Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A depressziósok, lelki betegek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A depressziósok, lelki betegek is megtalálják a társukat?

Figyelt kérdés
Valakit, aki tényleg szereti őket, betegségükkel együtt vagy annak ellenére? Ki nem riadna vissza attól, ha megtudná hogy valaki már próbálkozott öngyilkossággal, és vágások vannak a testén, amit saját maga okozott? Tényleg érdekel, hogy nekem, nekünk van-e esélyünk. Esetleg tapasztalat, valaki ilyen és van párja, vagy talán valaki 'normális' és van párja? Köszönöm a válaszokat.

2015. szept. 19. 18:37
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, hogy nő vagyok, már ha ez számít valamit.
2015. szept. 19. 18:39
 2/49 anonim ***** válasza:
80%
Ha látnám rajtad egyértelműen, hogy igyekszel megtalálni a fényt az alagút végén, és törekvő vagy, teszel is azért, hogy jobb körülmények közt élj, jobbra forduljon az életed, én melletted lennék. Mennyi idős vagy?
2015. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

20 vagyok. Ne értsetek félre, nem társkeresési célból írtam ide, majd ha eljön az időm, tudni fogom. Csak érdekel, mire számítsak.


Igen, mondjuk hogy próbálok vidám lenni, meglátni a jó oldalt. Sokszor vagyok nevetős, az ismerőseim szerint kifejezetten vicces vagyok. De rengetegszer rám tör a 'depresszió', vagy hogy is mondjam.. Néha csak úgy minden (látszólagos) ok nélkül szomorú vagyok, bármin el tudom magam sírni, szükségem van néha magányra. Tapasztalatból tudom, hogy ezt nem sokan értik meg, nem értékelik nagyon.. meg tudom érteni..

2015. szept. 19. 18:45
 4/49 anonim ***** válasza:
94%

Én kicsit más eset vagyok, de nekem is vannak vágások látható helyen. Igaz én már nem vagyok depressziós, sikerült legyőznöm ezt a dolgot nagyjából, de volt párom egy ideig mégis :) Szóval nem lehetetlen egyáltalán.


Én is nagyon szívesen lennék együtt ilyen emberrel is, amíg látom rajta, hogy jó neki, meg szeretne is ezen túljutni. De amikor éveket vagy már együtt valakivel, és látod, hogy nem jó neki, de mégse akar változtatni, az elég lélekölő. És szerintem a legtöbbet így gondolják, nem számít hogy mi volt, milyen vágások vannak valakin, amíg nem hagyja el magát teljesen :)

2015. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Szívből gratulálok, hogy sikerült leküzdened! Én sajnos még 'harcolok' vele. Minden esetre jó tudni, hogy nem lehetetlen.. bár tisztában vagyok vele hogy piszkosul nehéz lehet találni egy olyan embert, aki elviseli. Hát igen, sajnos ez igaz.. őszintén, én úgy érzem hogy soha nem fogok ebből teljesen kikeveredni. Gyerekkorom óta szenvedek vele. Nem feltétlenül vagyok mindig levert és negatív, de nagyon sokszor megesik. Teljesen megértem, ha valakit ez taszít.
2015. szept. 19. 18:52
 6/49 anonim ***** válasza:

Köszönöm :) Neked is sok sikert kívánok, meg erőt hozzá :)

Egyébként azzal nincsen semmi gond, ha valaki néha magányt akar. Rengeteg ilyen ember van.

Pszichológushoz jártál? Ha igen, miket mondott?

2015. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is! Igen, de sajnos sokan azt hinnék, hogy nem akarok velük lenni, nem élvezem a társaságukat. Igen, voltam sokszor már.. De őszintén, semmi használhatót nem mondanak. :) Még a 'betegségemet' is többször másnak mondták.. Már azt sem tudom mi bajom, a depresszióban vagyok biztos csak..
2015. szept. 19. 18:58
 8/49 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, csak dolgozz magadon és ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad a betegség, ha kell, ne félj szakemberhez fordulni. Egy pszichés beteggel együtt élni, ha nincs betegségtudata, nagyon nehéz, nincs meg mindenkiben az erő (tapasztalat...). Sok sikert minden téren, őszintén! :-)
2015. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt depresszióm volt, jelenleg pánikbeteg vagyok és szociális szorongásos zavarom is van, és bár lehet, hogy mondjuk nehezebb olyan találni, aki kitart melletted a nehéz időkben, vagy aki egyáltalán megérti, és tudja kezelni az ezekkel járó viselkedési formákat, de nekem igazából egyik mentális problémám se hátráltatta különösebben a társkeresést. Én mondjuk soha nem próbáltam meg öngyilkos lenni, vágásokkal sem bántottam magam (illetve csak eleinte), de szerintem ha őszinte és nyitott vagy, akkor biztos senkit nem ér meglepetésként, ha vágásokat lát rajtad. Semmi szégyellni való nincs ebben, én sosem szoktam titkolózni, hogy milyen problémáim voltak/vannak, és így is teljes életet tudok élni, még ha mondjuk egy-két helyzet nehezebb is, mint egy egészséges embernek. Rengeteg hasonló problémával rendelkező ismerősöm van, és amennyire én tudom/látom, nekik sem okoz gondot a párkeresés, hál istennek sok megértő és elfogadó ember van.
2015. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
92%

Depressziós, szociális fóbiás és generalizált szorongásos vagyok többek között. Volt már párkapcsolatom és addig működött jól, amíg antidepresszánsokat szedtem, illetve pszichoterápiára jártam (igen, abban a pár hónapban érdekes módon úgy éltem, mint egy normális ember).


Aztán az okos ex-barátnőm lebeszélt arról, hogy szedjem a gyógyszereket és pszichológushoz járjak, mert úgysincs semmi bajom, csak beképzelem. Természetesen visszaestem és szépen lassan elhidegültünk egymástól, aztán jó sokáig kihasznált anyagilag és közben megcsalt. Végül elég csúnyán szakítottunk. Azóta nem is nagyon próbálkoztam, mert tudom, hogy felesleges.


Nem akarok illúzióromboló lenni, de mentális betegként túl sok keresnivalónk nincs a párkapcsolatokban. Sőt, nagyon a baráti kapcsolatokban sem. Nyilván a depresszió beszél belőlem, de én még az élők sorát is szívesen elhagynám, ha nem lennének rokonaim, akiknek hiányoznék.


Fun fact: Volt nekem is öngyilkossági kísérletem, de mind a három alkalom párkapcsolat közben történt, annyira pocsék volt. Jobb így egyedül, hogy csak a saját agyamra kell mennem.

2015. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!