Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van az, hogy a mostani korban embereknek nem elég 1-3 kapcsolat hogy megtalálják az igazit? Régen sok olyan volt, aki első párkapcsolatából örök életre szóló boldog házasságot teremtett.

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 23:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vajon nem értékeli annyira az ember a szerelmet/szeretetet mint régen?
2015. jan. 10. 23:17
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnánk mi minden történt akkor is... Dédszüleink sem voltak különbek, csak nem verték nagy dobra
2015. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mostanában sokkal hamarabb kilépnek a kapcsolatokból. Van egy ilyesmi mondás is, hogy "Régen, ha elromlott valami, azt megjavították. Ma, ha elromlik valami, újat vesznek helyette."


A sok válás is ezért van, mert a legkisebb problémára is ez a válasz, nem pedig az, hogy kitartsanak egymás mellett és megoldják a gondokat.

2015. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen elítélték azokat, akik elváltak, vagy hasonlók, más volt az értékrendszer is, tehát természetesen akkor kicsit jobban tartották magukat az emberek. Na meg nem is mindig választhattak maguknak a nők férjet.
2015. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen (mármint nem 20-30 éve, hanem jóval régebben) a házasság szinte kötelező volt, ráadásul egész fiatalon. Még 30 sem volt az ember, de már vénlánynak, öreglegénynek számított.

Korábban is kezdődött a nagybetűs élet, nem jártak ennyien főiskolára, de sokan még középiskolába sem.


Sokszor a házasságokat a szülők tervezték el előre és nem annyira a fiataloktól függött.


Hogy aztán ezek boldog házasságok voltak-e, az más kérdés.

A válás nem volt divat, sőt elítélendő volt. Így az emberek megpróbáltak legalábbis jól meglenni egymással, ahogy tudtak. Persze sokszor így sem tudtak. Sok olyan dolog zajlott a négy fal között, amikről nem beszéltek az emberek.


Ha meg ilyen 20-30-40 évvel ezelőtti házasságokra gondolsz, pl. a szüleim fiatal korában, akkor kb. hasonlóképpen működtek a kapcsolatok, mint most.

2015. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az internet is tehet róla. Iszonyat sok információ eljut az emberekhez, amikből mindenkinek más tetszik, ezáltal nagyon különbözőek lesznek az emberek, és senki nem talál olyat, akit ugyanazok a dolgok érdekelnék mint őt.
2015. jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Am ezért kérdeztem, mert megkísérlek egy tartós kapcsolatot egy lánnyal.

És megbeszéltük hogy ha már nincsen szerelem, csak a szeretetet érezzük, és szívből jövő szeretetet, akkor maradunk egymással. Amúgy én azt vettem észre, hogy manapság sokan nem elégszenek meg a szeretettel, a szerelem kell nekik. Vagy ez csak a fiatalabb korosztálynál van így? Már nagyon szeretnék egy élettársat, házastársat magam mellé, remélem sínen fognak menni a dolgok, ahogyan eddig alakul. :)

21/F

2015. jan. 11. 02:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt vettem észre, hogy sokan megelégszenek a szeretettel, mert olyat találni, akivel kölcsönösen szerelmesek vagytok egymásba, szinte lehetetlen. Vagy csak én nem találtam még olyat. Egyébként ilyen fiatalon azért ne éld bele magad annyira, hogy örökre együtt maradtok. De megpróbálni meg lehet.
2015. jan. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# 7 Én 35 éves vagyok, szóval nem egy mai csirke, de a mai napig nem elégednék meg egy olyan kapcsolattal, amiben soha nem volt szerelem, csak szeretetet. A mai napig szerelmes vagyok a férjembe már hat éve. Persze ezzel együtt szeretem is, a legjobb barátom is egyben.

De ismerek olyan párokat, akik boldogan, szeretetben élnek szerelem nélkül is. Embere válogatja.


Dédanyáink korában, vagy még régebben sokszor nem tehették meg a fiatalok, hogy a szívük szerint válasszanak, ma már szabadabb a választás.

2015. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején. 100 évvel ezelőtt eleve megmondták a szüleid, hogy kivel fogsz házasságra lépni. 50 évvel ezelőtt, ha leszülettél egy faluban, kb 3 veled egykorú lány volt. Abból kettő már foglalt. Tehát a maradék egyből kellett kiválasztanod a jövendőbeli párodat. A szomszéd faluból nehézkes lett volna választani, egyrészt, mert egész nap a mezőn dolgoztál, estére nemigen volt kedved/időd 10 km-t gyalogolni, másrészt meg, hamar elvágták volna a torkodat az ottani legények. (50 éve még a megyeszékhelyen is csak a főutcán volt közvilágítás.)

Mostanra kinyílt a világ. Manapság belehajtogatod habtestedet a kocsiba, és ha 100 km-re lakik a kedvesed, akkor is minden nehézség nélkül találkozhatsz vele. Tehát megteheted, hogy a fél ország felhozatalából válaszd ki a neked megfelelőt. És ez a kulcsszó: megteheted. Ha pedig megteheted, akkor miért ne tennéd?

2015. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!