Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az okos nő nem tökéletes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az okos nő nem tökéletes pasit keres hanem tökéletes alapanyagot, akiből férfit gyúrhat. Így van?

Figyelt kérdés

Ez egy mondatban elmondva hülyén hangzik,de mégis így van.

Tökéletes facér pasi kevés van,de rengeteg férfi kallódik a világban akinek csak egy okos,igényes nő útmutatása kell.

A férfi ettől nem lesz alárendelt a kapcsolatban.Éppen,hogy kiteljesedik és tökéletes párja lesz a nőnek.

Ha jól meggondolom ez még fordítva is igaz lehet.



2015. máj. 16. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy tökéletes, így nem is azt kerestem, hanem Férfit, aki nélkülem is megállná a helyét, csak kiegészítjük egymást. Nem akarom "megváltoztatni", hisz azért jöttem össze vele, mert Ő úgy volt jó/számomra "tökéletes", ahogy megismertem :)
2015. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ilyen próbálkozásom. Volt párom kritikusnak bélyegzett, és minden jóindulatú próbálkozásomra (pl. dobja ki az ezeréves, szó szerint rongy cipőt) kifejezetten sértődősen, támadósan reagált.

Majd szakítottunk, és mindenben, ami felé próbáltam terelgetni, változott- előnyére.

Úgyhogy szívesen következő barátnő.


Én nem hiszek ebben, külsőségek az igénytelenség szintjén nem túl menve már nem érintenek meg. (pl. a fogmosás mint szokás azért jó ha megvan, jelzem ez az exemnél hiányzott, szívesen, következő barátnő...)

De az hogy belül rendben legyen, hogy ne nekem kelljen őszinteséget rugdosnom belé, hogy az önértékelése ha nem is kell hogy topon legyen, de ne is a béka segge alatt, na az mindképpen kell.

Aztán ha akar valamiben fejlődni, és mellettem előnyére fejlődik, akkor az nem az útmutatásom miatt lesz, hanem mert lát nálam egy követendő példát vagy mintát.

Szerintem csak így érdemes egymást "alakítani".

2015. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Először is senki sem a tökéletest keresi, vagy akarja megalkotni (mert olyan NINCS, se nőbe, se férfiba) hanem aki hozzá illik. Magyarán akit tudok szeretni, és aki viszontszeret. Alapanyag nem kell, sem anya, sem tanár, de még csak terapeuta sem vagyok, hogy bárkiből is "férfit gyúrjak". Ha szeretek valakit, azt olyannak szeretem AMILYEN és nem olyannak, amilyen LEHETNE. Mert ez a "lehetne" csak egy ábránd, egy fantázia, egy hamis kép. Tény, hogy egy jó kapcsolatnak része a felek jellemfejlődése (összecsiszolódás), de aki úgy vág bele a kapcsolatba, hogy "na majd én megváltoztatom/megjavítom/meggyógyítom(!)/utat mutatok" az nagy valószínűséggel pofára esik.
2015. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Az okos nő elfogadja a férfit a hibáival együtt, mivel tökéletes férfi nincs.
2015. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mások hogy vannak vele, de én örülnék egy ilyen társnak, amilyet a kérdező írt. Azt gondolom, hogy igaz. Bár lehet gyerekesnek, vagy butaságnak tartjátok.


Engem nagyon tudna motiválni egy okos nő. Sokszor tudom mi a helyes teendő, csak szükségem lenne valami biztatásra. Sokszor csak valami apró elismerést akarok. Nem, nem érezném magam alárendelve. És én is ugyanígy próbálnék hatni a másikra, ösztönözni, hogy mindig fejlődjön tovább.


Szerintem ez nem alárendeltség, hanem egymás kölcsönös szeretete és törődése egyben, aminél mindketten el akarják érni, hogy a másik jobb ember legyen, jobban teljesítsen.


De azt tapasztaltam, hogy a mai világban ez nagyon ritka. A nők nem hajlandóak így viselkedni, kb ezt látom más párkapcsolatokban is.

2015. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: amiről te beszélsz az a bátorítás és a motiválás. Ezek alap dolgok egy kapcsolatban szerintem, ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy a nő "gyúr belőled férfit". A kérdés hangvétele viszont nekem olyannak tűnt, mintha az "okos nő" meg akarná nevelni az amúgy "kallódó" férfit, holott egy felnőtt embert már rég nem kéne.
2015. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!