Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkeresésnél mennyire hátrány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresésnél mennyire hátrány?

Figyelt kérdés

Az alábbiak


Szorongásos tünetek, szégyenlősség


Egzisztencia hiánya


28 Ferfi


ápr. 9. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Egyik sem lenne az,ha nem élsz anyáddal.
ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Hátrány de nem tragikus.
ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
1: Ezt a hülyeséget is szépen el kell hagyni!
ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem konkrétan mentális probléma okoz szorongásos tüneteket, akkor javítható. Nekem is voltak ezek.


35/F

ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Mindegyiken lehet változtatni pozitív irányba. Azért hátrány mert nem teszel eleget, hogy boldogabb légy.
ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Mit tudsz csinálni egy nővel? Együtt szorongtok? Ez kevés nőnek perspektíva.
ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Hátrány, de tudsz rajta változtatni.
ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy írták többen, ezek mind javíthatóak. Csak akarni kell és legyőzni a "fóbiákat". Jársz társaságba eleget? Milyen helyen dolgozol? Nekem akkor enyhültek az ilyen tüneteim, amikor bekerültem olyan munkahelyi közegbe, ahol sokszor több száz, olykor több ezer ember között kell mozognom (rendezvényszervezés területén dolgozok). A normál napokon is rengeteg emberrel kerülök kapcsolatba a munkaköreim által, így már kialakult a megfelelő kommunikációs készségem és a kapcsolatteremtés sem gond (eleve úgy alakult, hogy az én feladatom sok esetben a kapcsolatteremtés partnerekkel - ez nagyon sokat segített a szorongások és félénkség leküzdésében). Pedig régen nagyon visszahúzódó, félénk, szorongásos voltam és kettőt nem szóltam társaságban, kezdeményezni meg konkrétan sosem próbáltam semmilyen helyzetben. Most sem vagyok az a szószátyár, de el tudok beszélgetni bármiről, bárkivel. Korábban ez nem volt jellemző rám.


Ne feltétlenül hozzád hasonló társat keress, engem konkrétan (a munkahelyen túl) a feleségem rángatott ki első körben ebből az állapotból, aki sokkal harsányabb, beszédesebb és sokkal inkább társasági ember, mint én. Ő pont azért "csapott le rám", mert nem én voltam a társaságban a legharsányabb és ez neki imponáló volt, ő nagyon nem szerette a nyomulós, túl pörgős, túl beszédes pasikat.


Szóval, a kérdésre válaszolva: hátránynak hátrány, de csak azért, mert foglalkozol ezzel. Ha nem foglalkoznál vele és nem görcsölnél rajta, máris eleve könnyebb lenne. Ha kevésbé vagy beszédes, az nem baj szerintem (lásd az én esetemet, 17 éve vagyok házas), viszont ne legyél teszetosza. Inkább legyél "határozott visszahúzódó", aki ha megszólal, akkor az lehet kevésbé bőbeszédű, de legyél egyértelmű és határozott.

ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt hátrány. Igaz, nem is feltétlenül ezzel kezdtem, de mivel hamar a családra terelődik a szó, elmondtam, hogy elvesztettem az egyik szülőmet, ami miatt szorongasom és panikbetegsegem lett. Egy pillanatra nem volt kérdéses az azóta már párom számára, hogy emiatt ne válasszon.
ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Hátrány, de lehet bennük fejlődni párhuzamosan is. Egzisztenciát és szociális életet kell építeni.
ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!