Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hölgyeim, akiknek hiányzik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyeim, akiknek hiányzik egy intellektuális társ, beszélgetne?

Figyelt kérdés

Hol keresnek intellektuális társat az olyan hölgyek, akik magasabb intellektussal rendelkeznek és műveltek? Az egyetemekről igencsak kevés jó tapasztalatom van, nem tagadom, van ott is lehetőség olyanokkal kapcsolatot teremteni, akikkel lehet szellemileg mélyebb témákról beszélni. Nekem kifejezetten vonzó egy hölgyben a magas intellektus, műveltség, és önmagában is szeretek mélyen diskurálni. :) Volt is egyszer egy lány, aki pont ugyanilyen beállítottságú volt és leveleztünk egy darabig, de ahogy ő is például szolgált: az elmélkedő, szellemesebb lányok annyira visszahúzódóak, fel sem tűnnek, és ha próbálunk beszélgetni velük, egy idő után visszavonulnak magányukba. De nem hiszem el, hogy semelyikőjük nem akar ismerkedni, beszélgetni, még barátként se :/


Szóval, okosabb és műveltebb hölgyek, inkább a magányt választjátok? Vagy ha mégis vágytok egy intellektuális partnerre, akkor hol próbáltok meg ilyet találni? A személyes tapasztalatokat jobban értékelem!



2016. ápr. 10. 21:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nehez, nagyon nehéz megtalálni , rá találni a nagy Ő re. :(
2017. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Fogjuk rá, hogy intelligens vagyok, papíron elvileg igen, gyakorlatban inkább azt mondom, hogy igyekszem hasznos ember lenni.:)


Nem vagyunk visszahúzódóak, egyszerűen csak elunjuk magunkat azon, amit más "érdekes ingernek tart". Értsd, elvagyok egy szórakozóhelyen mondjuk egy óráig, kiugrálom magam, aztán nem tudom, mit csináljak, mert nem tudok mihez kezdeni. Nem ítélem el, egyszerűen unalmasnak és értelmetlennek tartom, mert vagy nem iszom eleget és az agyam jár közben, vagy túl sokat iszom, akkor meg minek szédüljek bele a tömegbe.


A másik, amiért "visszahúzódónak" tűnhet valaki, hogy az intelligencia általában társul illemtudással is. Értelemszerűen végighallgatok másokat és biztosítok nekik teret, nem vágok a szavukba, hanem megvárom, amíg le tudom csapni a lehetőséget és valami helyénvalót, normálisat hozzá tudok szólni a témához, még ha ez csak egy jó poén is. Emiatt van az, hogy ritkán szólalok meg harsány emberek mellett, pláne, mert a legtöbb esetben az illető úgymond "szerepel" és semmit sem tudok hozzászólni ahhoz, amit mond. Ellenben sokszor időzítek jól egy poént és derül rajtam a társaság, de nem megy a mennyiség a minőség rovására.


Ellenben mondjuk egy intellektuális vitában képes vagyok vezetni az egész gondolatszálat és aktívan részt venni egy eszmecserében, mert extrovertált vagyok és szeretem a társasági életet, csak másképp. És ismét mondom, nem mondom, hogy egy kocsmás-bulis viháncolás nem jó és nem szoktam én ilyet, de közel sem én vagyok a középpontban.


Amúgy általában személyesen szoktam, ismeretségi körben ismerkedni, vagy a szakomon, mondhatni spontán módon. Nekem valahogy túl mű az, hogy két ember elkezd beszélgetni és mindkettő tudja, hogy ők azért beszélgetnek, hogy aztán ideális esetben legyen köztük valami. Engem nyomaszt egy ilyesmi elvárás és nagyon el tudja szúrni a komoly témákat, vagy egyáltalán a társalgást, mert nagyon érzem a másikon, hogy tetszeni akar nekem, vagy azt akarja, hogy legyen már csók vagy valami. Én pedig még beszélgetnék, mert engem az jobban érdekel, mint mondjuk más szájában lenni, aki úgy nem is vonz igazán, hogy "bármilyen lehet".


Néha szoktam neten is ismerkedni, de ott pláne túl hamar előjönnek azok a korlátok, amiket személy szerint nem szeretek. Hogy sértődés lesz abból, ha barátság szövődik kapcsolat helyett és társai, holott én elfogadnám barátomnak is azt az embert, aki belsőre és külsőre is tetszik, és nem érezném magam "friendzone"-ban, mert örülnék neki, hogy újabb ilyen ismerőssel lettem gazdagabb.

2017. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ó, igen. De nem tartom okosnak magam,.maximum, sok dolog érdekel.
2017. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tessék itt egy okos lány ,aki nem visszahúzódó. Abból ,amit írt , szerintem nagyon okos lehet. Rajta érződik! A kérdésedből viszont, nekem az érződik , hogy te inkább amolyan okoskodó ember vagy. Hisz azt is tudod milyenek ezek a lányok. Mégis ezt kérdezed? Igaz én csak egy hülye erdész vagyok.
2017. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A12# re gondoltam!
2017. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek okos nők ezért nem találsz.
2017. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!