Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Ti együtt lennétek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti együtt lennétek egy sztoikus férfival?

Figyelt kérdés
Válaszaitok megindoklása mellett korotok is megadnátok?

2022. júl. 30. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miben sztoikus? Ha a multik iránti kapcsolatában, akkor oké, ha a mi kapcsolatunkban, akkor az kissé problémás.
2022. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1/1 Úgy sztoikus, hogy életmódot váltott. Hozzáállásban, gondolkodásmódban igyekszik sztoikus nyugalommal megélni a mindennapokat. Az ókori nagyok tanításait próbálja magátévá tenni. Leginkább az "Elfogadni! Hideg fejjel tanulmányozni! Változtatni azon,ami hatáskörünkbe tartozik" elvek mentén élni. Amúgy nincs ebben semmi fanatikus és egy multinál dolgozom, de idővel az a célom, hogy magam mögött hagyjam azt a világot is. Ezek mellett sportolok és teljesen átlagos életet élek. Csak egyszerűen nem vonz a mindenáron való törtetés stb.
2022. júl. 30. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát két sztoikus, Seneca és Marcus Aurélius nekem bejön. Nekika feleségük is lennék.
2022. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as! Sajnos, én közel sem vagyok akkora koponya mint Seneca vagy Marcus Aurelius, viszont amennyire tudom, követni szeretném őket.
2022. júl. 30. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem lenne kizáró ok
2022. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hááát... Egy időben én is olvastam sztoikusokat, és az volt a vonzó benne, hogy az a gondolkodásmód véd a lelki fájdalommal szemben. Ez részben menekülés. Viszont ennek van egy rideg oldala is, hiszen, akit nem érintenek meg a dolgok, az óhatatlanul rideggé válik, ami ahhoz vezetne, hogy gyakorlatilag magányosan élnék a kapcsolatban, mert a párom számára nem lenne tétje annak, hogy együtt vagyünk-e vagy sem. Szóval egy ilyen nyugodt férfi csak papíron lenne jó.
2022. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze. A sztoicizmus a spiritualizmus előfutárának előfutára már. Barátom erősen foglalkozott szoicizmussal.
2022. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!