Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik mániás depressziósok, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik mániás depressziósok, a párjuk hogyan viseli a mániás és depressziós szakaszokat?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki elmagyarázta ezt a párjának? Hogyan viszonyult a helyzethez, és hogy halad a párkapcsolat?
2015. máj. 25. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
? A líthium szerinted mire való?
2015. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de gyógyszerek nélküli életmódra vagyok kíváncsi. Ez egy veleszületett állapot, a hangulatszabálytó idegközpont nem működik úgy, mint egy átlagembernél, és maximum növényi eredetű dolgokat vennék magamhoz, vagy étrendet módosítanék az enyhítésre.
2015. máj. 25. 16:24
 3/17 A kérdező kommentje:
Te is bipoláris vagy amúgy? Én már nagyjából megtanultam kezelni, amikor a depressziós szakaszomat élem, akkor a mániás szakaszom boldogságát és feldobottságát eltanultam imitálni, színészkedni. Elkezdem pörgetni az agyam, és akkor nagyjából megszűnik a depressziós szakasz.
2015. máj. 25. 16:30
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem én lassan végző orvostanhallgató vagyok. Baromi veszélyes játékot játszol. A bipoláris depresszióban nem a depressziós rész a gáz, hanem a mánia. Mi lesz, ha egyszer megölsz valakit, akár véletlenül? Vagy eljátszod a teljes vagyonodat, vagy tönkreteszed a családodat? Vagy teljesen szétzuhansz mentálisan? Iszonyatos felelőtlenség amit csinálsz önmagaddal és a környezeteddel szemben is.
2015. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Na, Ti vagytok a legveszélyesebb az emberiségre, ugyanis pl. a mentális dolgokat nem lehet tanulni, azokat át kell élni, maximum a sebész dolgokat lehet tanulni.

A gyógyszerek pedig a legnagyobb embermegvezető hülyeségek. Akik egyszer az áldozatukká válnak, azok tartják fenn a gyógyszeripart.

Én egy vállalkozást viszek, és a bipoláris zavar egy pozitív betegség, jobban tudsz a hatása alatt teljesíteni. A depressziós rész a gáz, nem a mániás, te nagyon tanult. A mániás alatt csak alkotsz, boldog vagy, lekötöd magad, és aki tudja kezelni a fázisváltást, annál semmi probléma, és a lehangoltat is úgy élem meg, hogy boldogan, csak mániásan szívből jön a boldogság, lehangoltan meg csak annak tűnök, és nehezebb hozni.

2015. máj. 25. 19:08
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Megértem, hogy egy bipoláris szereti a mániát, amíg nem durvul el a dolog. Kívánom neked, hogy maradjon enyhe, és ne kelljen totál szétesetten a pszichiátriára behozni, vagy a rendőrség halálos közúti baleset okozása miatt, mert azt hitted, hogy keménygyerek vagy és három kamiont neked megelőzni egyszerre 230-al semmi.

Egyébként nekem is van mentális betegségem, dysthymia teljesen hozom a tankönyvet. Az orvostudomány azért pár száz éves történelme alatt elég rendesen leírta az affektív kórképeket... Továbbá vicces, hogy engem nevezel nagyon tanultnak gúnnyal, amikor pont te vagy az, aki nem látja a betegségében rejlő veszélyeket. Kívánom, hogy ne is találkozz soha a mánia sötét oldalával. Eddig úgy tűnik nem volt hozzá balszerencséd.

Ami pedig a gyógyszeripart illeti lehet gyógyszerellenesnek lenni, de akkor legyetek következetesek és antibiotikumot sem kell szedni, milyen jó is volt, amikor halomra haltak az emberek a tüdőgyulladástól. Vagy milyen jó az is, amikor a mániás stuporba kerül és bámul ki fejéből, annyira motiválatlan, vagy amikor annyira megborul az elméje, hogy azt sem tudja ki ő.


Egyébként kérdésedre a válasz, habár én is férfi vagyok, soha nem járnék ilyen nővel, mint te. De nem a depresszió, hanem pont a mánia miatt, kivéve ha szed hangulat stabilizátort, ami elnyomja a mániát. Továbbá a közvetlen közelemben sem szeretnék ilyen embert tudni, mert veszélyes.

2015. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A bipoláris zavar az nem veszélyesebb, mint a cukorbetegség, alacsony vérnyomás, stb.. Maximum a személy veszélyes önmagára depressziós szakaszban, de hogy mániás szakaszban valaki veszélyes legyen, akár önmagára is, azt kizártnak tartom. Maximum úgy tud, hogy felelőtlen döntéseket hoz. Ez pedig eléggé furcsa, mert a depressziós szakaszban bőven kialakul az elmélkedő személyiség, ami a mániásban is jelen kell, hogy legyen, szóval ott is átgondolt kell, hogy legyen. Én is mindig az vagyok.

Én mondjuk járnék mániás depressziós nővel, egyrészt könnyen tolerálható, másrészt pedig nagyon kreatív és mély tud lenni, és éppen ez kell nekem. Szóval az jó, ha a művészek betegsége, a mániás depi befigyel egy nőnél.

2015. máj. 26. 02:00
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező nagyon nem értek veled egyet. Tárgyaltam már olyan emberölést ahol pont a mániás szakaszban kattant be a beteg. Le kellett zongorázni pár orvosszakértőt mire megállapították hogy a bipoláris depresszíó vajon a belátási képességet befolyásolta-e.


Az, hogy gyógyszert nem szedsz a te döntésed, szerintem baromság. Amúgy a cukorbetegséges hasonlatod nagyon nem állja meg a helyét. A cukobetegek kissebb százalékban lesznek öngyilkosok és párkapcsolatban se terhelik annyira a párjukat mint pl a depresszióban szenvedők. Ledorombolni valakit pedig azétt mert orvosnak tanul és leírja a véleményét a kérdésedre válaszként, nem sértően nos az elég undorító dolog. Tapasztalataim szerint ez elég nehezen tolerálható párkapcsolatban. 2 ilyen párt ismertem. Az egyik válással végződött a másik öngyilkossággal.

2015. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Emberölés bárkinél lehet... Utolsó, Te is nagyokos vagy. Olvasd inkább ezt el:

[link]

Plusz nem bipoláris depresszió, olyan nincs. Bipoláris zavar, vagy mániás depresszió. És ez inkább egy pozitív betegség szerintem, csak társaságban tudni kell kezelni, megmaradni társasági lénynek.

A gyógyszeres kezelését meg végképp elítélem, mint általában az összes gyógyszert. Bipolárisra ahogy a legelső is írta, lítiumot használnak nagyrészt, ennek pedig nagyon kicsi a határa aközött, hogy hol hat eredményesen, és hol mérgező. Ráadásul nagy a kockázata a születési rendellenességnek, és ha valaki abbahagyja, erősebben esik vissza. Az összes gyógyszer egy méreg, csak azért készülnek, hogy fenntartsad a gyógyszeripart. Mellékhatások se hiába vannak, hogy azokra meg újabb gyógyszert vegyél. Láttam is erről egy dokufilmet.

2015. máj. 26. 16:03
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

"Plusz nem bipoláris depresszió, olyan nincs."


A lóf.szt nincs. Megkülönböztetünk unipoláris, és bipoláris depressziót , meg még jó néhány affektív zavart. Az, hogy zavarnak, vagy depressziónak hívod pedig tök mindegy. Részemről továbbra is áltathatod magad a hülyeségeiddel, de elég kicsi esélyt látok arra, hogy gyógyszer nélkül nem a zártosztályon fogsz kikötni egyszer, durván mániásan. Lehet, hogy nem most, lehet, hogy tíz vagy húsz év múlva. Persze addig élvezkedhetsz a mániában és veszélyben tarthatsz mindenkit magad körül. Én csak abban reménykedem, hogy közúton soha nem találkozom olyan emberrel mint te, és remélem máshol sem, mert kifejezetten bunkó megnyilvánulásaid vannak.

2015. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!