Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nincs motivációm a párkeresésh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs motivációm a párkereséshez, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem bele a párkeresésbe borzasztó későn, eddig még soha nem volt barátnőm. Társkeresőztem, de nem volt rá végülis szükség mert személyesen megismertem egy lányt ősszel, akivel jól elvoltunk másfél hónapon át, aztán gyakorlatilag visszatáncolt az exéhez, engem pedig rendesen megalázott egy csomó ismerősöm előtt, ráadásul lelkileg sem volt egyszerű feldolgozni. Azóta (kb fél éve) semmi motivációm nincs a dologhoz. Mindig gondolkodok, hogy vissza kéne regelni társkeresőre, de ez ebben a formában megreked, mert valahogy nem érzem azt, hogy megint fel akarom venni a bohóc orrot, megint meg akarnék ismerni idegen embereket ilyen céllal, meg úgy ehhez az egészhez.. Ugyanakkor, eljutottam oda hogy vágyom egy társra. Szeretnék valakivel közös programokat csinálni, beszélgetni, kirándulni, hosszasan ölelkezni meg ilyenek, de az eddigi (és egyetlen) negatív tapasztalat olyan szarul érintett hogy nem tudom megtenni az első lépést.

Szó se róla, elvagyok szingliként is, csak ott motoszkál a fejemben a kisördög és nem hagy nyugodni a dolog.


ápr. 17. 20:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

"Engem speciel nem zavar ha valóban le tudta zárni"


Ilyen nincs. Te is tapasztaltad. Inkább keresek tűt a szénalazalban, mint hogy összejöjjek bánatomban egy erősen kompromisszumos, "tapasztalt" nővel, annál még a guminő is jobb.

ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy ezzel egyedül egyáltalán. Nem benned van a hiba, olyan elvárások és igények vannak sok nő részéről, amiknek képtelenség megfelelni és egyre több férfi már nem is akar. Viszont így a hűséges és kedves nők, akiknek nincsenek irreális elvárásai ráqúrnak, mert már bennük is alig bízik meg valaki.
ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
Én nőként vagyok valamennyire hasonló helyzetben. Egész eddigi életemben teljesen jól elvoltam egyedül, most is igazából, de egy ideje már ott kering bennem a gondolat, hogy azért lehet jó lenne, ha lenne valakim. Eddig nem jártam sok sikerrel társkeresés terén, pedig egyáltalán nem olyan rég kezdtem csak el, de már elment tőle a kedvem. A direkt ismerkedés nem az én világom, de másképp nem megy, macerásnak érzem az egészet, ezért is hagynám néha a fenébe, ugyanakkor ott van az az érzés is, hogy jó lenne, ha... Nem egyszerű így a dolog. Gyereket mondjuk egyáltalán nem akarok, úgyhogy annyira nem nyomaszt a dolog, mint az egyik barátnőmet, aki meg éveken keresztül próbálkozott, mire végre talált valakit, de addigra teljesen kiégett már a társkeresésben.
ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

"Szeretnék valakivel közös programokat csinálni, beszélgetni, kirándulni, hosszasan ölelkezni meg ilyenek, de az eddigi (és egyetlen) negatív tapasztalat olyan szarul érintett hogy nem tudom megtenni az első lépést."


Ez a mondat, gondolat egy nagy nulla!


Egy rossz tapasztalat oda vágott neked annyira, hogy be vagy tojva ismét hasonlóan jársz, de azért kihasználnád te egy nőt/több nőt, hogy jobban érezd magad, ne légy egyedül.


A kölcsönös szerelem mégcsak szóba se került pedig az a lényeg és persze mellette a bizalom oda-vissza, őszinte kommunikáció, kompromisszumkészség, empátia, hűség, mondhatni érett viselkedés.


Te belőled hiányzik, akkor mi a szösznek akarsz te szeretetszolgálatot nő/nők formájában?


Először magadat tedd rendbe fejben, légy érett, felnőtt, legyen ön és emberismereted és csak aztán csajozz!


Neked egyelőre párkapcsolat nem való.


Nem az exed a hibás egyébként abban, hogy te csalódtál, megalázott. Te nem vetted észre, hogy komolyan nem vesz téged! Nincs emberismereted és rá fogod. Vagyis önismereted se van.


Tessék önfejlesztésbe fogni ha neked hiányzik a csajozás.

ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

"Vagyis önismereted se van."

Neked meg helyesírásod se van.

ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%

"Szóval, én nem kihasználni akarom az embereket, hanem pusztán azért nem akarok új ismertségeket kialakítani, mert nincs rá időm, és pont ezt az elhanyagolást szeretném elkerülni."


Aki szerint ez normális az ugyanolyan cipőben jár mint a kérdező.


Hogyha egyszer nincs idő, energia, motiváció párkeresésre akkor minek kéne ismerkedni? Nem kell. Elsősorban az életed alakítsd úgy, hogy jusson idő mindenkire aki neked fontos.



A barátokra vonatkozó megjegyzés is tiszta paradoxon.


Ha csajod van, randizol akkor azok a barátok megértőek veled szemben és te tudsz időt szakítani mindkettőre, először talán nem ugyanolyan mennyiségben, minőségben, de idővel kialakul, pl. A barátaid megismerik és együtt buliztok, kirándultok vagy bármi más.


Milyen lelkiismeret az, hogy elnézést kérsz a "szakítás" után, de mégis úgy állsz az ismerkedéshez ami lutri, egy nagy semmi, valójában csak magadat akarod jobban érezni?


Normális esetben akár pár csalódás után esélyt adsz magatoknak a nővel akiért oda vagy, tetszik, vonzódsz hozzá és ennyi.


Nincs benned olyasmi, hogy a barátok el lesznek hanyagolva, de olyasmi se, hogy a nőre nem jut idő, mert szakítasz rájuk időt!


Egy csalódás oda vezetett hiába vagyok lepontozva, hogy előre tartasz attól, hogy úgy jársz, de az már nem jut eszedbe, hogy te minek tetted magad kezdő alkoholistával, aki az exét siratta!


Nincs önkritikád, se önismereted és változtatni se akarsz ha nincs motiváció, nincs idő rá.

ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Várj, amíg lesz. Addig csinálj mást. Bármit, mindent, amit szeretnél és megvalósítható.
ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!