Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek ezt minek tekinthe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezt minek tekinthetem?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akit kedvelek. Szinte mindennap beszélünk, és így ezzel egyhuzqmban egyre jobban kezdem megkedvelni. Lehet alakulóban is vannak a dolgok, és ő vele lenne a legelső párkapcsolatom. Viszont van egy kis bökkenő. Ez az érzés, ami a mellkasomban van mikor vele beszélek, egyszerűen nem találom a megfelelő szavakat hogy körbeírjam. Nem fizikai eredetű, leginkább a szerelemre asszociálni, viszont ez engem teljes mértékben kiborít. Rosszul vagyok ha ezt érzem, olyan, mintha egyszerűen félnék megélni az érzést, hogy egyáltalán szerelmes lehessek. Nemtudom hogy ezt esetleg gondoljam annak hogy érzelmileg nem teljesedtem ki/nőttem fel még, vagy szimplán, ez egy normális gyomorgörcs mivel nem volt ilyenben még tapasztalatom. Hogy őszinte legyen, bármelyik opció legyen is, egyszerűen megszeretném ezt szüntetni, de tudom hogy ez nem olyan egyszerű. Lehet nem a legjobb helyre fordultam tanácsért, de úgy érzem, hogy azért lennének emberek, akik tudnának nekem segíteni


20 L



2022. szept. 28. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Nyugi, az első alkalommal mikor aládver, el fog múlni ez az érzés, onnantól kezdnem lesz ilyen gondod.
2022. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Élvezd!

Ez csak annyit jelent, hogy hatással van rád, nem kell félni az érzéstől.

2022. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetes ez, van benned egy kis stressz, mert félsz az ismeretlentől. Kicsit olyan ez, mint nyaralás előtt, hogy várja az ember, de azért vannak kétségek indulás előtt, hogy mi lesz, ha esni fog, rossz lesz a szállás, nem találsz oda stb.


Aztán ott van, hogy ki kell lépni a komfortzónából, megváltoztatni az (akár évek óta) bevált napirendet, új kötöttségek lesznek, ez szintén kiválthatja néhány gyengébb pillanatban a "jobb lenne inkább hagyni az egészet" érzést.


Később, már rutinosabban a fentiek miatti stressz már gyengülni fog, de belép helyettük a korábbi sérelmek/csalódások okozta bizonytalanság, ami félelmet fog szülni.


Vagyis olyan csak a filmekben van, hogy rögtön jön a mindent elsöprő szerelem, aminek mindkét fél már 5 perc után átadja magát és közben semmi kétségünk sincs. Kb. annyira életszerű ez, mint amikor az akciófilmekben lazán poénkodnak, miközben pár centire süvítenek el mellettük a lövedékek...


34F

2022. szept. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ez közhelyesnek hangzik, és úgy érzed nem segít, de IDŐ.

Nem szabad elvárni magadtól hogy első pillanattól halál szerelmes legyél, maximálisan megbízz a másikban és maradéktalanul megéld az érzéseid. Egyszerűen ez egy érzelmileg teljesen érett ember felé is irreális elvárás...

Csak randizgassatok. Ne akarj szerelmes lenni, vagy ne aggódj hogy mi lesz ha az leszel. Lehet hogy pofára esel, igen. De lehet hogy 3 év múlva gyűrű lesz az ujjadon.

Ez sem hangzik túl segítőkésznek, de a pofonokból tanulsz. Nem nagyon van olyan ember akit nem csaltak meg, nem vertek át, nem próbálta meg valaki rombolni az önbecsülését.

De túléltük, itt vagyunk. Ez az élet része. Tudod, eső után szivárvány, és ez tényleg igaz. A lehető legrosszabb az, ha meg sem próbálod, és rettegve begubózol, ezzel persze elzárod magad a rossztól, de a jótól is. Ráadásul nem minden rossz feltétlenül annyira rossz, mivel egy negatív tapasztalatból is tudunk építkezni (sőt, abból igazán...)

És tudom miről beszélek. Nekem úgy indult a jelenleg 2 éves kapcsolatom, hogy nem mertem szerelmes lenni. De ha holnap kiderülne hogy vége, hiába fájna nagyon, hiába törne össze a világom, de ezt a 2 évet akkor se csinálnám vissza. Annyival gazdagabb lettem, mint ember, mint szerető, mint pár, hogy ezt senki és semmi nem veszi el tőlem.

2022. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Le tudod írni az érzést pontosabban?

Lehet rossz előjel is.

2022. szept. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a kardiológiát javasolnám a panaszok tekintetében, utána pedig a gasztroenterológiát sorban.
2022. szept. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok, normális válaszokat! Ezek hallattán nyugodtabban fordulok az ismeretlen felé!
2022. szept. 29. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!