Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok mit jelent nektek ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok mit jelent nektek ha egy pasi vallásos? Nem ez a keményvonalas de mondjuk vasarnaponként altalában templom, nagypéntek tartása.

Figyelt kérdés
Elsö sorban a nem vallàsos lànyok véleménye érdekelne,de vallàsosoké is akik màs felekezetü vallàsu pasival talàlkoznak( katolikus làny zsidó fiu; ....) de persze fiuk tapasztalata is érdekel, vallàs kategoriàba is felteszek hasonlót mielött leszoltok

2016. jan. 10. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem érdekel. Valamilyen szinten én is vallásos vagyok, így nem zavarna. Az zavarna, ha nem egy "felekezethez" tartozunk, mert mindenképpen szeretnék templomi esküvőt és nem akarok ezért átkeresztelkedni sehova.
2016. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Na igen köszönöm az elsö vàlaszt, templomi esküvö kimaradt a kérdésböl,

Keresztény/keresztyén kereszténnyel katolikus ortodox reformatus evangélikus babtista .... ugy tudom àtkeresztelkedés nélkül köthet, elvben a ffi vàllàsa az irànyadó de ahol vallàsosabb a nö ott övé szerint

Gyakorlatilag felépitették a fiataloknak a hàzat és akik többet adzak bele nem engedték be a ferjet v feleseget meg at nem keresztelkedik 30-40éve de ez parasztbabona

2016. jan. 10. 11:01
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát többnyire hátrányt.

Vannak vallásos ismerőseim, akikkel jóban vagyok, egyiknek még a tanúja is én voltam a templomi esküvőjén, és elfogadtuk egymást úgy, ahogy vagyunk.

De párkapcsolatban nem szeretnék magam mellé vallásost, mert alapjaiban különbözik a világnézetünk. Ráadásul én a templomi esküvőtől is irtozom.

Úgyhogy én azt mondanám, hogy vegyünk szépen búcsút egymástól.

2016. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a korrekt választ,
2016. jan. 10. 11:14
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Engem zavarna. Egyetlen egyszer jártam vallásos fiúval, de rossz vége lett. És nem azért, mert én nem fogadom el, hogy ő keresztény, hanem pont fordítva. A vallásos emberek - tapasztalataim szerint - nem képesek megérteni, hogy te viszont nem vagy az.


Az általános véleményem, miszerint az egyház szimpla maffiaszervezet, és az egész vallás inkább ártott az emberiségnek, mint használt, szintén mellékes, mert ettől még egy vallásos emberrel pl dolgozni simán tudnék, egyáltalán nem bántanám őt a hitéért, és ezeket szóvá se tenném, de egy kapcsolatban ilyesmit már nem nagyon tudsz titokban tartani.


Szóval számomra kizáró tényező lenne.

2016. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Engem megkereszteltek, de csalódtam az egyházban, kicsit többet láttam bele, mint szeretnék tudni. Úgyhogy én már nem tartom az ilyeneket, de amíg valaki nem akarja rám erőltetni, és ha elfogadja, hogy én akarok dönteni erről, hogy csatlakozom-e hozzá ebben, és nem teszem rutinná, addig nem csinálok belőle vitát, elfogadom.
2016. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Van pár vallásos barátnőm, de szerencsére a normálisabb fajtából valók- nem akarják másra ráerőltetni, de attól még ők kajálás, elalvás előtt imádkoznak, vasárnap elmennek templomba, az összes böjtöt végig tartják, satöbbi. Barátnőkként nyilván nincs problémám velük, de párkapcsolatban azért ez zavarna.


Én nem vagyok vallásos, ugyan megkeresztelkedtem, sőt, még bérmálkozó is voltam, de mindezt szülői nyomásra, amint megtörtént a bérmálkozás, azóta se tettem a lábam templomba (csak egyszer, egy esküvőn). Így részemről képmutatásnak tartanám a templomi esküvőt is, egyáltalán nem hiszek a keresztény vallásban, egyáltalán nem tudok azonosulni a nézeteivel, nem érzem szükségét sem a dolognak. Ha a párom nagyon spirituális lenne, akkor szerintem másban is különböznénk (még akkor is, ha nem tartja ezt a "házasság előtt nincs szex" dolgot), ami idővel kiütközne és ellehetetlenítené a kapcsolatot.


Szélsőségesen vallásos emberekkel meg egyszerűen még annyira sem tudok szóba elegyedni, hogy abból baráti kapcsolat legyen, nemhogy bármi randizgatás, szóval ez eleve kiesett részemről :D


Egyébként igen, én is úgy látom, hogy a vallás- bár sok esetben emberi szükséglet- többet ártott a világnak, mint használt, és megdöbbentő módon a jelenben is még árt (pedig az ember azt hinné, de nem, a 21. században is képesek városokat robbantgatni a vallási nézetek különbsége miatt).

2016. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nem jönnék össze vallásos fiúval soha. alapból a világról alkotott képünk nem egyezne, amiből konfliktusok lennének. ateista vagyok, szóval a páromnak is annak kell lennie. egyébként is rossz véleménnyel vagyok a vallásokról.
2016. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
ugy látom sokan a fanatikus ketesztényekre asszociàltok, akik okoskodnak lárvànyosan vallásosak, azokat én sem kedvelem. lehet furcsan hangzik inkább azokra gondolok akik szombat ejjel buliznak vasarnap este elmenbek templomba...Tehàt tudnak lazulni us, am ne tudjátok katolikus gimnàziumokban mi folyik csak titkolják..
2016. jan. 10. 11:51
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem fanatikus, én örülök neki, azért mert valamiben úgy gondolom kell hinni!


30N

2016. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!