Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl alkalmazkodó vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl alkalmazkodó vagyok, ezért vagyok egyedül?

Figyelt kérdés
Amikor kiléptem egy hosszú kapcsolatból, amiben már azt vettem észre nem is a saját életem élem, azt hittem önálló lettem és majd tudok jól választani. Próbáltam vigyázni az önállóságomra, így azóta gyakorlatilag nem volt normális párkapcsolatom. De ezekben az alig kapcsolatokban is én alkalmazkodtam többet és azt vettem észre, még lejjebb adtam a párkapcsolati igényeimből, szükségleteimből. De ez nekem így nem jó. Olyan kapcsolatot szeretnék, amiben szeretve vagyok, amiben elköteleződünk, nem önzőzünk, tudunk őszintén beszélgetni, jót szexelni, támogatni a másikat a tervei megvalósításában, kedveskedünk egymásnak valamivel. Már nagyon hiányzik ez. Mások hogy csinálják?
2016. márc. 24. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő embert kell választani, abba rejlik ez :) És ne hagyd magad főleg a kapcsolat elején, mondj ki mindent őszintén
2016. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fish1 ***** válasza:

A túlzott egyoldalú alkalmazkodást én megfelelésnek szoktam hívni, és ez valóban nem jó. Ilyenkor a másik a saját képére akar formálni, és persze, hogy egy idő után kényelmetlenül érzed magad.

Ha magadat adod és nem akarsz mindenáron megfelelni, akkor meg fogod találni a megfelelő partnert.

Egy kapcsolatban bizonyos szintig (amíg nem érzed kellemetlennek) mindkét fél alkalmazkodik a másikhoz, de az alkalmazkodás és a megfelelés két külön dolog.

2016. márc. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kényszeres megfelelési vágy valóban beteges.

A helyzet az, hogy aki totál meg akar felelni a másiknak, azt nem is tiszteli, becsüli a másik, de önmagát sem becsüli ez az ember. És miként várhatja el mások megbecsülését, szeretetét, ha önmagát nem tudja szeretni, tisztelni, csak arról szól az élete, hogy a másiknak aláveti magát? A mártírkodás éppen olyan agresszív dolog, mint az elnyomás.


Jöjj rá a motivációdra! A viselkedési mechanizmusod miért így alakult, miben kell változnod?


Ha ugyanazt szeretnéd mint eddig, kényszeresen ugyanúgy fogsz viselkedni, ha nem fejlődsz. Ugyanazt sugárzod ki, és ugyanúgy reagálnak rá.

2016. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!