Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért szorongok állandóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szorongok állandóan mindenen? Az egész életem ebből áll

Figyelt kérdés
Ha párkapcsolatom van akkor azon szorongok ne hogy elhagyjanak. Ha egyedül vagyok, akkor pedig azon szorongok, hogy soha nem lesz senkim és egyedül öregszem meg. Egy 23 éves lány.
2015. aug. 4. 14:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze igyekszem mások előtt nem kimutatni.
2015. aug. 4. 14:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés is, meg kisgyermekkorban gyökerezik. Én is ilyen voltam, de valamit oldódott. Megértem az érzéseidet. 41/F
2015. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok! Nagyon megterhelő érzelmileg, egy perc nyugtom sincs soha. Abban reménykedem hogy megtalálom az igazit és talán akkor nem fogok félni, talán eléggé elhiszem majd hogy örökre együtt leszünk. Amúgy meg szimplán nem nekem való ez az egész, túlságosan érzékeny vagyok a kapcsolatokhoz meg az egész élethez. 26/L
2015. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok férfiként, de nekem még nem is volt párkapcsolatom. A szorongás és az érzékenység együtt járnak, mint egy ördögi kör, egymást erősítik. Nehéz nagyon az élet az ilyen embereknek, én nemcsak ezek miatt aggódok, hanem általában is, ahogyan az előző leírta.
2015. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kollégám kifejlesztett egy életszemléletet, ami neki eddig bevált.

Hatásszünet... :)

Nincsenek elvárásai.

Azaz minden amit kap, annak örül. Amit ad, azt szívből kell adni, így nem sajnálod, hogy adtad akkor sem, ha nem jön össze a dolog.

Ha nincsenek elvárásaid, akkor csalódni sem fogsz.

2015. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En is ilyen voltam. Konkretan utaltam magam. Ha beleneztem a tukorbe, akkor el tudtam volna magam hanyni a latvanytol. Mindig azt neztem az utcan, hogy ki figyel, es ha figyel, akkor vajon mi gaz van rajtam, amit nez, mert hat az biztos nem lehet, hogy tetszem neki.

Pasifronton... Osszejottem valakivel, es annyira beleszerettem, hogy elkezdtem rettegni attol, hogy meg fog csalni, vagy elhagy, esetleg mindketto. Ezt az onbizalomhiany okozta, es az ok nelkuli feltekenykedesemmel meg viselkedesemmel szepen el is ertem, hogy az illeto elhagyjon. Akkor megfogadtam, hogy ilyen hibat megegyszer nem fogok elkovetni, mert tulajdonkeppen a sajat hulyesegemmel tettem tonkre a kapcsolatomat.

Sokaig szorongtam azon is, hogy nincs pasim, es nem is lesz tobbe. De rajottem, hogy ez a gorcsoles csak hatraltat. Semmi ertelme. Azota probalok orulni annak, ami van, es megtanulni boldognak lenni igy is. Nekem sem ment termeszetesen egyik pillanatrol a masikra, de ha kitarto vagy, akkor sikerulni fog. Hidd el, sokkal szebb igy az elet, probald ki! :)

2015. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Totálisan így vagyok ezzel én is, férfiként. Volt egy komoly, hosszabb kapcsolatom. Nagyon szerettem a lányt, komoly terveim voltak vele, de folyamatosan rettegtem és szorongtam. Rendkívül féltékennyé és ingerültté váltam. Sajnos egy idő után én is elértem azt, hogy "menekülőre fogja". Ekkor elhatároztam, hogy most már tudatosítom ezt a problémát magamban, fejlődni fogok. Fejlődtem is, de következő szintén hosszabb kapcsolatomnál egy idő után újra megjelent ez a probléma. Igaz itt sajnos nem ok nélkül, a végén az orromnál fogva vezettek és elég durva módon "tapostak agyon". Amikor pedig (mint most is) egyedül vagyok, akkor folyton attól rettegek, hogy nem találok senkit. Pedig fiatal vagyok. Ez az utolsó csalódás sem tett jót, mert már nehezen hiszem el azt, hogy valaki tényleg szívből tud szeretni és mondjon akármit, bármikor megváltozhat a véleménye. Lehetséges, hogy most komolyan gondolja, hogy szeret és sosem hagyna el. Nem hazudik. Viszont rövidebb vagy hosszabb idő alatt ez megváltozhat, hiába nem hazudott akkor. Így miben bízzak?
2015. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ez egy régi kérdés, de teljesen magamra ismertem. Furcsa hogy nők és férfiak is válaszoltak, nem gondoltam, hogy egy férfi szoronghat ennyire.


Én úgy tudom, hogy gyerekkorra vezethető vissza minden, nem kötődtél biztonságosan a szülőkhöz, azaz akkor pont nem törődtek veled, amikor kellett volna, így az önálló életedben is kötődési nehézségeid vannak. Ez együtt jár egy önbizalom hiánnyal is, félsz kötődni, nem tudod, hogy kell, mert nem volt minta, félsz egyedül lenni, félsz, szorongasz a jövőtől. Tulajdonképpen csak ezzel együtt lehet élni, megpróbálni elengedni a szorongó érzést, de mivel a probléma a múltban van, nehéz kijavítani. Talán egy nagyon jó biztató önbizalmat erősítő optimista társ mellett lehet. De hát kinek jut ilyen?

2023. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!