Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nincs motivációm a párkeresésh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs motivációm a párkereséshez, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem bele a párkeresésbe borzasztó későn, eddig még soha nem volt barátnőm. Társkeresőztem, de nem volt rá végülis szükség mert személyesen megismertem egy lányt ősszel, akivel jól elvoltunk másfél hónapon át, aztán gyakorlatilag visszatáncolt az exéhez, engem pedig rendesen megalázott egy csomó ismerősöm előtt, ráadásul lelkileg sem volt egyszerű feldolgozni. Azóta (kb fél éve) semmi motivációm nincs a dologhoz. Mindig gondolkodok, hogy vissza kéne regelni társkeresőre, de ez ebben a formában megreked, mert valahogy nem érzem azt, hogy megint fel akarom venni a bohóc orrot, megint meg akarnék ismerni idegen embereket ilyen céllal, meg úgy ehhez az egészhez.. Ugyanakkor, eljutottam oda hogy vágyom egy társra. Szeretnék valakivel közös programokat csinálni, beszélgetni, kirándulni, hosszasan ölelkezni meg ilyenek, de az eddigi (és egyetlen) negatív tapasztalat olyan szarul érintett hogy nem tudom megtenni az első lépést.

Szó se róla, elvagyok szingliként is, csak ott motoszkál a fejemben a kisördög és nem hagy nyugodni a dolog.


ápr. 17. 20:10
1 2
 1/17 Girlll3 ***** válasza:
0%
Hát, meg tudlak érteni. 33/N
ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját komoly családot és gyereket szeretnél akkor akár mennyire is a hátad közepére kívánod az egészet, akkor kénytelen vagy neki indulni. Ha nem akkor meg lépj hátra és napold el a dolgokat. Neked kell tudnod milyen korban vagy, mit akarsz, mi a jövőképed.
ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudatosan CF vagyok, szóval családdal nem tervezek. Ugyanakkor úgy érzem, hogy már így is kezdek kicsúszni az időből. Nem mondom, hogy nincs időm ismerkedni, de valahogy nem érzem ezt. Van 3 nagyon jó barátom, akikkel tényleg napi szinten beszélek és minden lépésünkről tudunk, meg egy marék haverom, de ez nekem bőven elég, egyszerűen nem fér bele az, hogy megismerjek valakit akivel nem akarunk semmit egymástól, ugyanakkor jó társaság, mert a munka miatti időhiányom az pont ezeknek a baráti/haveri kapcsolatoknak a rovására megy így is, ezt pedig nem szeretem.
ápr. 17. 20:28
 4/17 anonim ***** válasza:
#1 miért?
ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
3 A világ legalantasabb emberei teszik azt, hogy egy másik emberi lényt csak használni akarjanak, minden felelősség nélkül, amolyan bábfiguraként, egyszer előveszi, másnap polcra rakja. A legalantasabbak. Ha hozzájuk akarsz tartozni, akkor jó uton vagy hozzá. Tiszteld a másik emberi lényt, hogy nem használod, de ha már használod akkor vállalj felelőséget érte.
ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5) szerintem te valamit félreértettél. Ezért nem ismerkedem, mert nem akarom így használni az időhiány miatt az embereket!
ápr. 17. 23:14
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Én is így vagyok,a társkeresőkből teljesen kiábrándultam.Szerintem te nem akarsz párkapcsokatot,hanem néha egyszerűen hiányzik csak.Szerintem a társkeresőt hanyagold,nekem nőként nulla sikerem volt ott.Élőben kell,és ott sem kell célzottan vagy túl erőltetetten. 25/N


#5 na azok tényleg a legalantasabbak.Társkeresőn férfiak 98%-a ezt csinálja.

ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudhatnád kérdező hogy társkeresőzni felesleges, csak saját magadat alázod meg vele (a netes formában)

Amúgy meg gondolom benned lehetett a hiba hogy így rá tudtak szedni

Egy kicsit azért bele kell ilyenekbe menni ismerkedésnél hogy mi van az exével, és ha képben van még neki azt észre kell venni.

Azért rögtön nem szabad ennyire megbízni a másikban, ki kell előbb ismerni. Máskor ha ésszel csinalnád, nem futnál ilyen pofonokba, és akkor nem szenvednél ennyit az egész miatt

ápr. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Én pontosan az ilyenek miatt nem vagyok hajlandó energiát vinni abba hogy nem szűz nővel ismerkedjek. Ha van egy ember akivel intim kapcsolata volt előtted, azzal egy felesleges kockázatot vállalsz, szerintem nem éri meg. Nincs ex, nincs kockázat.
ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

3-as válaszolóra reflektálva egy kis kiegészítés, mert kicsit felületesen fogalmaztam a kérdésben:

Az a lényeg, hogy nekem számszerint van három barátom. Az egyikkel osztálytársak voltunk, 10 éves ismerem, a másikkal egy közös játékban ismertük meg egymást, őt 8 éve. Tavaly betoppant ide harmadiknak egy nálam jóval fiatalabb, de mentalitásban és gondolkodásmódban jóval érettebb lány, őt is tök véletlenül ismertem meg (nem randin, hanem egy szabadtéri programon elegyedtünk szóba), de vele csak barátok vagyunk, mert a jövőképünk, az életcélunk és kb minden másunk két külön irányba fut, így vele nem szeretnék hosszútávú kapcsolatot tervezni, illetve vica versa. Tehát vannak ők hárman, és így is gyakran érzem magam szarul, mert erre a három barátomra sem jut túl sok idő. Dolgozok (sokszor 6 napot egy héten), alig látjuk egymást, messengeren kis smalltalkok szoktak lenni köztünk meg havi egyszer-kétszer összefutunk, de ennyi.

Namost azt kell tudni rólam, hogy ha egyszer megismerek valakit, azt nagyon nehezen engedem el. Tehát tegyük fel, megismerek egy lányt, jó vele beszélgetni, jó a társasága, de vagy én, vagy ő nem szeretne kettőnkbe belelátni többet, maradjunk csak barátok. Viszont, én azt nem szeretném. Nem azért, mert megsértődöm és elhordom mindennek, hanem mert egyszerűen nincs időm arra, hogy +1 emberre is időt szakítsak. Egy darabig döcögve menne a dolog, aztán eltűnnénk egymás életéből, én pedig borzasztóan érezném magam, hogy nem volt időm fenttartani egy beszélgetést, és mondhatni miattam szakadt meg egy kommunikáció. Alkalmazkodó típus vagyok, de nagyon lelkiismeretes is, és sokszor nagyon a szívemre veszek olyan embereket is, akiket nem kéne.

Nyilván egy kapcsolat más lenne, mert ott tudok valakire alapozni, és nem csak egy random beesett ember az életembe, hanem valaki más, akivel közösen tudok tervezni, és akiért megéri az, hogy teljesen átszervezem egy napom, egy hetem, munkaidőm, ilyenek. Sőt, én konkrétan a barátaimtól elnézést kértem utólag, mert abban a másfél hónapban borzasztóan elhanyagoltam őket a lány miatt, és ez lelkiismeret furdalást okozott nekem. Szóval, én nem kihasználni akarom az embereket, hanem pusztán azért nem akarok új ismertségeket kialakítani, mert nincs rá időm, és pont ezt az elhanyagolást szeretném elkerülni.


8) Bennem volt a hiba, nem volt tapasztalatom, és örültem hogy végre egy kis figyelmet kapok valakitől. Ha lenne második alkalom, már látnám ha valaki csak időtöltésnek, vagy sebtapasznak használna, és nyilván nem hagynám. De egyébként társkeresésen kívül is hasonlóan csinálom, túl hamar bízok meg mindenkiben, és kb mindig beleszaladok valami pofonba. Ilyen vagyok, túl jó szívűnek lettem nevelve, és ebben a világban ez inkább hátrány mint előny.


9) Azért valljuk be, ilyet nehezen találsz. Nem lehetetlen, de kb tűt a szénakazalban. Engem speciel nem zavar, ha valóban le tudta zárni, és nem kötődik hozzá. Én is már elengedtem a kiscsajt, pedig mindennap látom (egymással szembe van a munkahelyünk). Mindig kialvatlan feje van mostanában, látszik rajta a világfájdalom meg az életundor. Mikor megismertem, kezdett alkoholista lenni. Azóta masszívan az lett, visszahallottam hogy kb nem bír otthon létezni nélküle. Anno mikor ismerkedtünk, megpróbáltam kihúzni belőle, és affelé terelni hogy ez nem jó irány, hát nem sikerült. Nyilván nincs döntési jogom felette, meg azt csinál az életével amit akar, csak érdekes látni, ahogy napról napra leépül.

ápr. 18. 09:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!