Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen negatívak a magyar emberek egymással? Miért örülnek egymás kudarcának a csajozásban és miért néznek le másokat, akiknek kevésbé megy ez?

Figyelt kérdés

Az is igaz, hogy a magyar mentalitás az, hogy ha megdöglött a tehenem, akkor dögöljön meg a szomszédé is. Ha én lúzer vagyok és lekoptatnak a csajok, akkor legyenek lúzerek és koptassák le a csajok a haverjaimat is.

Másik dolog, meg ami tipikusan magyar, hogy ha valamiben jól, például a csajozásban, mert mondjuk jóképűek vagy egyéb okokból, akkor baromira le tudják nézni a 20-onéves szűz pasikat, és a végletekig le tudják írni az életüket úgy mint maga a pokol. Ugyanígy van egyébként a pénz területén is, ha valaki jómódú, akkor nagyon vesztesnek állítja be a kevésbé tehetősek és a szegények életét, és a végtelenségig lenézi őket.


Visszatérve a csajozásra, úgy vettem észre, hogy ez már nem is az érzelmekről szól leginkább, hanem inkább presztízs a mai világban minél több nőt felszedni, megfektetni és ezzel dicsekedni. Persze sok a kamugép, aki még szűz és állítása szerint már vagy 5000 nőt megdugott már (mint Eric Cartman a South Park-ból), de azok akik tényleg sikeresek a nőknél, és ez látszik is, hogy a bulikban többnyire becsajozik, akkor ő ezzel nagyon nagyra tartja magát, de ami a legrosszabb, hogy próbál másokat ezzel lehúzni, hogy ők mennyire szerencsétlenek, akiknek ez nem megy ilyen könnyen.

Miért van ez így szerintetek?


2016. márc. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
naaa,nem mindenki ilyen gyíkfejű,mégha ,magyar is :p
2016. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Azt én is megfigyeltem, hogy nagyon negatív tud lenni a magyar ember. Csak én a munka világában.

Külföldön kezdtem a karrierem, ahol jól megvoltam a munkatársaimmal. Nekik is voltak gondjaik, ott sincs mindig kolbászból a kerítés.

Itthon mikor munkába álltam, kb. minden munkatársam egy hatalmas panaszáradat. Mintha azért versengenek mindenki, hogy "kinek sanyarúbb a sorsa". Nem azt mondom, hogy amely munkatársamnak rákos az anyukája, annak panasza felesleges. De sok kollégám a semmin is tud könyörögni. És néha bosszantó nagyon.

Nagyon nem szoktam hozzá, hogy mindenki nekem mondja el a gondjait vagy beszéli ki a másikat.

2016. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

volt munkahelyemen ezt untam meg, mind a 8 munkatársam sírt, hogy milyen zs@rhely nem ad normális fizetést. Így elmennek, úgy elmennek. Én voltam az egyedüli aki távozott a cégtől... minap visszanéztem, és ugyan az a rinya ment tovább.


Örülök, hogy megszabadultam tőlük.

2016. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a csajozás volt a prioritás a kérdésben, mégis inkább munkáról beszéltek. :P


Az a baj velünk magyarokkal, hogy félünk, de nagyon. Félünk elhagyni egy munkahelyet, mert még annyi pénzünk sem lesz, amennyi eddig volt. Félünk belevágni a csajozásba, mert még sosem csináltuk, vagy már rengetegszer visszautasítottak. Félünk kilépni egy kapcsolatból, mert mi lesz ha egyedül leszünk.


Így csak a rinyálás marad, hogy majd ez lesz majd az lesz... de sose lesz, mert úgy sem merjük megtenni. Ilyenkor még hozzájön az idegeskedés a saját életünk iránt és ezt levezetjük a másik emberen.

2016. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, rám ez nem jellemző. Általában bejövök a csajoknak, és az anyagi helyzetem is jó, mégse nézek le senkit, csak szimplán nem érdekel, hogy mi van más emberekkel, én csak a saját életemmel foglalkozom. Nem tudom, hogy tud valaki mások kudarcának örülni, engem hidegen hagy, hogy mások hogy teljesítenek. Felőlem mindenki legyen sikeres, és éljen jól, nekem attól nem lesz rosszabb.
2016. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha megdöglött Elemér tehene, akkor Britniszprisz tehene is dögöljön meg, mert hát mi az hogy csak Elemér szenved és Britniszpirsz nem?


azért ilyenek egymással az emberek mert inkább másban keresik a hibát mint saját magukban - VAGY azért mert nem azt a tagot hibáztatják a problémáért aki előidézte, hanem azt akinek semmi köze hozzá.

2016. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már az a téma, hogy ki miért rinyál, én azt vettem észre, hogy szinte mindig az sír, hogy nincs pénze, akinek van pénze.

Akinek tényleg nincs, annak már igazából sírni sincs nagyon kedve.

2016. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki a létminimumon él vagy az alatt, elveszti a munkáját, baszogatja az állam, a szolgáltatók, minden nap "teker" de sehova se jut, erőfeszítéseinek pedig az az eredménye hogy holnap is végigcsinálhatja amíg bele nem döglik és tudja ez vár a gyerekeire is ? Ja ez tényleg nem ok a rinyálásra. Tudod az ember akinek problémája van, az próbálja megoldani, aki nem tudja, vagy akadályozzák benne az panaszkodik. Ez emberi viselkedés, nem "magyar mentalitás" amúgy mi a franc ez ? Csak nem kívülálló vagy ? Miért panaszkodsz arra ha mások panaszkodnak ? Nézz körül akárhol a világban ahol az emberek viszonylagos jólétben éltek, aztán jött a létbizonytalanság önhibájukon kívül. Ne mond már, hogy te nem panaszkodnál :D.
2016. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!