Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem lett olyan kiváltság a párkapcsolat, mint egy új lakás vásárlása?

Figyelt kérdés
Utóbbi a rendszerváltás előtt sokkal könnyebb volt, mint most. Ma viszont pl. 200 ezres fizetés mellett csak kemény hitelre lehetne venni egy 30 milliós lakást. Na ugyanezt érzem a szerelemben is. Igaz én fiatal vagyok, de apám elmondása szerint is régebben bármilyen nővel összejöhetett egy férfi, mert nem volt akkora konkurencia a férfiak között, a nők pedig nem igazán kalkulálhattak azzal, hogy majd megérkezik egy olasz kinézetű alfahím. Csak az igazán lúzerek és alkoholisták lettek egyedülállóak. Most viszont az ismerőseim körében is tapasztalom, hogy nem elég egy stabil munkahely és normális személyiség. A nőknek annál sokkal több kell (presztízs, jóképűség, sportos de egyben elegáns kinézet). Amit meg tényleg nem értek: Rengeteg jóképű pasast látok mostanában az utcákon és sokszor elgondolkozom azon, hogy ezeket esetleg mesterségesen tenyésztik. Tudom, hülyén hangzik, de abszolút nem látszik rajtuk, hogy "eche" magyarok lennének. Pedig mi nem is vagyunk olyan multikulti társadalom, mint pl. Belgium. Illetve még az is feltűnt nekem, hogy talán a nagyon fiatalok srácoknak van még több esélyük a csajozásban. Mert sokszor látok, dekoratív 15 éves kiscsajokat együtt smárolni (akiken látszik, hogy iszonyú jó csajok lesznek 3-5 év múlva), járkálni meglehetősen előnytelen kinézetű és nyikhaj gyerekekkel. Szerintem ilyen korban még nincs megfelelő önértékelése a lányoknak és sokkal naivabbak is. 18-20 felett ez már egyáltalán nem jellemző, addigra a nők elég tapasztalatot szereznek minden téren, hogy reálisan tudják felmérni a lehetőségeket.

2015. nov. 21. 10:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
30 milliós lakás?! :DDD
2015. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
200e-es fizunál nem 30 milliós lakásokban kellene gondolkodni!
2015. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Akik hitelt vennének fel lakásra azok miért mindig drágát akarnak venni mint ha muszáj lenne.Így tényleg gatyájuk is rámegy mire kifizetik,ha ki tudják persze.
2015. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem mindegy, hogy Budapesten vagy vidéken akar lakást/házat venni az ember, most én is a nagy nézelődés közepén vagyok, és őszintén, Budapesten 30 millióért még szerencsés vagy, ha olyan 1,5-2 szobás lakást kapsz (gyereknevelésre alkalmatlan méret, ugyebár), ami legalább egy kicsit is igényes és normális környéken van. Családi házat a város legeslegszélén már lehet ennyiért venni, nem is olyan rosszat, de minél közelebb kerülsz a belvároshoz, a jobb környékeken 30 millióért vagy egy teljesen lerohadt, felújításra váró lakást kapsz a gettó közepén, vagy nagyon jól néz ki, jó helyen is van, de pici, mint a fene.
2015. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
11%

Egy normális ház 15-20 milla vidéken.


Egyedül fos, élhetetlen panelt lehet 10 alatt venni, de azzal a saját "örökké szopni akarok és mások seggében lenni" javaslatod írod alá.

2015. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, nekem egy bácsi mondta, miután megtudta, hogy nincs barátom, hogy jobb is, mert hihetetlen, milyen csúnya, igénytelen srácokkal lát lányokat kézen fogva járkálni. És ő szerintem idősebb volt apádnál.
2015. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Kulcsrakész lakásnál 170eFt/nm2 alapon lehet számolni + telek. Ez kb 20 millióba van.


Modernebb lakásoknál, mobilház, konténerház, stb. olcsóbb. Ott 16nm-es kb 4-6 milla, és bármennyit egymásra lehet építeni. Szóval ha azt veszed 15 millióból megvan egy lakás, amiben 2 ember simán elfér. Ha jön a gyerek, akkor hozzácsapnak még 1 szobát, potom 4 millióból, és máris 16nmel bővült a lakás.


De ez is olyan mint a magyar ember. Neki téglaépítésű ház kell 30 millióért, mert a szomszédnak is olyan van, és le leszek nézve ha nekem nem olyan lesz!

2015. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Elég furcsa hasonlat.. Egyébként ezt picit talán megint általánosításnak érzem.

Szerintem nem baj, hogy nőttek az igények. Ahogy nőttek a férfiaknak is, hiszen ők sem találomra ráböknek az első nőre, hogy gyere, oszt' alapítsunk családot. Azonkívül a párválasztás ízlés dolga is, én például a világból ki tudnék futni az olaszosan jóképű, napbarnított, lenyalt hajú aranyifjaktól..

Én úgy gondolom (de javítsatok ki, ha tévedek), hogy mivel a nők már itthon is a karrierteremtés útjára léptek és kevesen választják (vagy tehetik meg), hogy otthon maradjanak, ezért tartósan olyan férfit választanak maguk mellé, akikben azt látják, amit maguktól is elvárnak. Legyen jól öltözött, legyenek céljai, stb. Legyen olyan, aki nem "húzza vissza" őket. Az sosem fog egy párt alkotni, akinek jó negyven évig ugyanaz a karbantartói állás, és aki két év múlva már a külföldi társcégnél akar vezető manager lenni. Ezzel sem a karbantartókat, sem a managereket nem szólom le, de mindenki a hozzá hasonlóval tud jól kijönni.. Akinek nem olyan fontos a munkahely és szívesebben fókuszál a családra, az azzal, akinek mindene a siker, az azzal.

Plusz, a stabil munkahely még hagyján, na de a normális személyiség..? Az mindenkinek más prioritásokat hoz. Mindenkinek más a fontos, az általánosságokon túl.

Plusz, milyen echte magyar? :) Lóháton hátrafelé nyilaz? Szerintem a külsőségek változtak (illetve hogy nem mindenki bajszos, mint néhány évtizeddel ezelőtt).


Belgium meg annyira nem multikulti, a vallonok és a flamandok is belgák, meg az néhány német is, csak különböző nyelvet beszélnek, és kicsit mások a szokásaik.. De nem tér el annyira. Éltem ott kétlakiként két évig, nekem a belga férfiak kifejezetten nem tetszettek. :) 22/N

2015. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%

" potom 4 millióból" - hát na ja, mi is az a 4 milla? Bagatell! Nagyanyám félhavi nyugdíja! Dikmá, ha gyűjtünk két hónapig még 3 szobára telik!


Juhéhuhjhj

2015. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

"Plusz, milyen echte magyar? :) Lóháton hátrafelé nyilaz? Szerintem a külsőségek változtak"

Ezen felröhögtem. :D


Amúgy tényleg, nem volt annyira régen, hogy a nőknél nem volt "divat" a munka, a konyhában meg a gyerek mellett volt a helyük, akit meg el kell tartani, az nem nagyon válogathat. Manapság azért a nők is tulajdonképpen ugyanúgy, ugyanolyan pozíciókban dolgoznak, mint a férfiak, ha meg emellé még többet is adnak magukra, akkor miért ne válogassanak?

Az már egy másik kérdés, hogy a huszonx éves szakmunkás (nem lenézésként) srácnak miért pont az egyetemista, leendő manager/mérnök/orvos/jogász lány kell. Ez pont az, mint mikor 100 ezres fizu mellé akarod megvenni a belvárosi lakást...

2015. nov. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!