Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyi csalodást bir el az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi csalodást bir el az ember? Irtok eseteket, tanuságokat?

Figyelt kérdés

#Tanulsàgokat
2016. ápr. 23. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy mi számít csalódásnak, abszolút relatív. Hozzáállás kérdése.

Én például nem tekintem csalódásnak az ismerkedés során elszenvedett elutasítást, mert nem is akarnék olyan emberrel lenni, aki nem engem akar.

Nem tekintem csalódásnak azt sem, ha kiderül, hogy valakivel nem illünk össze, inkább örülök neki, hogy még idejében rájöttem.

Az én véleményem az, hogy csalódni csak a saját elvárásainkban szoktunk: abban, hogy másmilyennek akarjuk látni a másik embert, vagy a kapcsolatot, mint amilyen valójában. Minél kevésbé idealizálunk, annál kisebb a csalódás lehetősége. Fejben dől el.

2016. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az egész gondolkodásmód kérdése.

Én sok ideig azt próbáltam csinálni, hogy nem foglalkozom az olyan érzésekkel, amik rosszat okoznának nekem, viszont ez egyrészt csak rövidtávon működik, másrészt a végére rájössz, hogy mekkora hülyeség elnyomni az érzéseket. Igazából bármennyi csalódást el képes viselni az ember, ha meg tudja tartani az ép gondolkodását, és nem válik pesszimistává. Amit észre kell venni, hogy minden rosszban van valami jó, tudom, hogy túlhasznált szöveg... de a legtöbb esetben a jó a tapasztalat. Az életben csak úgy lehetsz sikeres, ha tapasztalatot szerzel, szóval minél több csalódáson mész keresztül, annál nagyobb az esélyed arra, hogy később mindig a jó döntéseket fogod meghozni, amik pedig a tényleges boldogsághoz vezetnek majd. :)

2016. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

attól függ mit nevezünk csalódásnak és hogyan értelmezzük?


elhagyott a párom 6 év után szó nélkül?


Ezt lehet úgyis értelmezni, hogy sz@r voltam, biztos miattam ment el, stb.


Meg úgyis, hogy végre megszabadultam tőle, vár a szabadság, a nagy világ, végre nem korlátoz.

2016. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hmm igen vegülis felfogàs kèrdèse , hogy àll a dolgokhoz az ember. Azèrt van nèha ami kiveri a biztositèkot.
2016. ápr. 23. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég sok csalódás ért, konkrét dolgokat nem írnék, de úgy tűnik az én tűréshatárom elég magasan van.

Szerintem egyéni dolog, hogy ki mennyit visel el. Lehet, hogy a helyemben mások már leugrottak volna a 10. emeletről.

2016. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!