Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ryan holiday sztoikus nyugalma...

Ryan holiday sztoikus nyugalmat a mindennapokba vélemények?

Figyelt kérdés
Érdekel a könyv de nem tudom megéri-e rá beruházni. Egy ideje úgy vagyok, hogy szeretnék nyugodtabb lenni a rohanó világban. És ez a könyv szembejött velem, bár nem tudom hogy egy olyan filozófia ami már 2000 éves, nekem mit segíthet. Aki már esetleg olvasta érdekelne a válasza. A válaszokat előre is köszönöm!

2022. jan. 15. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó könyv, feltétlenül érdemes elolvasni, akárcsak Ryan Holiday többi könyvét is.


A Sztoikus nyugalmat a mindennapokban inkább egy átfogó szemelvény nyűjtemény a sztoikus irodalomból. Minden napra egy idézet, annak története, magyarázta, mai értelmezése, ami segít elgondolkodni egy-egy témában és így vezet be a sztoikus felfogásba.

Szerintem ez a könyv nem annyira közvetlenül a nyugalomról szól (az eredeti címében nem is szerepel a nyugalom: Daily Stoic), ugyanakkor sok mindenben képes nyugalom hoz segíteni, úgyhogy mégis csak van köze hozzá. Szerintem nem bánod meg, ha elolvasod. Én többször is kiolvastam egymás után.


Ha kimondottan a nyugalom foglalkoztat, akkor az Egyensúly a kulcs is erősen ajánlott, az sokkal inkább ezzel a témával foglalkozik. (Az eredeti címében is nyugalom van egyensúly helyett: Stillness is Key) Történelmi példákat hoz különféle időkből, hogy ki milyen helyzetben hogyan törekedett megtalálni a saját nyugalmát - Nem csak ókori sztoikusok, hanem modern, híres emberek is, mint pl. Kennedy, Tiger Woods és mások.


Egy olyan filozófia ami már 2000 éves, nagyon sokat segíthet. El sem tudod képzelni mennyire időtállók a sztoikusok gondolatai.

2022. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beleolvastál már azóta?
2022. máj. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, kifejezetten ajánlom, hasznos és gondolkodásmódja is jó. Mindennel nem értek egyet benne, viszont megéri olvasni
2022. szept. 18. 12:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont ahogy #1. is írta az Egyensúly a Kulcs is kifejezetten ajánlott, nekem is hasznos volt
2022. szept. 18. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!