Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire érzitek gáznak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire érzitek gáznak, hogy a sikertelen társkeresés miatt pszichológushoz kell járni?

Figyelt kérdés

Mindig ezt írják, akiknek nem jönnek össze a dolgok: pszichológus, pszichiáter, pszichodráma, önismeret, önfejlesztés.

De másoknak meg enélkül is megy.


Én nem tudok ezzel megbékélni, rendeltem pár önismereti könyvet, be is jelentkeztem pszichológushoz, de ezektől csak rosszabbul érzem magam. Szánalmas.


2023. aug. 1. 10:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Kb. mindenkinek lenne szüksége pszichológusra, mert mindenkinek van panasza, javítanivalója, szorongásai, irreális, káros tudattalan mintái... És kevesen kapnak annyi figyelmet, vagy pláne kaptak gyerekkorukban, mint amennyit szeretnének. Ez ma már egyáltalán nem ciki, sőt nagyon jó, ha az ember foglalkozik a lelkével, mentális jóllétével. Ez pont olyan, minthogy ha nem tudod magadat megnyírni és a haverod se, elmész egy fodrászhoz. A nőknél egyébként sokkal gyakoribb, hogy maguktól eljárnak, ezt inkább a férfiak gondolják cikinek, akikbe bele lett nevelve, hogy érzelmeket kifejezni, pláne beszélni róluk az férfiatlan. Meg úgy általában bármiben segítséget kérni (azért nagyobb többek között a halandóságuk, mert orvoshoz is ciki menni meg salátát enni is ciki és lehetne folytatni.) Ezeket annyira de annyira túl kell lépni, hogy mások mihez mit szólnak, mert ez a te életed. És mint írták, a párkapcsolat megléte nem jelenti, hogy valaki értékesebb. Annyian vannak, akiknek pokol otthon az élete, csak nem mernek kilépni és ezért járhatnának pszichológushoz. Ezeket nem láthatod kívülről.
2023. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem azért kell terápiára menni, hogy legyen csajod, hanem hogy felderítsd és orvosold azokat a problémáidat, amik moatt nincs csajod.
2023. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
De az mégis siker, hogy tudsz kapcsolatot kialakítani, szerelmes valaki beléd, és te is belé, együtt vagytok. Már ez is siker.
2023. aug. 1. 11:53
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
13 Ha ezt egy fájdalmas pofára esés követi, akkor aligha.
2023. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt csak úgy hoztam olvasgatni, elmélkedni...:

[link]

2023. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván siker, de a valódi siker az, ha boldog, kielégítő kapcsolatot tudsz hosszú távon fenntartani. Ha valami nem megy az életben, elakadásaid vannak, nem szégyen segítséget kérni. Csak ebben az országban gondolják még mindig azt, hogy aki pszichológushoz jár, az biztos hülye. Megjegyzem, akik kapcsolatban vannak, azoknak meg amiatt lenne érdemes pszichológushoz járniuk :D
2023. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A valódi sikerhez az út is a sikeren át vezet. De nekem az se jött még össze, bármit tettem. És akkor megyek pszichológushoz, meg kiadok pénzt könyvekért, a pszichológus is pénz, és akkor ne érezzem magam nyomoréknak. Alaphangon 50 000-ret költök majd pszichológusra egy hónapban, plusz a könyvek. Míg más vacsorára költi, nyaral, gyerekeire költi.
2023. aug. 1. 12:34
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
Először is a fókuszodat kellene megtanulni átállítani a "másokról" saját magadra. Ne azt nézd, hogy más mit csinál, mert egész életedben szerencsétlennek fogod látni magad. Mindig van, akinek jobb, akinek több, szebb jut. Saját magadhoz képest akarj fejlődni,meghaladni a korábbi állapotodat. Igen, neked most ez az utad, de legalább már elkezdted. Ha ezt sem teszed meg, akkor jövőre is ugyanitt tartasz majd.
2023. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%
És? Más meg mondjuk műfogsorra költ vagy temetésre és akkor neked a jobb, mert neked épp nem kell. Mindenkinél van jobb helyzetben lévő ember és van rosszabb. Ha csak felfelé nézel, akkor tényleg szarul fogod érezni magadat.
2023. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Miért kellene emiatt pszichomukihoz járni? Aki akar, menjen, aki nem akar, az nem akar, rendezi úgy a dolgot, ahogyan akarja, tudja. Nem kötezeő semmi sem.
2023. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!