Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig érdemes kompromisszumot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


13 éve vagyok együtt a párommal (40-es korosztály vagyunk), de pár hónapja megváltozott a kapcsolatunk. Fél éve kb semmi pozitív bókot, megjegyzést nem kapok tőle, nem mondja, hogy hiányzom stb, inkább csak "idegesítem ezzel a hülyeségemmel". Amikor felvetem a problémát, mindig van valami magyarázat, pl sok a munka, nem érzi jól magát, beteg lesz, már úgyis elmondta százszor.. Hiába mondom neki, hogy nagyon nagy szükségem lenne most rá, és már emiatt az önbizalmam is romokban hever, mindig az a válasz, hogy ő nem egy nyálgép, és ne akarjam megváltoztatni, már elmondta rég ezeket évekkel ezelőtt.. Emiatt most egyre több a feszültség is köztünk. Régen se bókolt sokat, a születésnapom, és névnapom is rendszeresen elfelejti (de mindenki másét is), de azért kimutatta a szeretetét, de most nem látszik rajta semmi. Persze megölel az ágyban, de semmi más.. Azt mondja, hogy nem ennek kéne fontosnak lenni, hanem annak, hogy milyen régóta együtt vagyunk, és hogy nincs más az életében, csak én.

Ilyenkor mindig elszégyenlem magam, hogy telhetetlen vagyok, de aztán pár hét után megint iszonyúan fáj. Ha látok egy párt, ahol a férfi szerelmesen néz a kedvesére, vagy csak valami kedves gesztust mutat, szépet mond neki, engem fojtogatni kezd a sírás... Annyira szeretném nőnek érezni magam kicsit, szépnek, vagy csak aranyosnak - azt érzem, hogy így megfulladok. Biztos köze van hozzá, hogy ahogy öregszem, szükségem lenne egy kis megerősítésre, hogy még nem szűntem meg nőnek lenni, és hogy nem múltak el az érzései, más oka van az eltávolodásának. Nagyon önző dolog ilyet várni a párunktól? Hogy lehetne elérni, hogy ne érezze azt, hogy meg akarom erőszakolni az egyéniségét, de én is boldogabb legyek? A közös programok szervezése nem megoldható most, mert arra se ér rá.. Én próbálom egyedül lekötni magam, beiratkoztam egy suliba is, de az a sikerélmény nem pótolja az érzelmi sivárságot az életemben.


2015. jún. 13. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerekek nincsenek? csak szerető vagy?
2015. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szépen belepunnyadt az egészbe :s Totál unalomba fulladt nála minden,szerintem az élete is.Hiába mondod neki hogy mutassa ki a szeretetét,annál inkább nem fogja,meg ezt nem is lehet kierőszakolni.Magától kellene ezeket csinálnia jobb esetben.Közös program miért nem oldható meg,mert sokat dolgozik,vagy csak azért mert nincs kedve ? Nem mindegy.AZ lesz ennek a vége,hogy ha véletlenül találkozol egy normális férfivel,aki figyel rád,nem sokat fogsz teketóriázni.Ha akarsz tenni egy próbát esetleg,szerintem fel kell rázni valahogy valamivel,amin meglepődik,és nem ugyanúgy megy minden tovább mint eddig.Szerintem kezdj el teljesen ellentétes dolgokat csinálni,és ellentétesen viselkedni.Ezer dolog lehet ezzel kapcsolatban.Ha eddig megfőzted bevitted a kávéját reggel,ne csináld.Ne főzz,inkább menj el helyette valahova,mintha programod lenne,és nincs időd erre.Változtass a kinézeteden,esetleg ruhákon.Még virágot is vennék magamnak,amire azt mondanám hogy a munkahelyemen kaptam.Hirtelen legyen mindig jókedved,még ha ő unott is.Ha valamire megkér nem csinálod meg,mert elfelejtetted.Éreztetni kell hogy nem ő a legfontosabb.Ezeket csak azért írom,mert a beszélgetés úgy látszik nem vezet eredményre.Ha még ezek után is érdektelen marad veled szemben,nem érdekli mi történik körülötte,akkor nem szenvednék tovább mellette.Ilyen hosszú kapcsolat nem arról szól,hogy emlékezzünk mennyi ideje vagyunk együtt,és még egy apró gesztust se tegyek a másik felé amivel kimutatom hogy fontos.(meg aztán ki tudja mit csinál ő szabad idejében )
2015. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Interferencia ***** válasza:
Beállt valami változás az életében?
2015. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs semmi változás, csak feltorlódott a munkája..

Felnőtt gyerek van, de nem közös. Azt mondja, hogy ő is vágyik a közös programokra, csak nincs rá lehetősége a sok munka miatt, estére meg fáradt a sok túlórától..

2015. jún. 14. 10:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, hogy saját programot csináltam, és látványosan jól éreztem magam egyedül is - erre duzzogott, és úgy állította be a dolgot, hogy ezek szerint nekem nélküle is jó.. Aztán azt mondta, hogy csak vicc volt, és örül, hogy jól telt a napom - és semmi változás.
2015. jún. 14. 10:39
 6/6 Interferencia ***** válasza:
Párterápia!
2015. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!