Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kötnétek kompromisszumot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötnétek kompromisszumot, lejjebb adnátok az elvárásaitokat a helyemben?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyedülálló anya vagyok. Mióta csak megszületett a lányom, egy kapcsolatom volt, meg pár szeretőm, és néhány folytatás nélküli randim, de vagy 40 felettiek voltak, többnyire gyermekkel, vagy eszméletlenül csórók, annyira, hogy nekem kellett volna eltartanom még őket is, vagy még nem zárták le az előző kapcsolatukat, vagy a gyerekemmel viselkedtek kiábrándítóan, vagy féltek az elköteleződéstől, vagy csak dugni akartak, stb.

Most megismertem egy srácot, aki végre korombeli, mindössze 2 évvel idősebb. Se gyereke, se volt felesége, se kutyája, se macskája. Fantasztikusan jól bánik a lányommal, első pillantásra megkedvelték egymást. Közel sem tehetős, de nincsenek megélhetési gondjai. Kedves, figyelmes, előzékeny. Szexi, sportos, jól működik köztünk a kémia, az ágyban is összhangban vagyunk. Megbízható. Ha azt mondja, délután 6-kor felhív, akkor biztosra vehetem, hogy 6-kor hív, és nem fél 7-kor, 8-kor vagy 10-kor. Mindig állja a szavát. Van közös hobbink. És nem sajnál pénzt, időt, energiát, figyelmet szentelni nekem. Eddig minden tökély. Csak egy a bibi: cseppet sem intellektuális lény. Mondhatnám egyszerű, mint a faék. Az egy dolog, hogy ő iskolázatlan, míg én tudományos pályára tartok épp. Ennek még önmagában nem kellene gondot okoznia. Még azon sem akadnék fenn feltétlenül, hogy nem tud helyesen írni. De az nagyobb gond, hogy nem tud a sorok közt olvasni, nem érti a többrétegű társalgást, csak a primér üzenetek mennek át neki, és a többféle nézőpontba helyezkedés nem természetes attitűdje. Nem mentes az előítéletektől, leheletnyi hímsovinizmust is felfedezni vélek benne, és az elmondása alapján volt már, hogy hőzöngve, agresszívan kezelt egy konfliktust (ugyan nem nőkkel szemben, de akkor is...). Egy szó mint száz, egy egyszerű pasas ő, aki bár odaadó és családcentrikus, és még meglehetősen vonzódom is hozzá, de nem teljesíti minden téren az elvárásaimat. Elképzelem, ahogy bemutatom a barátaimnak, kollégáimnak, és ilyenkor nagyon cikinek érzem. Túl maximalista vagyok? Lejjebb kellene adnom? Kompromisszumot kötnöm? Tudnék, ha akarnék. Ha maradéktalanul boldog nem is, de nyugodt, biztonságos és sok szempontból élvezetes lenne az élet vele. Ha az intellektuális téren szerzett hibapontjait nem számítjuk, nagyon is főnyeremény. De sajnos így... Túl kritikus vagyok? Az lenne a helyes, ha adnék egy esélyt a dolognak? Vagy pont akkor döntenék jól, ha hallgatnék a kétségeimre, és inkább lezárnám vele a randizgatást? Még csak bimbódzó románc fázisban vagyunk, néhány együtt töltött éjszakával, de napról napra jobban sodródunk bele a kapcsolatba. Órási fegyvertény az ő oldalán a gyerekszeretete. Ugyan nem pótapát keresek a lányomnak, de azért szeretnék még gyerekeket. Benne meg tudnék bízni, jó apa lenne. Nehéz ügy... Bárcsak varázsütésre kikupálódhatna!


2015. júl. 22. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy neked ez mennyire fontos... Mondjuk ha összejöttél vele, akkor valószínűleg nem prioritás. Én össze sem jönnék kevésbé intelligens valakivel, viszont más területen meg kompromisszumot kötöttem, és nem bántam meg.
2015. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Újraolvasva elég komoly hiányérzetet látok... Az gond, hogy azt várod, hogy olyan legyen, ami nem ő... Ez pedig rég rossz.
2015. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Noren1989 ***** válasza:

Ahogy fentebb írták...Te alapvetően nem vagy elégedett a fickóval, ez kiérzik a szavaidból. Az meghogy már 20-on x évesen a biztonságra hajtasz...na jó megérthető valahol. Amúgymeg eléggé lekezelően beszélsz erről az emberről, láthatóan nem tiszteled...hibapontjait nem számítjuk, meg ilyenek????

Nézzük reálisan: Te egy bazinagy hibaponttal indultál nála, és mégis veled van...

Szerintem jobb lesz, ha megmondod neki, hogy nem tudsz vele együtt lenni.

25/F

2015. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nem az anyagi, az érzelmi biztonságra hajtok, és szerintem ez tök oké, mert elárulom: születésünk óta hajtunk erre mindnyájan.

de amúgy lehet, tényleg nem tisztelem, és el kellene búcsúznom tőle...

2015. júl. 22. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát én egyszer a HÉV-en láttam egy szellemi fogyatékos lányt az apjával (neki is lehetett valami gondja), aranyosak voltak látszott, hogy nagyon szereti a lányát, csak hát mind2 fogyatékos, gondolom a lány örökölte tőle...nem tudom általánosa volt e az apukának, de mégis volt gyereke és boldognak tűnt...


Vagy vársz egy jobbra, vagy életed végéig bánni fogod, hogy elszalasztottad őt...lehet egyszerű, de mégis sokkal boldogabbak lennétek mind3-an együtt...lehet, hogy te találsz mást, de mellette mégsem fogod megkapni mindazt ami még fontos...lehet találsz egy okosabbat, de nem feltétlen jobb...


22F

2015. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Noren1989 ***** válasza:

Döntened kellene, amúgy:

mire van igazán szükséged?

2015. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt mondod, megbízható, figyelmes, kedves, jól működik a kémia, "de nem teljesíti minden téren az elvárásaimat".


Ott van a pali, aki annak ellenére is veled akar lenni, hogy van gyereked. Nem mintha a gyerek probléma lenne, de szerintem a huszonéves férfiak mostanában nem rajonganak az ötletért.


Mindenkiben vannak hibák, senki sem tökéletes, de te úgy tűnik arra vársz. Hát csak várj.

2015. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz, de valami mindig hiányozni fog, és csak egyre rosszabbul fogod magad érezni... pláne, amikor a kezdeti láng parázzsá lesz. Akkor azért már nem árt, ha az emberrel beszélgetni is lehet azonos szinteken. Nekem is volt ilyen kapcsolatom, de nem működött- Kevés volt nekem.
2015. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit túl korán akarod ezt eldönteni, nem? Ha most jelen pillanatban jó vele, akkor maradj vele, aztán majd meglátod, mennyire működik a kapcsolat, mikor már a kezdeti nagy érzelmek elmúltak.
2015. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

igen, talán várhatnék a döntéssel, de talán ez a várakozás csak elodázása volna valami olyasminek, amit már most pontosan tudok, csak nem akarok szembenézni vele.

persze az is lehet, hogy nem így van... nem tudom...

2015. júl. 22. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!