Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokan az esély megadása miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan az esély megadása miatt nem találják meg azt a párt, aki illene hozzájuk? Vélemények?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs miért, de egyre több olyan ember van a környezetemben, aki panaszkodik, hogy nem talál normális társat. Többségüknél lazán mondok egy közös ismerőst, akit akárcsak látásból is ismer a másik fél, hogy hasonlítanak és érdemes lenne legalább egy randira elmenni, de mindig nemet mondanak. Általában normális indokot sem képesek mondani, de van, aki csak annyit mond, hogy nem jön be neki az illető külsőre. (Ezt még el is fogadom, csak amikor teljesen hasonló tetszik neki, akkor kicsit vicces a helyzet.)


Összességében úgy vettem észre, ha valakinek valaki elsőre nem jön igazán be, ritkán ad esélyt újra. Mintha az emberek kialakítanának a másikról egy képet, amit fixnek tekintenek. Közben pedig panaszkodnak, hogy nincs senki, aki passzolna hozzájuk, pedig igazából nem is gondolják át, hogy ténylegesen van e.


Ennek a dolognak mi a pszichológiai oka? Az egyén szempontjából nem rossz, hogy igazából az előítélete miatt magától vonja meg a lehetőséget?



2016. márc. 27. 03:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen pszichológiai oka van az ilyesminek. Ám az is igaz, hogy a szerelmet, sőt még a vonzalmat sem lehet erőltetni, de még megmagyarázni vagy megindokolni sem kell, sokszor nem is lehet. Ha valaki valakinek nem tetszik, vagy nem érez vonzalmat iránta, akkor azzal nem lehet kezdeni semmit. Mondjuk az is igaz, hogy manapság túl válogatósak az emberek, és ez igaz a társkeresési időszakra (feltétlenül), de amúgy a párkapcsolati időszakra is: mennyire gyakori, hogy ha valami nem tökéletes a kapcsolatban, akkor ahelyett hogy megpróbálnák megbeszélni és megoldani, egyszerűen szakítanak és keresnek mást. Mert ez tűnik egyszerűbbnek. Mintha az érzelmek is olyan tárgyak vagy még inkább szolgáltatások lennének, amit ha az ember megun, akkor egyszerűen eldob és vesz egy másikat. Túl jó dolguk van az embereknek manapság...
2016. márc. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem te nem fogod tudni két emberről eldönteni, milyen jó pár lennének.
2016. márc. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Kicsit nekem úgy tűnik a vonzalom sok embernél, hogy ha az első találkozáskor megvan, akkor megmarad, ha nincs, akkor nem is adnak neki esélyt. Pedig van jó pár ember, aki idővel kezdett el vonzódni valakihez, de mintha mára egyre többen azt várnák, hogy az első pillanattól legyen meg egy óriási vonzalom.

Mintha igazából nem is megismerni akarnának valakit és megtudni, hogy mik a vonzó tulajdonságai, hanem leszűkítik a dolgot arra az egyszerű pillanatra, hogy első találkozás alkalmával megtalálják e a vonzó dolgot az illetőben vagy nem.

Az egyszerűbb érzelemkezelésben lehet valami, tényleg így viselkednek rengetegen.


#2: Nagyon elemző típus vagyok. Nem azt mondom, hogy random minden emberről képes vagyok eldönteni, de azért a barátaimat elég komolyan ismerem. Még a távolabbiak egy részét is. És volt is 2 ember, akik szerintem passzoltak egymáshoz, egy véletlen találkozással pedig el is tudtam intézni, hogy beszélgessenek egy kicsit. 3 éve együtt vannak.

De, ha tegyük fel nem is tudom eldönteni, esélyt miért nem adnak? Miért jobb panaszkodni?

2016. márc. 27. 05:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Én (magamból indulok ki, úgyhogy így tessék olvasni és értelmezni) mindig utáltam, amikor keríteni próbáltak (próbálnak) nekem. Az a helyzet, hogy rajtam kívül senki nem tudja, hogy mit érzek, és nem mindig tudom megmagyarázni, hogy aki egy ismerősöm szerint passzolna, engem miért hagy hidegen. Persze, van, amikor meg tudom mondani, de nem mindig akarom ténylegesen megmondani, hogy "azért nem, mert engem idegesít, aki szerinte illene hozzám". Egyszer megmondtam, aztán meg is romlott a kapcsolatom azzal az ismerősömmel.
2016. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, ez egy méhkas, amibe jobb nem belenyúlni.

Ha fognád magad és tornasorba állítanád az embereket a külsejük alapján, lényegében az 5 millió magyar férfit és 5millió magyar nőt össze is párosíthatnád, mondván ő a te párod a logika szerint. 99% rohadtul elégedetlen volna, 1% meg semlegesnek ítélné, ami neki jutott.


Pl. valaki egy kérdésben kérte, hogy linkeljenek neki szerintük normálisan kinéző ellenkező neműt. Nagyrészt sztem jóképű srácokat tettek be, olyan top 25%-osokat, vagyis a valódi átlag és a nők szerinti normális között szétnyílt az olló.


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb-..

2016. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Oops! ***** válasza:

Az elso valaszolo szerintem jo helyen fogta meg a dolgot. (Jomagam is szivesen probalgatok nehany helyzetre pszicho megoldasokat talalni / gyartani illetve jomagam is analizalo tipus vagyok.)


Nyilvan az erzelmi oldalaval es a "kemiaval" nem nagyon lehet vitatkozni, bar arrol is olvastam mar erdekes tanulmanyokat, hogy a szerelem hasonlo kemiai reakciokat valt ki, mint a drog (fuggoseg), amit persze jo hajkuraszni, miutan tapasztaltuk a vele jaro euforiat.


Viszont a hozzaallas mogotti ok szerintem visszavezetheto a mai kapitalista tarsadalomra. Pontosan a "ha valami elromlik veszunk ujat" attitud az, amit a fogyasztoi tarsadalom sulykol belenk eleg nagy hatasfokkal. Ha ezt vegyitjuk a felgyorsult vilag "idenekemazonnal" jeligejevel, sajnos eljutunk oda hogy mindenki a kesz, munka nelkuli szepet akarja azonnal.. ha elmulik, vagy meg sincs, nem dolgozik erte hisz a nagy szamok torvenye alapjan majd szerez masikat..vagynem

2016. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!