Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Én és a haveri köröm ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én és a haveri köröm ennyire félre lettünk kódolva és nevelve?

Figyelt kérdés

Pár hete utaztunk haza haverokkal autóval, és beszélgettünk. Elől járóban annyit, hogy:

Család centrikus szülők gyermekeiként nőttünk fel mindannyian. Arra neveltek, hogy tiszteljük az idősebbeket, a nőket és legyünk velük előzékenyek, udvariasak. Rendezett családi háttérrel nőttünk fel, a suliban is nem voltunk a legjobb, eminens tanulók, de a jobbak táborát erősítettük. Mindenkinek volt valami hobbija: én festészetet és művészettörténetet tanultam esti iskolaként, másik haver zongoraórákra járt, majd mindketten jártunk két évet agyagozásra is. Egyikőjük megint amerikai focis csapatban játszott pár évet, a másik modellező klub tag már vagy 10 éve. Nem önfényezés, de másik véleménye szerint érdekes emberek és személyiségek vagyunk mindnyájan, nem unalmas, hétköznapi emberek.

Sosem volt a családban tabu a társkeresésről beszélni és szexről sem. A szüleim például 2 hónapig randiztak, mire az első csók megvolt. Haverok szintén ezt mondják, hogy egy csókot nem lehet elsietni, főleg nem az elsőt, mert annak kell a megfelelő pillanat és mélyebb érzelmek.


Karrierben is mindenki szépen ível felfelé, igaz nem azok közzé tartoztunk az egyetemen sem, akik végigbulizták az éveket (persze mi is ellátogattunk pár helyre).


Manapság meg ők is arra panaszkodnak, hogy a nők azt mondják, hogy ha az első randin nincs csók, akkor bukta a pasi. Második randi minimum 1 szex, ha nem mászik rá a férfi a nőre, akkor az már veszett ügy megint.

Eléggé nyitottak vagyunk, egyikünknek sincs baja a kezdeményezéssel, és nyílt lapokkal is játszunk már az elején, mert egy húron pendülünk, a becsületesség és az őszinteség mindenek felett. Mégsem sikerül egyikőnknek sem a pártalálás.

Ijesztő lenne, ha csak én látnám így, de hogy az összes haver erre panaszkodik, az már kicsit félelmetes. Ennyire rossz nevelést kaptunk mindannyian?

28/F



2016. ápr. 11. 00:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

szerintem ez lenne a normális és a mostani generáció van nagyon rosszul kódolva

24N

2016. ápr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre a kerdesre te is tudod a valaszt. Mas ertekrendek, mas kultura, mas szemlelet van most, mint regebben. Valoszinunek tartom hogy a felgyorsult eletvitel miatt van ez. Torodj bele es ha ez kell csokold meg az elso alkalommal a not. Valtozni nem fog a helyzet akkor sem, ha 20 ember nyugtat meg, hogy amugy jo nevelest kaptal.
2016. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

20 éves nő vagyok, és én is olyan tempóban szeretek haladni ahogy ti is. Első randin a csók nekem akkor játszik maximum, ha már régóta ismerem az illetőt, de szexet semmiképp nem szeretnék ennyire hamar. Egyébként amit leírtál nőkre nézve, ez nagy arányban megtapasztalható férfiaknál is.


Nehéz találni olyat, akivel hasonló az értékrend. De ne adjátok fel, nem vagytok rosszul neveltek, csak találni kell hasonlóan nevelt nőt. :)

2016. ápr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Éppen most beszéltem egy franciaországi ismerőssel. Azt mesélte, hogy a lányok ott sokkal lassabban haladnak, mint itthon. Több első randija volt, amikor egy csókot sem tudott "kiharcolni". Pedig nagy "csajozógép" a gyerek.
2016. ápr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Én nőként azt tapasztalom, hogy a férfiak azok akik nagyon sietni akarnak. Én ki is röhögném aki az első randin meg akarna csókolni, meg lefeküdni... A házamba nem engedném be ennyi idő után, nem hogy a számba vagy egyéb helyekre... Sőt jobbat mondok, én senkivel sem csinálok ilyeneket amíg nem vagyok belé szerelmes és nem járunk hivatalosan... De azt mondják felnőtteknél ez már nem nyerő, "nem szabad húzni egymás idejét". Őrülten hajszolnak valamit, nagyon rettegnek, hogy lemaradnak valamiről, csak azt nem tudom kitalálni, hogy miről.
2016. ápr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Hát öcsém, majd ha te és a többi erkölcsbajnok muskétás felnő, rájöttök, hogy mindannak, amit képviseltek

(nyálas, rim-jobbal felérő hosszas körmondatok, hosszú várakozás, erőltetett tisztelet), már elmúlt az ideje.

Természetesen itt minden csaj szopkodni fogja a virtuális farkadat és hatalmasakat élveznek attól, hogy mennyire tisztelettudó és jól nevelt vagy, de ne legyenek illúzióid, ugyanezek a csajok a p.nájukkal már szavaztak, ahogy azt magad is leírtad végül.


A valóságban nem ezt keresik és nem erre gerjednek.

A jófiúság már egy ideje nem kifizetődő, hidd el.

Az csak a friendzone-ba belépőt, de gondolom te sem arra vágysz, szóval kezdjetek el szépen áttérni a sötét oldalra, ahol kissé parasztnak, lazának, flegmának és mocskosnak kell lenni(ja, igen, ugyanezt a direktívát fogják a nők is megadni, csak kissé eufemizálva úgy, mint "csibész","tökös","férfias","tettre kész") és akkor meglátjátok majd, hogy mennyire másképp állnak hozzátok.


Szavaim igazságának szolgáljon tanúbizonyságul, hogy a nullához konvergál válaszom százaléka.

2016. ápr. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Társkeresőre menj fel, ha ronda vagy akkor hiába van akármilyen életed kompenzálni kell szöveggel, rámenősséggel. Ha semmi se gáz akkormeg társkeresőket próbáld ki habár az összes fizetős meg hónapokig keresgélsz. Másik ötlet vannak ilyen vakrandik meg egyéb helyek keress rá neten mik a lehetőségek, arra várni h utcán majd leszólogatsz lányokat várni marhaság, ha tudsz szedni pár embert buliba is próbálkozz, térskeresőkre menj fel, nézd meg van e ilyen vakrandis hely valahol, tánciskola talán, ennyi ötletem van.
2016. ápr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
Nyisd le a console-t és told feljebb az fps-t a csajozáshoz 120-as kell minimum, meg a system file-ok között nézz körül a Relationship.zip-et keresd és lesz benne 2 jegyzettömb, az egyikbe ha a Get Girlfriend=0 akkor állítsd át 1-re.
2016. ápr. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, szerintem első randin a csók akkor játszhat, ha nem vagyunk vadidegenek, szóval nem ekkor találkozunk először, egyébként 2 a minimum, talán a három lehet reális, csak ezután gondolkodnék el az illető tényleg akar-e valamit, vagy csak ilyen konzervatív. Persze lehet kivétel, de szerintem a második randi utáni szex is korai, kell, hogy megismerjük egymást, sokat beszélgessünk, és legyenek tartalmas randik is, ahol közösen csinálunk valamit, és érrezük a kölcsönös szimpátiát, vonzódást. Ja, és legyen téma a szex is, ki mit szert stb. Ez jóindulattal is min. 4-5 randi. Szerintem ha nem szexkapcsolatról van szó, jó, ha előbb kiépül a bizalom. Kb. 2-3 hónap után kezdenék csak azon rágódni, ha az illető egyáltalán nem kezdeményezne.

Mint mondtam, nem kizárt, hogy legyen kiétel, de nálam kb. ez a reális.

De ez ettől még ez nem fog vonatkozni az összes lányra, szóval sokra nem mész vele.

21n

2016. ápr. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem én vagyok húszas éveimben félrekódolva. A csók még csak-csak, de lefeküdni a másikkal azt csak akkor tudnám ha már érzelmek is kialakultak. Éppen ezért furcsa, hogy társkeresőn mindenki ajtóstul ront a házba, én meg csalódok mindig mert nálam nem fér bele ez. Ennek ellenére most egy olyan fiúval levelezek aki az első randikon mindenen túl szokott lenni és tartok tőle, ha nem megyek bele, ő is lelép mint a többiek. Akkor meg vagy várok tovább hátha olyan mentalitású emberekbe futok bele mint ti vagy nyugdíjas éveimben verem a fejem a falba, hogy miért nem engedtem az elveimből.


Kérdező ti csináljátok jól. Én örülnék ha mindenki így gondolkozna. :)

2016. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!