Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalathiány miatt, megjárta más is a poklot?

Figyelt kérdés

Egész fiatalkoromat tini lányként végigtanultam, 1 egyetemet es 1 főiskolát is végeztem. Apám nagyon szigorú volt, nem jártam bulikra, nem lázadtam mert nem mertem, barátnőm volt 1, akivel ki kimozdultam.

Ebből következik, hogy emberismeretem 0 volt, hiaba olvastam jó pár könyvtárat ki, es tanultam pszichológiát, amint tudjuk, a teória es a praktika más, azaz a valóság megtapasztalása értelmet ad a teóriának.

Teória levegőben lóg tapasztalat nélkül.

Emiatt, szűz is voltam 18,5 éves koromig es nagyon naív.

Ez azt jelentette hogy kb 47 éves koromig “tanultam” a bőrömön, amit mások mar 25 évesen is tudtak.

Mondhatni későn érő típus is voltam, most se mutatom a korom, viszont a legbutább legprimitívebb emberek tudtak árverni, rászedni nagyon könnyen dolgokra, az a kevés pasi aki volt sok ideig kedvére manipulált, megcsalt, átvert es több idő kellett, hogy átlássak a szitáján, több mint egy normal embernek.

En azt hiszem, hogy mindez azert történt mert könyvmolyként nem voltam felvértezve semmi védelemmel, valódi tudással a veszélyek ellen.

Bizonyos dolgokat csak tapasztalat útján lehet elsajátítani


ápr. 11. 14:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Ez így van!

Mi a kérdés??

ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos te vagy az egyik példája arra, amikor a szülők semmit nem engednek a gyerekeiknek, hogy megtapasztaljanak a külvilágtól, így akarják megóvni. És abban nyugtatják magukat, hogy milyen jó szülők, hogy a gyerekükre ráerőszakolnak 2 jeles diplomát. Amikor meg kimerültek a nagybetűs életbe ott nézik őket hülyének, ahol csak tudják, mert ahogy te is írtad semmi emberismeretük és élettapasztalatuk nincsen.

A párom angol tanár, és az egyik magántanulója egy 17 éves lány, akinek mindkét szülője orvos. Mondanom sem kell, hogy kitűnő tanuló a lány, és más dolga sincs, minthogy tanuljon. Nem mehet sehová. Ami a legkorábbi nincs otthon nekik se tévé, se számítógép, és ami a legdurvább se internet, ezzel is óvva őt a káros külvilágtól. Egyedül mobiltelefonja van, és úgy van neki mobilnetje. Fülhallgatója sem lehet, mert a szülei szerint károsítja a hallásra, tehát zenét sem tud hallgatni. A párom most adta neki ajándékba az én fülhallgatómat :)

ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
*kikerülnek a nagybetűs életbe
ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Igen, nem vagy egyedül. Velem is megtörtént, hogy annyira örültem, hogy valakinek értékes és gyönyörű vagyok, hogy nem vettem észre mást is ugyanúgy hiteget. Mikor megtudtam nagyon fájt, de mégis tovább tudtam lépni, mást nagyon nem volt mit tennem azon kívül, hogy folytatom az önsajnálatot, ami miatt rosszabbul is járhattam volna. Véleményem szerint mindenki keresztül kell menjen egy csalódáson, hogy később ne kövesse el újra ugyanazt a hibát. – Bár az utóbbi mondatom te is jól megfogalmaztad.
ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Szintén csak a huszas éveimben (annak is a közepe felé) kezdtem jobban ismerkedni, de volt annyi sütnivalóm, hogy a látott/olvasott/stb. információkból, a koromnak nagyjából megfelelő emberi készségekkel és kellő kritikával összerakjam, hogy is kéne működnie egy épkézláb párkapcsolatnak, így nem is ért komolyabb csalódás.
ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2 es, nem rosszból mondom, csak gyanakvóbb lettem már, felhívom a figyelmed, hogy kicsit fura, hogy a párod ajandekoz a lanynak
ápr. 11. 15:01
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Én is hasonló vagyok-lennék, csak más okból. Azért "lennék", mert nem adok teret neki, inkább vagyok egyedül, még ha ez sem a legjobb. A külsőm miatt nem vagy csak negatív figyelmet kaptam, ezért már attól is "hasra tudok esni", ha egy férfi a kötelező köszönésen felül is szóra méltat. Sejthető, hogy ez mikhez tudna vezetni... Hát inkább elzárkózom, na nem mintha annyira lenne ki és mi elől...
ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell gyanakodni, én ajánlottam fel, hogy adja neki oda, mert nekem van sok, és megsajnáltuk mindketten. Ez már évekkel ezelőtt volt, azóta a lány felköltözött Pestre a nagyanyjához, odajár egyetemre, és még hazajárni sem szeret a szüleihez az ünnepekor, mert annyira unatkozik.
ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem 8 as
ápr. 11. 15:16
 10/22 anonim ***** válasza:

"Sejthető, hogy ez mikhez tudna vezetni... Hát inkább elzárkózom, na nem mintha annyira lenne ki és mi elől..."

Hát persze, nehogy már szökőévente egyszer véletlenül szexeljél egyet

Nehezen hihető de ha igaz, jó kis buta hozzáállás ez

ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!