Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Offline ismerkedek, rapidrandi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Offline ismerkedek, rapidrandin ( speed dating ) és hasonló rendezvényeken. Miért van az hogy a nők csodálkoznak a felhozatalon? 37F

Figyelt kérdés

Igen tehát ezeken a rendezvényeken 7-12 férfi és 7-12 nő szokott lenni. Ez a 30-as korosztályban van leginkább, ez a legnépszerűbb. Azt vettem észre hogy a nők cikinek érzik, a férfiakat kissé lenézik stb.

De nem az van hogy a social media felülírt nekik hogy milyen is a valóság? Miért hiszik azt hogy nem az ott megjelenő férfiak a kínálat?

Nyilván egy jómódú, képzett, udvarias, jó megjelenésű 30-as férfi nem foglalt. Viszont egy csinos, okos, kedves nő simán lehet hogy független, ugyanis jóval kevesebb ilyen kaliberű van férfiban ( 30as korosztály ).



dec. 14. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam a 20-as korosztályban, kicsit rettegtem hogy jaj milyen féle pasik fognak jönni, de abszolút normális volt mind. Átlagos alkatú, átlagos arcú, semmi gáz nem volt az egészben és a pasikban sem.

Akikkel matcheltem azokat vagy a végén már nem akartam felkeresni, vagy nem keresett, egyel beszélgettünk de az elég gyorsan megkattant és felmérgesedett a csipkelődős humoromon és törölt. (Jó azért nálunk 7 pasi 7 nő volt, nem 12)

dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Na végre egy pozitív válasz :). Nekem is ugyanez volt a benyomásom, én többször voltam és mindenki aranyos/normális szokott lenni. Átlagemberek? Igen. Ez az amit sokan nem tudnak manapság hova tenni, pedig az átlagemberek ismerkednek, keresik a párjukat. Mi ebben a ciki?


A férfiakra, fiúkra ne neheztelj, szerintem az eggyel idősebb korosztályban is ez van, sajnos túl hamar ítélkezünk. De persze nekem is volt rossz tapasztalatom hogy ideges volt amikor megkerestem...( miért adta ki az elérhetőségét ....sajnos ez egy ilyen 'business', muszáj időt adni neki és esélyt...szerintem jól tetted hogy mentél és köszönöm hogy írtál róla!

dec. 14. 09:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem neheztelek senkire, abszolút egy pozitív élmény volt még ha nem is sikeres. A "normális" "átlag" meg nem sértő szó, főleg hogy én valami tényleg nagyon gáz felhozatalra számítottam (valami nagyon lecsúszott bagázsra), és matcheltem is párral mert érdekes/rendes volt. Semmi baj az átlag emberekkel.

De nagyon introvertált vagyok és rettenet fárasztó esemény volt, többet nem mennék, viszont hetek óta szemezgettem vele és már csak azért is elentem, hogy legyen egy ilyen élményem is. :)

dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3-as szerintem jól tetted hogy mentél. Amúgy mivel én már többször voltam megfigyeltem hogy valójában ez az introvertáltabb ( igazi való introvertáltságról beszélek ) helye. Legtöbb ember az. Persze mindig van 1-2 harsányabb fazon de 90%-ban itt olyan emberek ismerkednek akik valójában egyedül vannak és komoly kapcsolatot keresnek. Kiindulási pontnak jó.


Én sokszor találkoztam környékbeliekkel ( akik arra laknak mint én ) vagy társkeresőről vagy közös gyerekkori élmények esetleg munkahely, de mindig ismerősbe fut az ember. Egy biztos maga az hogy offline máris kellemesebbé teszi a dolgot.


Én mindenkinek csak ajánlani szoktam, pedig én is sokáig vártam vele mert úgy gondoltam ez vakrandi és semmi szűrés de sok csinos, intelligens lány is jön ezekre ami kifejezetten üdítő.


Persze vannak sznobok, őket kicsit sajnálni szoktam, de hát ez ilyen.

dec. 14. 09:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt vettem észre hogy a nők cikinek érzik, a férfiakat kissé lenézik stb."


Rengeteg nő és férfi eléggé túlértékeli magát. Látok olyanokat, akik kinézetre eléggé átlag alattiak, de úgy válogatnak, mintha a külsejükkel kb versenyt nyertek volna.


Van egy régi kifejezés: rátarti. Na ez pontosan ezt jelenti - saját magát erősen túlértékelő személy. Ma az emberek nagy százaléka ilyen.


Én járok ilyenek programokra, és elég sok probléma van sajnos a fejekben mindkét oldalon. Sokan kifelé választanak társat, tehát lehessen vele flexelni, mutogatni a külvilágnak hogy mim van, vagy általa többnek lenni, többnek látszani.


A másik, hogy sok embernek nem arra kell a kapcsolat, hogy az illetőt szeresse, hanem a céljainak keres partnert (gyereket szeretne, vagy mosónőt keres stb.)


Leginkább fejben rossz az énkép, és nem korrektek a célok.

Egóalapú a társkeresés, nem fogalmazódik meg, hogy társa szeretnék lenni a másiknak lelkileg is, támogatni, szeretni. Ez ma már inkább teher, és taszító - legyen már férfi, legyen már nő, szedje már össze magát.


Szerintem a férfiaknak ma már kevésbé van értelme kezdeményezni, inkább tét nélkül kell beszélgetni, ha adódik alkalom. A nők lépni fognak afelé, aki nekik szimpatikus. Ha viszont egy férfi kezdeményez, általában nagyobb esetben van lepattintva, mert a nő nem veszi figyelembe, nem az esete stb. Rengetegszer láttam férfiakat és nőket futni teljesen fölöslegesen.


Én ezeket tapasztalatam.

dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5-ös nagyon köszönöm én is úgy látom ahogy te, ugyanakkor szerintem van egy másik probléma is nem csak túlértékelési gondokkal vannak emberek hanem alulértékeléssel is. Nagyon aranyos, csinos, intelligens lányok és egyedül, szerintem ez nem csak annak köszönhető hogy magukat túlértékelik hanem bizony annak is hogy magukat alul.


A probléma még abban is rejlik hogy nem tudják igazából kire vágynak. Ahogy írtad van egy társadalmi összkép és annak szeretnének megfelelni holott lehet jól érzik nagyon magukat olyannal aki nem pontosan az ami ott le van írva.


Én hiába jelenek meg abszolút rendezett körülményekből, külsővel és viselkedéssel mégis valahol többet keresnek valami pluszt. És ha ez idegenként nincs meg azonnal 2 mp alatt mint a 'Ha eljön Joe Black' c. filmben akkor le vagyok írva. Szerinte röhej hogy egy rövid kis találkozó után már ki kell adni az utamat, de emelt fővel szoktam elfogadni, csak persze sajnálom is mert nem gondolom hogy ez futóverseny lenne mégis van a fejükben sokszor egy álomkép, egy korábbi kapcsolatból ( ami már alapból vicces hiszen szétmentek de ezt nem fejtegetem nekik ), és annak az érzésnek a nyomát keresik, pedig szerintem a szerelem nem úgy és nem ugyanakkor jelentkezik, mindig picit más főleg ha teltek is közben az évek.


De esélyt inkább nem adunk, az a biztos. Biztos út a magányba és az egyedüllétbe. Rengeteg kapuzárási pánikos hölgy ( és biztos úr ) is jön ezekre, tehát 30-40 közöttiek és nagyon látszik rajtuk hogy feszengenek, meg régóta vannak egyedül de akarnak kapcsolatot csak kompromisszumot nem akarnak kötni, még abban sem hogy esetleg 1-2 dolog csak az ami nem stimmel.


Szomorú valahol.

dec. 14. 11:46
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

6:

"Nagyon aranyos, csinos, intelligens lányok és egyedül, szerintem ez nem csak annak köszönhető hogy magukat túlértékelik hanem bizony annak is hogy magukat alul."


Itt szerintem megintcsak felülértékelés van, csak ő önbizalomhiánynak kommunikálja, de valójában egy sokkal jobb kategóriás pasi után ácsingózik, akinél sorban állnak a nők, és a csaj ezek mellett nem rúg labdába, mert itt már nem elég kiemelkedő.

Önmagában valóban csinos, szép. De az ideál is képben azzal, hogy férfiként ő mennyire népszerű. És ott már ez a csaj nem különleges. És a lány emiatt frusztrált, mert ő hiszi hogy ő cuki, de mások mellett meg nem tud ő a best lenni.


"egy rövid kis találkozó után már ki kell adni az utamat, de emelt fővel szoktam elfogadni"


Jobb is így. De te is ezt tennéd, ha egyértelmű lenne, hogy hosszútávon nem tudnád szeretni, elfogadni, és nem őszinte az egész. Akkor jobb inkább elköszönni.


Egyébként meg kell egy komoly veszekedés egy ismerkedés, vagy az alakuló kapcsolat alatt. Akkor fog kiderülni, hogy a cuki jelmez mögött ki van. És az lesz az igazi én. Ha flegma, lekezelő, bunkó, akkor el lehet könyvelni, hogy az az alap - az addigi csak udvariasság, és viselkedés volt.



"van a fejükben sokszor egy álomkép egy korábbi kapcsolatból, és annak az érzésnek a nyomát keresik"


Azt keresik, hogy a másikat szívből, őszintén tudják-e szeretni. Az előzőben nekik ez meg volt, ezért az az etalon. Ha egy új a nyomába sem jön, akkor értelmetlen belemenni.

Én adtam ilyen esélyeket, többet is, utólag kiderült, hogy fölösleges - az elején látható volt, hogy nem tudom a másikat őszintén elfogadni, szeretni. És így tényleg ne húzzuk egymás idejét, neki is jobb. Megfutottam ezeket a köröket, adtam esélyeket, tök értelmetlen - tudom miről beszélek.



"De esélyt inkább nem adunk, az a biztos"


Aki gyakorlott ismerkedő tudja, hogy mit keres, vagy mik a taszító jelek. Eleve nem fog ismerkedni, ha ránézésre is látja, hogy értelmetlen még esélyt is adni. Már most ciki az illető, nem tudom elfogadni, átnevelni az nem az én műfajom, inkább keresek tovább.



"30-40 közöttiek és nagyon látszik rajtuk hogy feszengenek, meg régóta vannak egyedül de akarnak kapcsolatot csak kompromisszumot nem akarnak kötni, még abban sem hogy esetleg 1-2 dolog csak az ami nem stimmel."


A gyerekvállalás például nem apróság. És sok ilyen van, ami nem stimmelhet.


Én teljesen egyetértek azokkal, akik inkább egyedül maradnak. Magammal legalább nem veszek össze. De ha választok, akkor olyat, akivel a céljaink, és értékrendünk teljesen hasonló. Ha van komoly eltérés, abból valamelyik vesztesen jön ki, vagy ki is csinálják egymást hosszútávon.


Én nem akarnék olyat, aki velem csak úgy lenne, hogy ő kompromisszumot kötött. Ez milyen megalázó már?! De én sem fogok semmiből engedni, az sem érdekel ha egyedül maradok. Láttam már így párokat, akiket rábeszéltek egymásra, aztán ők szenvedik meg a dolgot. Köszi, akkor inkább egyedül.


Nem végletek vannak, hogy soha nem lesz már társam, hanem jelenleg nincs olyan, aki érdekes. Nők is, férfiak is így vannak. Ez a mostnak szól. De ha a következő pillanatban jön egy számunkra érdekes, az egy komoly esély, akkor viszont megy tovább a társkeresés.

dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es én nem így látom de mindegy!
dec. 14. 13:26
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es amúgy miből gondolod hogy olyan kibékíthetetlen ellentétek voltak? Nem voltak. Pont ezért nem szabad ítélkezni te is már 2-3 mondat után tudod hogy mik voltak vagy miért döntött tökéletesen a másik.


Szerintem lehet a végtelenségig válogatni de az elején volt 1 jó gondolatod hogy a férfiban keresik azt az etalont akiért viszont sorban állnak. Ez volt az egyedüli jó meglátásod! Ez valóban így van, viszont az a férfi nem fog vagy elköteleződni vagy tényleg topligás nővel csak és kizárólag, minden körülmények között.


Akik engem leírtak közelemben élnek, fizikálisan volt kémia és vonzalom, korban, stb. stimmeltünk abszolút nem volt eltérő az értékrend sem. De nyilván 1-2 szinttel magasabb státuszú férfit keresnek, viszont annak meg ők kevesek lesznek.

Azért a férfiak általában jobban látják a saját szintjüket és nem szoktak komoly kapcsolat reményében pofára esés miatt bepróbálkozni olyanoknál akikkel nem egy ligában játszanak, én sem teszem.


Úgyhogy igen amit írtál, túlértékelik magukat. Lehet 3-4 évvel ezelőtt még igaz is volt rájuk de az idő vasfoga a nőket nem kíméli. Egy 30 feletti nő esetleg 32 ha jó a genetikája lehúzhatja a rolót ha gyereket akar a 0-ról. A férfinál ez jópár évvel kintebb tolódik.

Ez a nő akiről most írok pl. 33 éves ( értsd 34. életévét tölti ), tehát folyamatos pánikban van hogy mikor éri utol a testvérét akinek már van egy 2 éves gyereke.


Hát lehet pont az én elutasításom miatt már a gyerek kilőve neki mert nagyon sok férfi nem ismerkedik már ilyen céllal ha a nő 35 felett van, sőt van aki ezt még lentebb teszi ( érthető módon ).


Szóval elég gázosak a nők!

dec. 14. 13:31
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Ez most egy kicsit erős volt. Mi az, hogy ez volt az egyedüli jó meglátásom?! Te döntőbíró vagy?


Én a megtapasztalásaimat írtam, és a véleményemet. Nem kötelező egyetérteni, és nem muszáj felettesként bíráskodni kinek miben van igaza. A hozzászólásomat nem személyeskedésnek szántam eddig, de most mégis ezt kaptam.


Visszatérve a témára: az én környezetemben sok nő 40 felett is gyereket szeretne, ebből nem hajlandóak engedni. Ha nem lehet saját, akkor örökbefogadni szeretne.


Nekem konkrétan volt olyan ismerkedésem, ahol a nő megmondta, hogy ha nem lehet gyereke, akkor igazából férfi sem kell az életébe, mert akkor minek.

És pont erről a hozzáállásról beszélek. Erre írtam, hogy vannak, akiknek eleve nem a társ a fontos, hanem pl a babaprojekt.


És ilyenkor nem is érdekel, hogy ő utasít el, mert eleve én is elutasítottam volna, mert az életszemléletére nem vagyok kíváncsi. (Nem a gyerekvállalással van a bajom, hanem amikor egy nőnek csak ez létezik, a férfi pedig egy mellékszereplő, csicska).


Nyilván fordítva is sok igazság van, és a férfiak is megérik a pénzüket. Én megértem a válogatósabb nőket, szerintem idővel az ember már elengedi a társkérdést, és csakazértis ragaszkodik az igényeihez, nem fog belőle engedni, mert egyre értelmetlenebb lenne - eddig is bírtam egyedül, nem fogok belemenni olyanba, ahol látszik hogy tök mást akarunk. Még én leszek a szemét, hogy minek mentem bele. :)

dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!