Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nincs türelmem már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs türelmem már ismerkedni? Pár mondat után már elegem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 29 éves férfi volnék, voltak több éves kapcsolataim életembe, viszont mindből kiléptem egy idő után. Pár éve egyedül vagyok, egyedül is lakom és egyszerűen, hogyha beszélgetek egy nővel (ismerkedés), észreveszem rövid időn belül, hogy feszült leszek, elkezdek szinte menekülni, nem jutok normálisan szóhoz. Az első lendület mindig örömöt okoz, de hamar fordul a kocka. Szeretnék kapcsolatot, de mégse. Nem tudom mennyire számít, de vannak lelki bajaim gyerekkorra vissza vezetve, ezzel sokat küzdöttem régen, ráadásul nem voltak jó tapasztalataim a kapcsolataimba és persze elég rossz példát mutattak szüleim kiskoromba.

Lehet ezen valtoztatni, esetleg tapasztalat valakinek?

Köszönöm előre is a válaszokat :)



márc. 27. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Mert rájöttél, hogy minden ember ugyanolyan: nincs különbség senki közt sem.
márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz sajnos rám
márc. 27. 17:56
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
De érdekes, én nőként járok ugyanebben a cipőben. Volt több kapcsolatom is, vonzó vagyok szóval próbálkozókból sosem volt hiány, de jellemzően akiket igazán szerettem, azok sorra átb*sztak vagy megcsaltak vagy ilyesmi, pedig az első időszakban nagyon megbecsültek, akik meg nagyon szerettek, azok olyan igazi papucsok voltak és irritáltak ezzel, hiába voltak olyan jók hozzám, nem tudtam megmaradni mellettük. Utóbbi években már én is inkább egyedül vagyok, akarok is kapcsolatot meg nem is, a legtöbbre én is hamar ráunok. El lehet járni ezzel pszichológushoz, de nem hinném, hogy nagy baj lenne velünk, csak ilyenek vagyunk - függetlenek, határozott elképzeléssel egy ideális egészséges kapcsolatról és ha olyan nincs, akkor inkább vagyunk egyedül. Nem hiányzik egy toxikus, energiavámpír kapcsolat és ez szerintem jól is van így. Szerintem idővel akad majd nő, aki fenntartja a szikrát benned, de vannak, akik csak jóval 30 felett találják meg életük párját.
márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyonis hasonló esetben vagy igen. Van lány aki szeretne velem lenni, látom hogy keresik a társaságom, szerettek velem lenni, csak én vagyok ilyen.

De éppen ez szomorít el, hogy én nem bírok a seggemen maradni, talán pont azért mert félek, hogy ugyanaz lesz mint régen. Vagy viszem tovább szüleim példáját. Egyedül nincs mi zavarjon, csak hát így meg én vagyok szomorú néha. Ha úgy akad, szívesen meghallgatom azt ami idáig vezetett, hátha rá jövök valami okosságra, ha már magamtól nem bírok, talán a te hasznodra is válik.

márc. 27. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Valszeg még nem vagy kész ismerkedni.


Úgy érzed randiznod kell, mert itt az "ideális" idõszak rá, mert x múlva már esküvõ, ház stb jönne.

De lelkileg meg még nem vagy rá kész.


Ne erõltesd, mert csak lelkieg összetörsz benne, és rabolod valaki más idejét is.


Nyugi. Éld az életdet, legyen hobbid, barátaid, tanulj, juss elõre a szakmádban.



Az élet nem olyan, hogy mindenkinek óramû pontossággal ölébe hullanak ezek a mérföldkövek.

Van aki 19 évesen házasodik, van aki 45.

márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekem meg nem is volt soha. :) F
márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden áron kapcsolatban lenni. Nem szégyen, ha valaki nem akar. Értem, hogy a társadalom ezt várja el, de a kérdés, te mit akarsz igazán. A másik, meg hogy nem mindnekinek való. Azzal sincs baj wha ezt be tudja valaki ismerni. Persze lehet közben pszichológushoz menni már csak magad miatt is.
márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak :) igazatok van teljes mértékben
márc. 28. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat ismerkedj maskepp. Ha az altalanos temak untatnak, meg minden uj ismeretsegnek ugyanaz a forgatokonyve es mar a mondatok is ugyanazok (sajna jellemzo), dobj be harmadik mondatnak valami teged erdeklo es/vagy melyebb temat. Meg fognak lepodni, a tobbseg, aki felszines, menekulore fogja, de hatha lesz olyan, aki marad.


A masik, hogy lehet pszichologushoz vagy valami csoportos terapiara jarni a melyebb onismeret miatt. Vannak mindenkinek vakfoltjai, amit egyedul sose fog meglatni. Irod, hogy felsz, h ugyanaz lesz, meg a szuleid peldajat viszed - pont ezekben tud segiteni.

márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha pszichologus lennek, lehet azt mondanam, elkerulod tudat alatt az uj kapcsolatot, es ezt ugy intezed (tudatalatt), hogy mar az elejen raunsz. Es lehetne feszegetni, miert folytatsz elkerulo strategiat, mitol felsz bla bla. Csaladi, gyerekkori dolgok, amit emlitesz is.

Aztan lehet, mas az irany, en nem vagyok pszichologus, csak mukedvelo :) es magam is epp terapiaban.

márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!