Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért állítják egyesek azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják egyesek azt, hogy jóképűnek születni kell, mikor egyrészt ízlés kérdése, hogy kinek mi a jóképű és lehet fejleszteni saját magunkat?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy rengetegen elkezdenek férfiatlanul viselkedni, a hibát másokban keresik, sajnáltatják magukat, türelmetlenek, nem gondolkoznak el azon, hogy lehet a gondot csak saját maguk teremtették meg. Ha valaki elfogadja magát és nem akar tetszelegni, megfelelni másoknak az sokkal vonzóbb, mind férfibe mind nőbe, így egy felesleges gondtól szabadulunk meg, minthogy építenénk még több akadályt.


Ha valaki elesik annak fel kell állnia, hogy tovább menjen, ha megint elesik akkor megint fel kell állnia, ha túl sokszor történik akkor meg kell vizsgálni, miért esek el sokszor és azt kijavítani, addig míg nem megyünk stabilabban, ugyanez van a társkeresésnél is amit csak megfontoltan, türelmesen és éberen kell keresni, mint türelmetlenül és világot hibáztatva.


2015. okt. 3. 11:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%

Szerinted ha pl. Quasimodo belőné a haját meg divatosan öltözködne szebb lenne? Nem. Hiába lenne "ápolt" meg "rendezett" meg tulajdonképp jellemre is pozitív, akkor is ronda maradna szegény ember.


Amúgy magáról a kérdésről egy Agytörzsy-professzor rész jut eszembe amikor ugyanerről szövege mint Te, hogy a szépség/vonzóság = belső önbizalom és nekiáll nagyon magabiztos lenni, de ugyanolyan ronda marad így mindig hánynak tőle a nők (okés ő kifejezetten csúnya) - [link] a sárgaruhás kopasz

2015. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

Figyi, elhiszem, hogy van pár rendes csaj, aki így gondolja, mint te, de a való életben nem ezt tapasztalom, akkor mit kéne tennem?

18 vagyok, jóformán sosem volt barátnôm, tapasztalatom kb egyenlô a nullával.

Én tettem magamért, de így sem jó.

Sajnos a jóképûség nem olyan szubjektív, mint ahogy ti, lányok gondoljátok.

Egyetlen "vonzó" külsô tulajdonságom, hogy magas vagyok, 187 cm, nos ez pont elég arra, hogy kitörölhessem a seggem vele.

14 éves korom körül abbahagytam a sportot, elhájasodtam, duci voltam, pattanásos, zsíros hosszú hajam volt. 15-16 évesen elkezdtem egyesületben sportolni újra, (úszni), lefogytam, valamennyire izmosodtam is, egész tûrhetô testalkatom lett, széles váll, egy kis mellizom, de amúgy semmi extra, de normálisan nézek ki.

Levágattam a hajam, vettem szert a pattanásokra. Az is megoldódott.

Normálisan kezdtem öltözködni (nem pávásan, nem izléstelenül), nromális farmer, tornacipô, testhez álló normális egyszínû pólók, télen bôrdzseki. Szóval semmi extra, csak férfiasan.

Viszont nem vagyok jóképû. Átlagos az arcom. Ha muszáj lenne pontozni 6/10. És kellek a lányoknak? Nem. Pedig nem vagyok igénytelen, nem vagyok bunkó velük, nem vagyok egoista, nem fényezem magam senkinek se, meg alapból se.

Csak egy csaj kéne, aki szeret, és normális. Szépnek se kell lennie, csak ne legyen elhízva, meg minimálisan nézzen ki jól, tehát adjon magára. De nem, nekem ez nem jár, mert nem vagyok se helyes, se kigyúrt, csak egy átlagos normális srác.

Azért gondolkodnak így a férfiak, mert a való életben igenis okik van így gondolkodni.

2015. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Van benne ráció.

Sok srác olyan helyes lenne, ha nem tolná le egy milire a haját, hanem meghagyná olyan kócolható hosszra (sokaknak lehetne akár vállig érő is), szakállat/borostát növesztene, vagy (ritkább esetekben) ponthogy megszabadulna tőle

Emellé lemondana végre a kényelmes, de idétlen két számmal nagyobb póló+mackónadrág+tangapapucs kombinációról

Külföldön sokkal nagyobb a jól öltözött férfiak aránya

2015. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

#2


Pontosan itt egy jó példa!


Sajnos a média is elég hibás ebben, ott mindig olyan "szép" arcú alakok vannak mint a HanSolo meg a Dicaprio meg a Dzsonidepp, Brádi pityu, Mel Gibson, a Nájtrájderes ürge, a fiúbandák 95%-a (maximum a dobos átlagos, de őt úgyis kitakarják), ratyi animék ahol minden "férfi" ilyen csontváz vékony - ezzel együtt tiszta gyurma ami egy vicc, a nagydarab gyurma meg max főboss lehet aki "szarember", aztá a sok ratyi tinifiú sztárocska - bíber eg ezek - nem épp jó irányba torzítják a dolgokat.


Légy tökéletes vagy tűnj el!

2015. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
Egyrészt mert van jó pár dolog (pl. arcforma, magasság), amin nem lehet változtatni. Másrészt mert a nők ízlése szinte teljesen egyforma, ugyanazokat a férfiakat tartják vonzónak, illetve rondának.
2015. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Akik azt mantrázzák naphosszat, hogy "blablabla a szépség a génektől függ hurr durr", azok a legtöbb esetben még életükben egyszer sem próbáltak tenni a változásért. Én vagyok erre a tökéletes példa. Tiszta pattanás volt az arcom, plöttyedt voltam és alig foglalkoztam a hajammal. Én is állandóan azt pofáztam, hogy szépnek születni kell és másokat hibáztattam, amiért nem akarnak egy olyan tirpákkal, mint én ismerkedni. Aztán egyik napról a másikra valamiért fogtam magam és elkezdtem kilométereket biciklizni, kiiktattam a felesleges zsíros kajákat az étrendemből és pár száz forintért vettem arclemosókat, persze az elején csalódott voltam, mert azonnali változást vártam, de fél év után már egész máshogy álltam a dolgokhoz. Rájöttem, hogy a kulcs nem elsősorban az étkezés meg a sport, hanem a türelem és a céltudatosság. Most itt vagyok 185cm/75kg szálkás testtel és szép arccal (az eddigi barátnőim szerint legalábbis:D). Most így visszatekintve eléggé szánalmasnak találom a régi énem, hisz az egyetlen dolog, amit rá kellett volna szánnom magamra az némi idő meg olvasás volt. Viszont azt is meg kell mondjam, hogy miután elértem az áhított testet még nem jöttek azonnal a csajok. Sőt... Én "kettőn áll a vásár" alapon gondoltam el a párkeresést és ki kell, hogy mondjam, rengetek nő, akinél próbálkoztam, nos finoman szólva nem teljesítette a vásár rá eső részét. Tetszettem nekik, viszont, ha szóvá mertem tenni még csak szolidan is, hogy azért rájuk is rájuk férne némi csiszolás a legtöbbjük valószínűleg agyérgörcsöt kapott, mással nem tudom magyarázni azt a hisztit, amit lerendeztek. Én úgy gondolom, hogy nem kértem semmi teljesíthetetlent, csupán némi odafigyelést a saját testükre. Alapvetően nálam két forgatókönyv volt eddig: amikor én igénytelenként azon picsogtam, hogy miért nem kellek senkinek és másokat hibáztattam (ezt csinálják a legtöbb esetben az itteniek), illetve, amikor az én nem kis erő és idő ráfordítással elért testalkatomhoz hasonlót vártam el és mások savaztak le engem a "lehetetlen" elvárásaimért. Az egyik esetben én kérem, hogy szeressenek egy orkot (engem), a másikban meg kiakadnak, mert magamhoz hasonlót keresek. A poén az, hogy én is megkaptam azt utólag, hogy azért vagyok ilyen, mert ilyennek születtem. Ezeken általában egy jót röhögök és, ha tehetem, akkor mutatok a kétkedőknek pár képet a ragyás, dagadt régi önmagamról. Természetesen valóban vannak olyanok, akik tényleg rondának születnek, de ilyenből nagyon kevés van és még ezek közül is nagyon kevés olyan van, aki ne tudna változtatni azon, a legtöbb ember egész egyszerűen csak lusta időt szánni a változásra és inkább elsüllyednek a saját nyomorukban, eleinte én is azt hittem, hogy menthetetlen vagyok, de a valóság az volt, hogy csak kegyetlenül lusta voltam és nem volt bennem semmi hajlandóság a változása. Először is akarni kell, hogy megváltozzunk, akik itt osztják azt állandóan, hogy ők milyen rondák, na ők eleve nem is akarnak megváltozni, csak sajnáltatni akarják magukat, holott a 99 százalékuk, ha valóban akarná, meg tudna változni.
2015. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

#3


Ha én hagynám meg a hajam olyan hosszúra abból max ilyen idétla animeszerplő hatás lenne mert állna az összevissza és nem hatja meg a zselé a fésülés meg főleg nem (beletörik a fésű, túl sűrű hozzá...)


szakállat meg nem szabad növeszteni sokaknak mert a család nem engedi - nálunk is ez van, mert "csak a csövesek/zsidók/hippik/tudálékos s**gfejek szakállasak" így max ilyen felflépödört bajszot engednék... Erőszakos egy banda, de a többég már 80 felett van így pár év múlva azt hiszem már nem nagyon fogják ezt megszabni, addig meg nem kell a balhé.


Illetve szakállasan tényleg olyannak tűnök mint egy csövi :D

2015. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy állandóan a kinézettel jöttök, de személyiségbeli dolgokat sose mondtok magatokról, akkor nem azzal van a probléma? Hiába szép az alma, ha belül rodhadt, ez van az öltözködésnél, frizuráknál, edzésnél is, de magatokba is kéne néznetek és nem csak a kinézetnél kéne leragadni, lehet csak ti látjátok magatokat előnytelennel holott csak ti építettetek egy gátat.
2015. okt. 3. 11:42
 9/23 anonim ***** válasza:

#8


Az én személyiségem kedvelhető, meg is szokták kedvelni - fordítva ez már ritkábban igaz.

2015. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
#8 A személyiségünket nem is ismerik meg a lányok, mert élőben rögtön elhajtanak, netes társkeresőn el sem olvassák a leveleinket. Na meg ha valakinek a személyiségével lenne baj, akkor valószínűleg barátai se lennének az illetőnek, de legtöbbünknek vannak.
2015. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!