Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

A társkeresési problémák kérdéseit már egy ideje követem. Észrevettem, hogy a napokban több olyan kérdés is volt feltéve, ahol azt vitattátok hogy 25-30 évesen gáz-e otthon lakni férfiként vagy nőként.


A férfiakat a kommentelők nagyja elítélte, merthogy mamahoteles, legalább albérletbe menjen, csóró, ennyi idősen egy férfinak már megkell teremteni ezt a színvonalat stb.


Ugyanezen korosztályú nőket pedig inkább védték a kommentelők, hivatkozva arra, hogy minek adjon ki 100x ezret egy szobáért?; jól teszi, hogy otthon gyűjt; semmi probléma nincs azzal, hogy ennyi idősen otthon lakik; miből lenne neki ennyi idősen lakása/háza? stb.


Persze, volt aki pozitívan állt mindkét kérdésnél a dologhoz, ő ne vegye magára ezt a kérdést, nem uszításként írtam ki. Valóban érdekel, hogy miért van ez a kettős mérce.


dec. 30. 08:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Ezen az oldalon annyit szidták a nőket, hogy mostanra kialakult két tábor: a "mindenért a nők a hibásak" és "a nők soha semmiben sem tévedhetnek".


Rengeteg kérdésben megnyilvánul ez a kettős mérce. A szexuális preferenciáktól kezdve a pénzügyeken át a külsőig.


Ha férfi vonatkozásában írom le, hogy egy felnőtt ember márpdig ne anyucinál lakjon, akkor max pontszám, ha nő vonatkozásában írom UGYANEZT, akkor lepontozzák..


Egyébként meg nő vagyok, és ráadásul feminista.

dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem 28-30 évesen az ember már legyen annyira érett, hogy saját életteret akárjon. Sok minden közbejöhet igaz, de egy átlag embernél szerintem teljesen jogos, hogy ilyenkor már albérletbe éljen, ha nő, ha férfi az illető. Én már nem élnék a szüleimmel semmi képpen, nem azért, mert rossz család vagyunk, éppen ellenkezőleg. Csak koliban már önàllóságot tanultam, így sokkal jobb, hogy albérletben lakom. Igaz, vidékről származom és Pesten akartam munkát, szóval másképp nem is menne, emiatt örülök, hogy hamar önállósodtam.


24/F.

dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Ha 100. alkalommal teszed fel ezt a kérdést, akkor is ugyanazok lesznek ám a válaszok.

Ha ez neked még mindig nem esett le, akkor bizony hülye vagy.

dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%
Kérlek világosíts fel, a kérdezővel egyetemben, oh bölcs 3-as válaszoló. Mert nekem nem világos.
dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%

4



Hát akkor te sem vagy egy észlény.

dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%
A személyeskedés után esetleg tervezel válaszolni?
dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%

6



Már válaszoltam, és az, hogy te nem érted meg, az már nem az én bajom.

dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%

Ez csak Magyarországon alakult ki, ez a saját hitel mentes lakás mint beugró. Németeknél , Amerikában stb sokan albérletben élnek egész életükben. Az olaszoknál az van mint a mexikói sorozatokban hogy az unoka a nagy szülőkkel együtt, azaz egész család együtt él egy nagy házban örökre.


Nálunk azért van ez az anyagiasság mert egy hétköznapi melós embernek lehetetlen egy lakást venni egyedül /segítség nélkül. Csóró szinte mindenki. Ha az ingatlanárak annyira alacsonyak lennének hogy a melós gyári Béla 300 ezres fizujával is megtudná venni!!! Akkor rögtön egy nőnél se a lakás lenne a szempont! Lenne helyette más > nehezen elérhető dolog. Ha a kövérségre lenne egy csoda gyógyszer és minden férfi szalkasan izmos 72 kg lenne. Akkor szerintetek a rajtengedély az lenne hogy vékony legyen a férfi? Nem! Értéktelenné válna a vekonysag mert bárki lehet az! Helyette lenne hogy legyen 20 centi a faxa vagy legyen 190 cm magas. (Ha azokra még nincs gyógyszer hogy bárki rendelkezzen vele).


Aki nem érti a példáimat az menthetetlen! Ennél szájbarágósabban nem lehet ezt leírni.

dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

7

Tehát nem válaszolsz. :D

dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

8



Így van, aki ezt nem érti meg, az hülye.

dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!