Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A közösségi média egyre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közösségi média egyre nagyobb népszerűsége lehet az oka annak, hogy napjainkban a társkeresésben egyre többen minden hangsúlyt a külsőségekre és az anyagiakra fektetnek?

Figyelt kérdés

Mindenki teljesen görcsösen állandóan azt akarja mostanában sugározni a világ felé, hogy neki mennyire bejött az élet,


hogy mennyire jól néz ki


milyen luxus sportautóval járkál


milyen elit éttermekben eszik


milyen luxus külföldi utazásokon vesz részt


milyen vip helyeken bulizik


És ez nagyban megbélyegzi a társkeresést is, mert természetesen ehhez megfelelő partner kell.


8-9 éve szerintem még nem volt ekkora morális válság, és az értékrend sem volt ennyire eltorzítva.


És ahogy látom ez egyre rosszabb lesz.


2015. nov. 24. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a facebook óta én is észlelem, hogy ridegebbek, lélektelenebbek lettek az emberek... Nem csak a nők, mindenki. Azok, akik korábban lelkileg nekem sokat segítettek, mára már rám se bagóznak kb...
2015. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
J.ó.l l.á.t.o.d!!!!
2015. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Befolyásolni azt lehet, aki hagyja. (Szigorúan a felnőttekre értve, a kiskorúakkal más a helyzet)


Az a felnőtt nő, férfi, akinek át lettek adva a megfelelő értékek, helyes világnézettel rendelkezik, nem a külsőségekre kíváncsi, nem felszínes, azt a közösségi média nem teszi tönkre. Nem attól lesznek ilyenek az emberek. Ott csak kimutatják a foguk fehérjét.


Plusz túl komolyan veszik, de ez szintén jellemükből, személyiségükből adódik. Meg kell végre érteni, hogy nem szabad példa legyen egy kirakatvilág. Nem az az ember élvezi a nyaralását, aki percenként posztol róla, mert annak eszébe sem jutna a telefonja, és nem az az igazán szerelmes, aki ezt mindenkinek bizonygatja az idővonalán. Irigynek, féltékenynek lenni egy közösségi oldal miatt hatalmas probléma, pedig csak magunkból kéne kiindulni: Azt írok ki, amit akarok, az igazság meg ideát...

2015. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kérdésed állításai is igazak mind!
2015. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Viszont, ha egy gyári munkás néha úgy érzi magát mintha a világ közepe lenne, akár egy rövid időre is, engem nem zavar.

Úgyis meghalunk és ugyan mi marad utánunk?

2015. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
igazad van! mindenben!
2015. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy hülyeség a Facebook vállára tenni az összes terhet, amit a felszínes emberek okoznak. Ez olyan, mintha az autó okozná a balesetet, és a kanál miatt híznának el az emberek :)

A képmutatás, és a felszínesség nem újdonság egyáltalán. A 2000-es évek végén az Iwiw-en/Myvip-en, meg a Viva TV-n a videoklipekben nézhetted, hogy hol költi el az ismerősöd, vagy az éppen aktuális tini sztár a hitelre fölvett pénzét, és mire. Régen Club Rotation volt Timoval - most meg a Wellhello két koktéllal. Változik a világ, de már akkor is nyakig voltunk a "morális válságban", és talán azóta több normális embert ismerek, helyesebb értékrenddel. Nem feltétlen lesz egyre rosszabb, én azt ajánlom, válogasd meg a Facebook ismerőseid! Sok sikert! ;)


21/F

2015. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ez régebben is észlelt jelenség volt, de akkor még nem volt ennyire rossz a helyzet.


Most azt látják az emberek, (és ez elsősorban a fiatalokra nézve veszélyes),

hogy egy előnyös külső adottságú, magamutogató fiatal lány, aki rengeteget költ magára, agyon van plasztikázva, a legdrágább ruhái, mobilja, sminkje van, és a legmenőbb helyekre jár,


és emellett semmi erőfeszítést nem tett még az életben, nem dolgozott, nem tanult, semmi hasznosat nem tett a társadalomért, csak gazdag családba született


és mégis imádják az emberek 100000 like-ot kap minden nap...

2015. nov. 24. 21:48
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
A közösségi média ennek nem oka, csak teret ad a jelengségnek, amit valami teljesen más okoz.
2015. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nézd, ez mindig is így volt, csak most már nem Buffalo cipő van, meg kerek Nokia 3650-es, hanem Zara, meg ájfón. A buta emberek aránya sem változott drasztikusan. Egyedül annyi történt, hogy felnőttem, és megtapasztaltam, kikkel érdemes tartani a kapcsolatot, kiket mondhatok bátran az ismerőseimnek, és kiket tagadjak le - mert éppen "táncol" valahol, vagy mert minden este a bolt mögött tépnek/spuriznak be a baráti körével. Az ilyenek like-olói köre többségében lecsúszott, drogos, alulművelt nagykorú gyerek, aki sztár szeretne lenni, és egyedül egy kisebb internetes ismertség jött neki össze. Viszont, ha like-olja ezeket, azzal maga is ismertebbé válik. A megoldás egyszerű: nincs ilyen ismerősöd - nem látod az ilyen tartalmat, amit leírtál. Ennyi. :)
2015. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!