Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság miért van az hogyha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság miért van az hogyha valaki éppen egyedülálló siránkozik, hogy milyen rossz egyedül? Ha valaki egyedül se tud boldog lenni és teljes életet élni akkor hogyan akar egyáltalán párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
hülye kérdés tuti valami femináci vagy
2015. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
A társadalom kodependenciára neveli az embereket, hisz sokkal könnyebben lehet manipulálni, akinek a boldogsága másoktól függ.
2015. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Tudod okoska, van akinek van egy jó állása, jó keresete, szép kis háza, autó, barátok akikkel néhanapján összeül, de ha hazamegy este vagy egy hosszú munkanap után akkor egyedül van, és egyedül nem jó, hiába a pénz a luxus, hogyha nem luxusk**úrvákat akarsz akkor hiába minden.
2015. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Én egyedülálló vagyok, de a környezetemet ez sokkal jobban zavarja mint engem. Én nagyon jól elvagyok egyedül.
2015. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyet értek ezzel. Nem lehet ennyire másoktól függni, magunkban kell megtalálni a boldogságot. De az igaz, hogy néha rossz egyedül, tehát hosszútávon a cél a kapcsolat.
2015. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
3: Nem az a baj szerintem, hogy az emberek vágynak egy párra, de amilyen szintű stresszforrásként működik ez a mai társadalomban, hogy sokan azért lesznek depressziósak, vagy önértékelési zavaruk alakul ki, mert egyedül vannak, az egész biztos nem egészséges. Szerintem nagyon sok rossz kapcsolat hátterében is az áll, hogy a felek annyira nem képesek elviselni az egyedüllét gondolatát, hogy inkább olyannal maradnak, akivel nem jó nekik. Az meg már a dolog másik fele, hogy sokan ráadásul pótcselekvésként használják a kapcsolatot és családalapítást, nem teljes az életük és a párjuktól, később rosszabb esetben pedig a gyerekvállalástól várják az instant boldogságot, ami viszont szinte soha nem jön be. Szóval két külön dolog, hogy vágyunk valamire, mert boldoggá tesz, vagy függünk tőle és nem tudunk nélküle teljes emberként funkcionálni.
2015. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Egyedülálló vagyok, azaz egyedül élek, vannak barátaim, van munkám, van jövedelmem, még szexpartnerem is van, tulajdonképpen minden adott, hogy teljes életet éljek.

Csak...

Amikor a barátaimmal elmegyünk kirándulni, és mindenki párban van, én vagyok egyedül szingli, vagy amikor egyedül utazom el egy idegen városba, és este kilenckor a hotelszoba mennyezetét nézem, vagy például tegnap éjjel, amikor annyira szívesen kimentem volna a városból valakivel, csillaghullást nézni, de nem tehettem, mert nincs senkim, na, akkor belém hasít a fájdalom.

Az ember társas lény.

2015. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

A teljes életbe az is beletartozik, hogy van valaki, akihez oda tudsz bújni éjszaka, akire tudsz gondolni napközben és akiről tudod, hogy bármi is történik, ott lesz veled és legalább ennyi biztonságod van az életben. Nem, erre nem elég, hogy barátai vannak az embernek, ugyanis ők élik a saját életüket, építgetik a saját kapcsolatukat, a családjukkal foglalkoznak és egy bizonyos ponton túl pont tesznek rá, hogy neked mindennap milyen kis görcs problémáid vannak a munkahelyen, akárhol. Ne hazudjuk azt, hogy minden happy, csak hinni kell benne, mert nem így van és igenis szüksége van arra az embernek, hogy elmondja valakinek a kis sirámait. A barátok meg erre pont nem kíváncsiak.

Ha pedig valaki hosszú évekig él úgy, hogy nincs mellette olyan ember, aki megadja a biztonságot, hogy ott lesz vele, hogy bármit el lehet neki mondani, az kutyarossz érzés. Meg persze az ember előbb-utóbb szeretne valakivel családot alapítani, az is elég elkeserítő, ha évekig nem találkozik olyannal, akivel majd valamikor ez összejöhet, pláne, ha lassacskán körülötte mindenki elkel.

2015. aug. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván mindenki számára mást jelent a teljes élet, de az én személyes filozófiám az, hogy mivel az életben rengeteg minden szerencse kérdése, nem az alapján kéne mérnünk egy élet teljességét, hogy mi van benne, hanem inkább abból, hogy mit hozott ki az illető a rendelkezésére álló lehetőségekből. A párkapcsolat is egy olyan dolog, hogy vagy talál az ember olyat, akivel összeillenek és működik a dolog hosszútávon, vagy nem (Az mondjuk más kérdés, hogy vagyunk azért egy páran olyanok mint én, akik nem is keressük, mert jól elvagyunk egyedül és nincs tervben a család sem) Nyilván szerencsésebb az, akinek sikerül, na de biztos jó dolog az életünk értékét olyasmiben mérni, ami nem rajtunk múlik? Nem tudom, kicsit talán a lottóhoz tudnám hasonlítani a dolgot: mindenki álmodozik időnként, hogy mit tudna kezdeni a főnyereménnyel, mennyivel jobb lenne úgy az élete és biztos az is elég vacak érzés tud lenni, amikor valaki minden héten megjátssza a számait eredménytelenül, miközben a híradóban más meg épp átveszi a több milliárdot, de akkor ez az ember már nem élt teljes életet, csak mert nem volt szerencséje és nem nyert? Arra akarok kilyukadni, hogy ezernyi módja van annak, hogy az életünk jobb legyen és kell is álmodozni a jobb életről, mert az visz előre, de ennek nem kéne csökkentenie a szemünkben a valós életünk értékét, főleg ha dolgozunk azért, hogy az a lehető legjobb legyen. Tudom, nehéz így állni a dologhoz és nem is állítom, hogy ez lenne a helyénvaló hozzáállás, amit mindenkinek követnie kéne, de talán érdemes megpróbálni, hátha könnyebbé teszi a boldogságot. Nekem mindenesetre bevált.
2015. aug. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Hát, a barátok is arra valók részben, hogy meghallgassák a problmáinkat, szóval nem értek egyet az egyik válaszolóval. Ez a kérdés értelmes szerintem. Sok igazság van benne. Először valóban meg kell tanulni magunkat szeretni, jól érezn magunkat egedül is. És persze az embernek ettől függetlenül igénye van társaságra, párra. Ilyennek születtünk, ennyi. Társas lények vagyunk. A párkapcsolatot nem pótolja a barátság, pl.
2015. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!