Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom ezt, vagy tényleg ez a nagy igazság mostanság társkeresésnél?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam már azt a mondást, hogy egy nőt megérteni egy élet is kevés. Én nem is akarom, csak egyszerűen leírom, mit tapasztalok most, és talán egyik-másik vagy mindkettő oka lehet annak, hogy a gordiuszi csomónál is nehezebb manapság párt találni:


A személyes, verbális kommunikáció egyszerűen megriasztja a legtöbb nőt és férfit egyaránt. (Nekem ez a tapasztalatom.) Egész nap csevegnek az ismerőseikkel mobilon (lehet olyan virtuális ismerősökkel is, akiket még sosem láttak személyesen), de mikor megszólítasz másik embert, nem tud mit kezdeni ezzel. Nehéz maga a leszólítás része is, mert sok ember annyira a telefonját bújja még séta közben is, hogy simán elmegy a füle mellett minden szó. Persze ha be is van dugva a füle, az már nem is kérdés. Megközelíthetetlenek fizikailag sokan, mert a virtuális világ egy falat emelt köréjük, amiről nem tudnak. Míg egy társkeresőn lehet flörtöl jobbra balra, addig személyesen leblokkol, mert nem tud mit kezdeni a helyzettel. Nagyon nehéz így ismerkedni, mert ami megrettent és nagyon új, ismeretlen, azt az ember hajlamos azonnal, határozottan elutasítani. Ez az egyik ok szerintem.


A másik inkább már egy kialakult párkapcsolatra értendő, mert akárhogy is nézzük, nagyon hamar széthullanak manapság a kapcsolatok, és ami még borzasztóbb, hogy temérdek egyedülálló 20-25 éves anya van most. Lehet ezt sem jól gondolom, de:

Azt vettem észre, hogy mostanság nem érdemel időt és türelmet az, hogy kialakulhasson egy olyan párkapcsolati érettség és biztonság, amire vágynának. Azonnal akarják érezni azt az összetartozást, amit szüleik, nagyszüleik éreznek/éreztek egymás iránt.

De - javítsatok ki, ha tévedek - ez nem 2 perc, 2 randi után alakul ki szerintem. Ha veszünk egy idős házaspárt, akkor gondoljunk bele, hogy mi két idős, megöregedett embert látunk. De ha ők kezükbe veszik a régi, fiatalkori képeiket, majd egymásra néznek, nem azt látják egymáson, hogy mennyire megvénültek, hanem minden ráncban egy-egy életesemény, egy keserves emlék vagy éppen egy nagyon jó élmény bújik meg. A jó emlékeket együtt élték meg, a rosszakban meg támaszai voltak egymásnak. Ezt a rendíthetetlen összetartozást keresik sokan (szerintem majdnem mindenki) 2 randi vagy fél év, egy év együttélés után. Ha jön egy vita, akkor nagyon hamar kimondják manapság a "Viszlát!"-ot. Nem szándékozok megbántani senkit, de ez szerintem a legnagyobb fokú gyengeség és érdektelenséget példázza, nem fektetnek energiát és időt a kapcsolataikba. A tökéletest várják el rögtön. Pedig az aranygyűrűt, bármilyen ékszert vagy éppen a legcsillogóbb gyémántot sem úgy szedik elő a földből, ahogyan mi látjuk. Alakítani, formálni kell, és ez fáradtságos munka. De miért nem éri meg sok embernek ez?


Szerintetek van ebben valami, vagy csak én látom ilyen zűrösnek?

27/F



2016. febr. 20. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
totál igazad van én is így látom tapasztalom
2016. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek mindenben, amit leírtál!
2016. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

mert az van az emberek agyába súlykolva, hogy jogai vannak, meg ő megérdemli. Nem pedig az, hogy a legjobb dolgokért bizony meg kell dolgozni és van hogy meg kell szenvedni.


Nekem ezért is lett elegem a társkeresésből. Kb lassan oda jutottam, mintha állásra pályáznék, pedig egy kapcsolatnak nem másodállás szerepét kéne betöltenie.


Ha első randin nincs csók, akkor az adott csaj le is írt. Kb 1x sem volt 2. randim, és többször utólag kibökte, hogy bizony azért mert nem smároltam le. Persze mikor megkérdezem, hogy ő szerelmes e belém, akkor azt írta, hogy nem... akkor meg WTF? minek akar smárolni ha nem szerelmes? VICC!

2016. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sok időt szántál olyasmi leírására, amit az ember rövid időn belül elfelejt, mert ez kicsit sablon már. Sokan kérdezik, hogy "miért nem találnak párt". Én úgy gondolom önigazolást akarnak a saját egójuk védelmében, hogy nem az ő hibájuk, nem ők tehetnek a sikertelenségért, csak a kiszemeltjük a hibás. Igazából van valami abban amit mondasz, de úgy sem fog semmit tenni az ügyért egy olyan ember aki eddig sem lépett.

Én is 27 éves pali vagyok, 1 kapcsolatom volt és én csak abban az esetben megyek bele egy kapcsolatba, ha hosszas ismerkedés és mérlegelés után látnám értelmét. Volt ilyen, sajnos a kiszemeltnek barátja volt, de mivel ismertem így volt vér a pucámban megmondani neki mit érzek iránta. Mégha tudtam, az a válasz fog érkezni, hogy bocsi, de barátom van. Szerencsére nem vette rosszul, mosolygott stb. Egy ideig úgy éreztem, hogy én is pancser vagyok "Miért nem találok nőt..". De mint írtam én szelektálva bólintok. Volt már nem 1szer, hogy lány ajánlkozott fel, de nemet mondtam. Van ilyen is. Nem kényszerűségből kell társat keresni, hanem az igazit kell megtalálni egy hosszú kapcsolat érdekében. Különben mi értelme?

2016. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A telefonos játszadozás tényleg idegesítő már, 5 perces vásárlást nem bírnak ki egy üzletben, 5 percet, hogy ne nyomják meg azt a telefont, aztán hazaérve siránkoznak h jajj nem ttszem senkinek rám sem nézett senki
2016. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem vagyok mai gyerek,... Azért mentem oda egy csajhoz, mert tetszett. Ha tetszett meg is csókoltam, mert egy csók nem a világ vége! Ha lehet, nem halogatom hetekig a döntést ha csajozásról van szó még ma sem!

F/60

2016. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak másokon tapasztalom a leírtakat, a saját életemben, kapcsolatomban viszont egyáltalán nem.
2016. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Tudod, ez már valaminek a következménye és mind a két nem erősen okolható érte.

Véleményem szerint azonban a nők inkább hibásak, főleg a következők miatt:

- elkezdték azt is elhinni, hogy ők lényegében puncival rendelkező férfiak, már ami a jogokat és lehetőségeket illeti, de a férfilét veszélyeit, kockázatvállalást és felelősségét nem akarják elfogadni(kezdeményezés, vagy a tény, hogy annak ellenére, hogy ők is keresnek továbbra is a férfitől várják el hogy fizessen)

- hajlamosak magukat túlértékelni(épp mint a férfiak), egy elég durva különbséggel: a nőket megfektetik a jobb kategóriájú férfiak, amire ők azt hiszik, hogy ez lett az ő kategóriájuk. Innentől fogva nem kell nekik a normális férfi.

Figyeld meg, hogy fordított esetben sosem igaz. Attól, hogy megdugtál egy bomba csajt, nem fogod elhajtani a nála rosszabbakat, mondván mostantól itt a léc...


A két nem eltávolodott egymástól. A férfiak a ronda nőket valóban nem veszik emberszámba, míg a nők elvárásai irreálisak lettek.

Ilyen körülmények közt csak a nagyon jó képességűek tudnak hatékonyan ismerkedni, de ők túl hatékonyan is.

A kapcsolatok azonban épp emiatt alig lesznek tartósak: akinek megy az ismerkedés, minek horgonyozna sokáig. A többieket nem veszik számba.


Van ennek a dolognak egy hozadéka, ami csak a jövőben fog igazán előjönni.

A nők kivagyisága 30 felett borzasztó gyorsan válik látványosan indokolatlanná és akkor ott fognak maradni egyedül 1-2 gyerekkel, mind másik apától,stb.

Akkor azt a stabilitást fogják majd áhítani, amit csak az adhatott volna meg, akit tisztelni kellett volna még a saját fénykorukban.

Meglássuk :)

2016. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Nekem teljesen más tapasztalataim vannak, mint nektek. Abban egyetértünk, hogy nehezebb a kommunikáció, mert egyre elszigeteltebben élünk, mindenkiben no a szorongás. De, ha egy no tényleg part szeretne találni, akkor igenis segíteni fog az ismerkedésben, ha mar az elso pillanattól szimpi vagy neki. Es igen amit a hármas irt az pl egyik arany szabály, elso randin csók kötelező, meg ha a lany nem is akarja, akkor is próbálkozni kell. A nők férfit akarnak maguk melle, aki kezdeményez, aki dönt, egy fokkal szebb az ordognel es el tud vele beszélgetni.

Nekem 3 kapcsolatom volt a legrövidebb is 3 évig tartott. S igen az a baj amit irtok, ez olyan mint a munka keresés, ott se hiszed el, hogy azt az állást neked talaltak ki, biztos van jobb is nálad. En úgy gondolom, a leheteto legtöbbet megteszem azert, hogy jo pasi legyek. Nyitottabbak is a lányok, ha kezdeményezek.

Kedves kérdező, te hol es mennyi lányt szolitottal meg, hogy ennyire negatív a tapasztalatod?

2016. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tartom számon, nem az a típus vagyok. De... nem egy kimondott helyen volt már ilyen. A SPAR-tól megkezdve a bárokig mindenhol. Nem néztem se azt, hogy most ő éppen dolgozni, vagy csak elvan, a lényeg, ha megfogott benne, ott, akkor valami, akkor léptem.

De többnyire annyira megilletődtek, hogy köpni nyelni nem tudtak, vagy egyből rávágták, nem ismerkedek.

2016. febr. 20. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!