Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

A társkeresési problémák kérdéseit már egy ideje követem. Észrevettem, hogy a napokban több olyan kérdés is volt feltéve, ahol azt vitattátok hogy 25-30 évesen gáz-e otthon lakni férfiként vagy nőként.


A férfiakat a kommentelők nagyja elítélte, merthogy mamahoteles, legalább albérletbe menjen, csóró, ennyi idősen egy férfinak már megkell teremteni ezt a színvonalat stb.


Ugyanezen korosztályú nőket pedig inkább védték a kommentelők, hivatkozva arra, hogy minek adjon ki 100x ezret egy szobáért?; jól teszi, hogy otthon gyűjt; semmi probléma nincs azzal, hogy ennyi idősen otthon lakik; miből lenne neki ennyi idősen lakása/háza? stb.


Persze, volt aki pozitívan állt mindkét kérdésnél a dologhoz, ő ne vegye magára ezt a kérdést, nem uszításként írtam ki. Valóban érdekel, hogy miért van ez a kettős mérce.


dec. 30. 08:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%

8-as:

No hát ez egy jó nagy hülyeség. Egyrészt baromira nem elvárás a tehermentes saját lakás. Ahány ismerősöm van, az összes kollégiumban / albérletben / akár a szülőknél lakva ismerkedett meg a párjával.


Másrészt nem azért fontos Magyarországon a saját ingatlan (legyen az tehermentes vagy sem), mert nehéz összehozni, hanem mert még nehezebb nélküle. Angliában és Németországban az albérleti díj bizony-bizony nem a fizetés 30-40-50%-a. Vígan kifizetik, szinte meg sem érzik. És hát igen, a magyar családok többnyire nem három emeletes palotákban laknak, ahol bőven elférnek egymás mellett.

dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Leclerc ***** válasza:
45%

1. És milyen szépen lepontoznak akik érzik hogy igazad van.

🤣🤣🤣🤣


Amúgy ez úgy van, hogy a feministák, elkezdték egy csomó mindenben jogosan csesztetni a férfiakat, mert azok soviniszták, szexisták, elnyomok stb. ( akinek nem inge)

Erre jött a válasz, hogy férfiak is elkezdték szidni a nőket, nem jogosan. (persze kivételek vannak, de az itteni szerencsétlenek nem ezeket veszik elő általában.)


Én is feministának tartom magam, bár férfi vagyok, és mióta tartom magam ahhoz hogy nőről nem írok rosszat, csak ha 100%egyértemű a kérdés, azóta szépen emelkedik az átlag százalékom %.

🤣🤣🤣🤣

De persze tudom ez nem igaz, mi látjuk rosszul.

Hogyne!

🤣🤣🤣🤣

dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

13

Itt nincs helye árnyalt véleményeknek vagy összetett gondolatoknak. Önreflexiónak végképp.


A vak is látja a kettős mércét (ebben a kérdésben a nők javára), de azért lepontozzuk, ha valaki tematizálja. Kongitív disszonancia a köbön.

dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

13#



Nő vagyok, nem vallom magam feministának, de szeretem az egyenlő bánásmódot és amikor kiállok bármelyik nem mellé megkapom az oldalon, hogy femcel/incel vagyok és persze lepontoznak, mint a 21.

Úgyhogy tudom miről beszélsz, tapasztalom párszor.


(#12)

dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Én csak azért nem értem a dolgokat, mert elvileg egyenlőség van, ráadásul egy nő is tud jól keresni. Lehet tanulni piacképes diplomás dolgokat, lehet lenni jó fodrásznak, körmösnek, kozmetikusnak stb. Szóval minden lehetőség megvan arra, hogy egy nő legalább keressen annyit mint egy férfi. Ennek ellenére a legtöbb mégsem él vele.


Pl. van a munkahelyemen egy csaj, akinek elég jó képességei vannak véleményünk szerint. Most, hogy mindenhol alacsonyak a felvételi ponthatárok, megpróbáltuk rábeszélni, hogy menjen el egyetemre, mert nem lenne értelme elapazarolni a lehetőséget. Erre, hogy ő biztos nem megy meg neki jó a jelenleg helyzet is. Keres kemény 350ezer körül ügyintézőként, miközben egy magasabb papírral simán lehetne akár egy controller, aki jóval jobban keres és raádásul a munkája is kevesebb lenne. Ja, a legjobb, hogy panaszkodik, hogy kevés a pénz. Hát ügyintézőként még a 350 nettó is sok, nemhogy a több. Szerencsére olyan pasija van, aki jól keres, de egyedül semmit nem ért volna el. És az a baj, hogy inkább ezekből van több, mint aki valóban elakar érni valamit.

dec. 30. 10:50
 17/23 anonim ***** válasza:

16

Ha már kettős mérce... Kérdező, nekem nagyon jó munkahelyem van. Évente előléptetés, két bónusz, bruttó 650 ezres fizetés, mindez 25 év alatt. Nehogy azt hidd, hogy ez érdekli bármely férfit. Ha férfi lennék, és 23 évesen ilyen színvonalon tartanám fent magam, akkor lennének bőven, akik értékelnék. Nem, nem a pénzemet, hanem a tanulást, ambíciót, kitartást, szorgalmat stb.

dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17 - Engem sem érdekel egy nő anyagi helyzete, nem ezt nézem. Arra akartam utalni, hogy manapság már egy férfi nélkül is meglehet teremteni az otthont és az alapszükségleteket, mivel lehet kb. bármit tanulni, amivel jól kerehetsz.


Neked sikerült is, gratulálok! A többség viszont ezt nem így nézi, mint pl. az akit leírtam.

dec. 30. 10:58
 19/23 anonim ***** válasza:

16#


Hiába okos valaki hogyha fél lépni, lusta. Nem ér el vele semmit.

dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
19 - Én is féltem lépni, de muszáj volt. Ezért kezdtem el egy mérnökit tavaly. Nekem a jelenlegi br. 850e forint kereset annyira nem számít jónak, szóval muszáj volt elindulni a jobb élet felé. Mondjuk, ha egyszer lesz családom és mondjuk keresek 700-800 ezret nettóba, akkor a barátnőmnek/feleségemnek nem kell visszamenni dolgozni a 1 évvel a szülés után vagy pl. nem okoz gondot megvenni egy jobbminőségű eszközt, simán kifizetem. Én ilyen szemmel próbálom nézni a dolgokat és amúgy 29 éves vagyok.
dec. 30. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!