön költözni a szüleitől?
2022. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dolgozik, de csak 6 órás állása van, amit az apja intézett neki. Úgy látom, hogy nem nagyon akar a szüleitől elköltözni, mert elég jómódúak és pénzelik, mindent aláraknak, autót, fizetik az épp aktuális szakot amit sosem fejez be, pedig nem buta, csak motiválatlan. Kérdeztem, hogy mik a tervei, mi érdekli, mit szeretne csinálni, de úgy vettem észre, hogy kellemetlen neki a kérdés, és igazából nem is nagyon tudott rá válaszolni.
2022. jún. 18. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Tipikus elkényeztetett gyereknek hangzik, de lehet a leírásod kicsit torzít.

Az egyik fő szempont hogy mit szeretnél? Ha szeretnél családot belátható időn belül, akkor valszeg hagyd, minden egyéb helyzetben szerintem jó lehet.

Még az érdekelne hogy hol ismerkedtél meg vele? Csak mert hasonló korú vagyok, és érdekelne hol lehet ismerkedni.

2022. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebből egyedül azt tartom rossz dolognak, hogy már négy szakot félbehagyott.


Ha valaki jó kapcsolatot ápol a szüleivel, miért ne lakhatna otthon? Én sem szeretnél egyedül élni, csak azért, hogy elmondhassam, hogy nem anyámmal lakom egy háztartásban. Fölösleges lenne albérletet fizetni, inkább várnék tovább, amíg közös lakást tudok vásárolni, és az nem biztos, hogy sikerül 29 évesen hátszél, illetve CSOK nélkül. Valamint én szívesebben adok itthon a számlákba, illetve segítek a felújításban, veszek új bútort, mintsem egy felbérlő zsebét tömjem.


A 4 év szingliséggel sincs probléma. Én másfél éve vagyok az, lehetett volna már több kapcsolatom is, de egyikkel sem éreztem, hogy hosszútávon együtt tudunk működni. A kezdeti lángolás meg az "awh, de helyes" sajnos nem elég a hosszútávú párkapcsolathoz és családalapításhoz, ami a terveim között szerepel. Sőt, nekem inkább azokkal szemben vannak rossz érzéseim, akik virágról virágra szállnak, mert ők nagy valószínűséggel kapcsolatfüggők.


A négy szak viszont nagyon-nagyon necces. Persze ez sem fekete-fehér. Én egy szakot hagytam félbe, de utána mentem másikra, és azt becsülettel megcsináltam, valamint utána jelentkeztem mesterre, és azt már bizonytalanságok, csúszások nélkül sikerült befejeznem. Én is kacsintgatok másik pálya felé, de akkor is van már két meglévő, befejezett diplomám. Szóval azt mondom, hogy mindenkinek lehet az életében bizonytalanság is váltás, de négy szak...Már nagyon sok. Előrevetíti, hogy kb. fogalma nincs, mit akar az élettől.

2022. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
persze.. mert mindegyik 29 éves férfinek baja vak aki egyedülálló és otthon él.
2022. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is 29 vagyok, nekem már van alap és mesterdiplomám is, most egy másik területen szerzem a harmadikat levelezőn, az illetőt itt ismertem meg, a csoporttársam. Megértem, ha valaki rájön, hogy amit tanul nem neki való, és ezért vált, de ő már négyet kipróbált, elpazarolta az államilag finanszírozott féléveinek egy részét és volt, ahol meg fizetett, vagy inkább a szülei fizették, de azt is otthagyta. A mostanit se veszi komolyan, egy csomó tárgya nem lesz meg, szerintem itt sem marad sokáig. Nem zavar, hogy a szülievel lakik, bár kicsit fura így lassan 30 évesen, hogy úgy megyek a páromhoz, mint egy tini, a szülői ház emeleti szobájába, a szomszédban meg a szülői háló. Nem is aludtam még nála, ő alszik nálam, mert nekem saját házam van. Én már néhány éven belül szeretnék családot is alapítani, ahhoz pedig egy megbízható partner kell. Szeretném, ha kezdene valamit az életével, mert egy érettségin kívül jelenleg nincs semmilyen végzettsége, se szakmája se diplomája, és ha nem lenne szülői háttere, nem tudna semmihez sem kezdeni az életben. Nincsenek céljai, nem önálló, ez így nekem nem vonzó, és bár messze nem tartunk még a családalapításnál, de nem szeretném a jövőmet a párom szüleire alapozni, szerintem ez azért érthető.
2022. jún. 18. 21:54
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Úgy látom a szövegértéssel gondjaid vannak.
2022. jún. 18. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Hagyd a srácot! Ismerem ezt a típust. Csak szomorúságot hozna neked.


L

2022. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Önmagában ez nem lenne baj, de a kiegészítéssel már gyanús. Az, hogy hosszú ideje enm volt kapcsolata számomra nem baj, ennek több oka lehet, akár az is, hogy nem akart. Ahhoz is kell némi érettség, hogy valaki belássa, hogy most nem fér bele az életébe egy párkapcsolat, és nem kapcsolatfüggőként megy bele valamibe.


A szüleivel élés is olyan, hogy hogy. Lehet anyuci kisfia, aki kenyeret se tud vágni magának, meg lehet önálló, aki mellesleg ott él. Pl. az egyik barátnőm ugyanilyen korú, és az anyjával él. Korábban élt már külön, másik megyében, de most anyagi okokból ismét hazakényszerült. Ha valaki csak annyit hall, hogy 29 évesen otthon lakik, lehet, nem erre gondol elsőre.


A leírás viszont már necces. Egy szakot még ott lehyet hagyni, de 4-et már sok. Itt már tényleg úgy tűnik, hogy határozatlan, nem tudja, mit akar az élettől. Egyre még mondanám, hogy ráerőltettek valamit, és inkább váltott. De 4 fura. Mindenesetre szerintem a saját benyomásod alapján dönts, mert mi mégis csak idegenek vagyunk.

2022. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!