Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ma már tényleg lehetetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma már tényleg lehetetlen ismerkedni Instagram, Whatsapp, X, TikTok meg mindenféle közösségi média alkalmazások nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem ezek közül egyik sincs, de nem is érzem hiányát.

Viszont azon mindig elcsodálkozok, hogy ha valakivel valahogy megismerkedek, rögtön ez az első, hogy folytassuk ott.

Miért? :O



ápr. 14. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Lehetetlen.
Nem lehetetlen.
Egyéb, kifejtem válaszban.
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Személyesen kell
ápr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Whatsaplot, vibert megértem a többit nem, hogy miért ott kellene folytatni...
ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg éppen fordítva van :)


Az internetes ismerkedés a 2000-es években élte a virágkorát, mikor én gyerek/kamasz voltam.

Akkoriban kezdett elterjedni az internet, tök új volt, így nagyon izgalmas volt az, hogy akár a szobádból is csetelhettél másokkal.

Akkoriban a lányok 2-3 óra csetelés után már megadták a telefonszámukat, nagyon hamar benne voltak találkozóban is. Kezdeményezőbbek is voltak.

Annyi randim volt az internetről kamaszkoromban, hogy a számát sem tudom, 10 után már nem számoltam. :D

[Valószínűleg ennek a rutinnak köszönhető, hogy innen a GYIK-ről is lettek párkapcsolataim]

A közösségi média akkoriban gyerekcipőben járt. Magyarországon chat.hu, iwiw, myvip, Windows Live Messenger ment.

A bevállalósabb lányok önszántukból küldtek szexi képeket/vetkőztek a kamerába, nem azért, mert pénzt akartak vele keresni.

Az volt az internetes ismerkedés aranykora!


A helyzet a 2010-es években változott meg. Ennek több oka is lehet: egyrészt a negatív tapasztalatok miatt a nők visszább vettek. A pasik is jobban elpuhultak.


Szóval szerintem ma már éppenséggel arra lenne igény, hogy az emberek élőben ismerkedjenek, mert "ráírni" valakire ma már nem olyan nagy dolog, mint 15 évvel ezelőtt.

A kommunikációs szint talán vissza is esett...

Az embereknek vissza kellene térni a hagyományos ismerkedéshez.

ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát annyiban egy valami chat alkalmazásod (messenger, viber, whatsapp) nem biztos hogy baj ha van hogy valahol beszélned kell majd azzal akivel megismerkedtél. Gondolom nem leszel vele egyből 0/24 együtt és nem sms-t irogatva akarsz vele beszélgetni.
ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

"Akkoriban a lányok 2-3 óra csetelés után már megadták a telefonszámukat, nagyon hamar benne voltak találkozóban is. Kezdeményezőbbek is voltak.":


Ma is ugyanezt teszik még a hosszú távú párkapcsolatot kereső "rendes" nők is. A különbség annyi, hogy ma a férfiak felső X% -a kapja meg ezt a lehetőséget, amibe te, meg a férfiak többség nincs már benne.

ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Insta előtt itt is lehetett ismerkedni... Mindig kell az új platform, amit még nem laktak be a szerencsétlen lúzerek!
ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5


Te ismersz engem, hogy így tudod, hogy mibe tartozok bele, és mibe nem? Eleve használok ilyeneket, hogy Tinder és társai, úgyhogy rám a szabályod nem vonatkozik.


De azért had mondjak el pár dolgot.

Van egy csaj a közösségi médiában, aki elég szexi, és pasik írogatnak rá. Ki is tett egy pár screenshot-ot, hogy milyen fazonok írnak rá, miket. Pl. van aki rögtön a nyitásnál lábfetisizmussal kezdett, holott a csajnak pasija is van. Hát őszintén szólva nem csodálkozom, hogy nem írt vissza.

Én írtam neki, nekem visszaírt azzal az indokkal, hogy kíváncsivá tettem.

Számomra magától értetődő az internetes ismerkedés, de ez is egy műfaj, amit tudni kell csinálni, és látszólag ez sem megy könnyen mindenkinek. Már screenshot-ok alapján olyan pasik írnak szexi csajoknak, akik még a magyar helyesírás szabályait alapszinten sem ismerik. A csaj írja neki, hogy ezt most írja le helyesen: erre leírja ugyanolyan hibásan. 😅

A múltkor olvastam beszámolót egy swinger klubbról a csaj ott is panaszkodott a pasikra, hogy milyen igénytelenek/milyen tapintatlanok.


Szóval én azt gondolom, hogy a női nem az elmúlt kb. 10 évben egy rakás negatív tapasztalatot szedett össze, ezért válogatósabbak.

ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban:


*Eleve nem használok ilyeneket, hogy Tinder és társai, úgyhogy rám a szabályod nem vonatkozik.

ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de ezeken valamivel talán könnyebb.
ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!