Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez nem mond ellent az egyenlős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nem mond ellent az egyenlőség elvének?

Figyelt kérdés
Az egyenlőség ebben a kontextusban valami olyat tesz, hogy egyik felet sem kötik a hagyományos nemi szerepek által elvárt előírások, mondjuk ez jobbára úgy hangzik, hogy a nőket nem köti, na mindegy. Ezalatt értem azt, amikor a csapból is az folyik, hogy "a nők is lehetnek karrieristák a család mellett, a nők is nyugodtan elmehetnek leinni magukat, a nők is szabadon és függetlenül élhetnek" - ezzel semmi probléma, sőt támogatom is. De! Amint eljön a párválasztás fekete órája máris minden visszaesik a 18. századba. A nők nagy része annyival letudja a dolgot, hogy leül és várja, hogy az az ominózus sült galamb szépen belerepüljön abba a csinos pofikájába, ő egy gallyat sem tesz arrébb, mert majd a férfi/fiú/srác/gentleman majd odamegy hozzá. Persze gondolom mindjárt megjelenik egy-két önérzetes csaj, akik a késsel átdöfött szívemet követelik az ostobaságomért ezüsttálcán és kikérik maguknak, mert ők bizony mernek kezdeményezni. Nagyszerű, de ez nem változtat azon, hogy a csendes többség még mindig azon az állásponton van, hogy egyenlőség ide-oda, nehogy már a nőnek kelljen kezdeményeznie, az igenis a férfi dolga akárki akármit mond, a férfi kezdeményezzen, mert "ez a módi".

2015. máj. 27. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Egyet értek veled, de ez mindenkinek szíve joga. Én pl férfiként ha érdekel valaki, odamegyek. Másrészt küldözgethet egy nő jeleket, ha tetszek neki, rá sem hederítek: ha akar valamit, jöjjön oda és ne legyen gyáva. Ha erre nem képes, szóra sem érdemes a szememben. Tehát ennyi.


Azért meg ne panaszkodj, hogy nem szednek fel... így jártál. Ha tetszik valaki, menj oda. Te se a sült galambot várd!


24/F

2015. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez az egyenlőségesdi sok ember szemében olyan, hogy csak a jóból akarnak részesülni, de amikor meg nehézséggel járna, akkor rögtön másképpen gondolkodnak. Tisztelet a kivételnek. Pl. egyenlőség van, de azért a nőket még mindig illik előreengedni az ajtóban (más kérdés, hogy nem mindenki köszön meg), egyenlőség van, de azért jó, ha a gyenge és védtelen nőt megvédelmezi egy férfi stb. Egyébként attól függetlenül, hogy kezdeményezhetnének a nők is, ha már kiharcolták maguknak az egyenlőséget, én is kezdeményezek, aztán vagy összejön, vagy nem. De ezzel az egyenlőség dologgal sokan visszaélnek.
2015. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

De tudod a nőknek csak a pozitív oldalai jók az egyenlőségnek.A másik fele már nem,ahol tenni is kéne valamit.

Azt kéne,mint ami Hollandiába is van,nővérem mesélte,hogy ott nemhogy nem nyitják ki az ajtót a nőknek,hanem a srácok még be is mennek előtte simán szemrebbenés nélkül.Nem azt,mint nálunk hogy jajj előre engedjük meg blablabla,hanem ott pontosan egyenlőség van,ezért pontosan ugyanolyan a nő is,mint mindenki más.Ezért ha be akar menni valahova,ugyanúgy ki tudja nyitni az ajtót magának,meg tudja tartani is,ahogyan mások is.

2015. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Jól látod a dolgokat kérdező, de egy valami felett elsiklasz. A nők körében sem egységes a vélemény arról, hogy kell-e az egyenlőség. Sőt a nők egy része igen is ellenzi a feminizmus újdonságait és minden porcikájukban inkább a 18. szd-i normára vágynak. De vannak olyanok is, mint én akik szeretnének élni az egyenlőséggel és nem vágynak az ajtónyitogatásra meg sült galambozásra. És igen a hozzám hasonlók minden kérdés alatt hevesen emlegetik ezeket, de mi vagyunk kevesebben. De remélem idő kérdése és tényleg egyenlők leszünk örömben és ürömben is.
2015. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon sok mindenben meg van különböztetve a nő a férfitól. Közel sincs olyan egyenlőség, mint ahogy te azt képzeled.


Teljesen addig, amíg egy nőt is elutasítanak egy munkahelyen, mert nőből van, és szülhet, nem is lesz. Elolvasva itt is a kommenteket, egyből jöttek a összetört szívű pasik, akiknek a kommentjeit egyre többször olvasom, és jön le belőle, hogy nőgyűlölő mind, bele vannak tespedve a nyomorukba, de a nők tehetnek róla. A NŐK!!!


Én nem vagyok se a feminizmus ellen, sem mellette, én egységesen utálok minden emberi lényt (tisztelet a hozzám közel állók kivételének). Én tudom mit szeretnék az életben, de a tiszteletet is megkövetelem magamnak. Nem nőként, emberként. Számomra különbség a nő és férfi között a kapcsolatban van, ahol én vagyok a nő, párom a férfi, de csak addig, míg muszáj. Ha együtt vagy külön kell csinálni valamit, bizony én is megszerelem azt a kocsit, és ő is bepakol a mosogatógépbe.


Tudni kell hol a határ, de addig, amíg fizetés és munkahely beli különbségek lesznek nő és férfi között, addig ennek a kérdésnek sincs helye.

2015. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

#5-ös vagyok:

Még annyit kifelejtettem, hogy a párszerzésnél is... ha tetszik valaki, menj oda, és kezdeményezz... mindegy, hogy fiú vagy lány. A szüleim még úgy neveltek, hogy kéressem magam, és hagyjam, hogy a fiú udvaroljon. Az én tapasztalatom, hogy a férfinak is kell egy kis önbizalomépítés, amit a páromtól kapok kedvességet, viszonzom. Illetve türelmetlen típus vagyok, ha megvan a kölcsönös szimpátia, akkor kezdeményezek.


De a tutyi-mutyi töketlen pasik nem jönnek be, akik lapulva várják, hogy valaki odamenjen hozzájuk, és még akkor is csak válogatnak. Mindkét fél jelezze, ha tetszik neki a másik, és tudja elfogadni azt is, ha nem kölcsönös az érzés... A férfiak meg ne a csajokat okolják, ha nem kellenek egy lánynak...

2015. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Mikor jut már el az agyatkokig, hogy az egyenjogúság nem egyenlő a nemi szerepek eltörlésével? A választás a kulcs, hogyha a nő tanulni akar tanulhasson ha babázni akar babázhasson, minden döntésnek mkövetkezménye ami elől nem lelehet elmenekülni függetlenül attól, hogy aakarja-e a feminizmus ilyen vagy olyan oldalát.


Amilyen érvek itt röpködnek...a védelem...engem nem védett meg senki mikor megkergetett egy csapat kissebbség. Akkor se segített senki mikor egy autós elsodort engem a bicajon és csontig horzsoltam a vállam a zúzott kövön. Meg a feminizmussal a nők testtömege magagassága nem nőtt meg, hogy egy esetleges férfi támadóval szemben vagy nem is értem ezt az érvet.


Az előreengedés sem jog hanem udvariasság a férfiak részéről. Választható és nem a nő részéről. Ezt se értem amúgy komolyan attól kéne jobban éreznem magam hogy valaki előtt léphetek be egy helységbe?


A kezdeményezés olyan harmadrangú dolog. Egy kapcsolatba sokkal nehezebb fajsúlyosabb problémák lesznek. Ez olyan mint az egyetem, nem bekerülni nehéz hanem bennmaradni. Ezen kiakadni ne haragudj kérdező, de ez nagyon éretlen dolog. Nem mindegy ki kezdeményez? A kérdésed már csak azért sem állja meg a helyét mert vannak nők akik elsőnek lépnek és mert a férfiak többségének nem gond kezdeményezni. Innen nézve azok szoktak erre panaszkpdni akiknek ez problémát okoz. Igazából nincs mit veszíteni, csalódás max de nem megéri kockáztatni? Mert ha szerinted nem akkor túl törékeny az egód. Elvégre nem te leszel kevesebb. Engem is utasítottak már vissza nem haltam bele.

2015. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Amíg egy nő büdös ringyó lesz, ha belemegy egyéjszakás kalandokba mondjuk, egy férfi meg ugyanezért büszke lehet magára (akármit magyaráztok bele, hogy ez amúgy miért logikus és tökre rendben lévő dolog), addig ne nagyon beszélgessünk egyenlőségről.
2015. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
A lányok is félnek odamenni, ne hibáztasd őket. Ők is emberek és félnek a visszautasítástól, talán jobban mint a férfiak.
2015. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#4-es.

Ennek örülök,hogy van olyan legalább aki tesz is a dolgokért nőként is,csak sajnos nagyon-nagyon kevés ilyen van. :)

#5-ös.

Ott van a hangsúly,hogy szülhet.De nem kötelező senkinek sem tudtommal.

Beszélgethetnénk arról,ki van beletespedve dolgokba,de szerintem az mindent elárul,hogy fogalmad sincsen róluk,nem ismered őket,de ítélkezel. ;)

Az igazság kimondása nem egyenlő a gyűlölettel.Ha gondolok valamit,és kimondom,attól még nem gyűlölök senkit.

És #6-osnak mint folytatás.

Megnézném Te mikor és hányszor estél pofára,hányszor aláztak meg,nevettek ki,és utasítottak vissza előtte,mikor kezdeményeztél.

Az elején mindenki tud kezdeményezni,de az idő és a megaláztatások előrehaladtával csökken a dolog.

Miért mégis ki más utasít el,nem a nők?Akkor kit okoljak érte?Ráadásul egy olyan dologért általában,amiről nem is tehetek,hogy milyennek születtem.Ugye milyen jó dolog,mikor amiről nem is tehetsz semmit,azért ítélnek el,és azért utasítanak el.

Nem azzal van a gond,hogy valaki válogat mondjuk.Hanem a nők csak a felszínt nézik,semmi mást manapság.

#7-es.

Oké még ha nem is egyenlő vele,de ki mondja meg mik a nemi szerepek?és miért kéne azt bárkinek is elfogadni vagy úgy tenni?


Az előreengedésről annyit,hogy miért jobb lenne ha becsapnám előtted az ajtót,és azt mondanám,hogy nyisd ki magadnak?Na látod.

Ha nem értékeled az Téged minősít egyedül.


A kezdeményezés nem a legnagyobb probléma,hanem a túlsó oldalon lévő hozzáállása inkább.Ugyanazt írnám neked is,mint amit a 6-osnak.Egy ideig mindenkinek megy,de az idő és megaláztatások előrehaladtával csökken ez.


#8-as.

Ez egy hülye felfogás,amit a buták terjesztenek,és ők is mondanak csak ilyeneket.Sőt kizárólag ők foglalkoznak ilyen butasággal.Ugyanúgy mindkettő nemnél lehet ez probléma is,illetve pozitívum is.Az,hogy kinek melyik,az döntse el mindenki maga.


#9-es.

Félnek,tényleg?

Csak ők az első visszautasításra hű de megalázva érzik magukat,és fogadkoznak hogy soha többé.Míg én mindenhonnan azt hallom férfiként,hogy jajj hát visszautasítottak,na és?Csináld tovább,mert Te vagy a "férfi",és neked bírnod kell...

Hát megnézném őket ha azokat átélték volna,amit én hol tartanának.Van sejtésem... :)

2015. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!