Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért vagyok ilyen gyökér?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen gyökér? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy alapvetően kedves vagyok az emberekkel és könnyen is ismerkedek. A legtöbb kapcsolatom így is indul és a barátokkal,ismerősökel végig ilyen is maradok. Ha viszont olyan emberrel hoz össze az élet, aki tényleg nagyon tetszik, komoly kapcsolatban is gondolkoznék vele, ráadásul kölcsönös a vonzalom és még lép is... na akkor bekövetkezik a tragédia. Nem tudok tovább normálisan viselkedni vele. Valamiért hirtelen elkezdek túl sokat várni tőle meg az egész helyzettől, ha valami kétértelműt tesz, akkor én természetesen arra gondolok, hogy rossz szándékból tette, nem becsül meg, biztos nem is akar tőlem semmit és már meg is bánta a találkát...inkább nem is folytatom tovább, szörnyű. Ráadásul én ha zavarban vagyok egy számomra fontos valakitől, akkor nem úgy kell elképzelni, mint egy cuki kis szégyenlős lányt, ami még talán érthető vagy akár pozitív is lehetne, hanem próbálom maximálisan leplezni és inkább "bunkóbb" kategóriás viselkedésre váltok. Mindezt pont a számomra legideálisabbakkal. A másik fél persze meg sem álmodja, hogy mennyi hülyeség motoszkál a fejemben, egyszerűen csak annyit lát, hogy hirtelen barátságtalanná és távolságtartóbbá válok és ha érzékenyebb, akkor ez akár egy visszautasítással is felér náluk.

Segítsetek kérlek! Más is van/volt hasonló helyzetben? Hogyan tudnék megváltozni? Létezik valami megoldás azon az egyetlen ötletemen kívül, hogy csak olyannal találkozzak, akihez nem is vonzódok? Nem akarok érzelem nélküli kapcsolatot, de ha így folytatom, jobbat nem várhatok. :-( Nemet is írjatok légyszi!



2016. ápr. 27. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Majdnem pontosan ilyen problémával küzdök én is, és pont ma raktam ki erről én is egy kérdést.


Nagyon utálom magamban én is, hogy ha valaki közel kerül érzelmileg hozzám, akkor elkezdem bántani, gyötörni, mérgezem a hangulatot, mintha el akarnám marni magamtól. Pedig pont, hogy nem :-(

2016. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam. Is van ilyen,pedig szeretem az illetőt,de rámtőr a szemétkedés
2016. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom még fiatal vagy. Én is hasonló voltam...

Majd tapasztalsz, érnek a kudarcok, csalódások és eljön az a pont amikor nem itt rinyálsz (mint anno én is), hanem elkezdesz magaddal foglalkoznk... önismeret, pszichologia, stb. Aztán csiszolódsz, fejlődsz és majd jön egy férfi, aki mellett kamatoztathatod amit tanultál, tapasztaltál. Aki mellett nyugodt leszel, nem stresszes és akinek van annyi tartása, hogy eszedbe se jut szemétkedni, mert élvezed hogy nő vagy mellette.

Sok sikert. ;)

2016. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, szóval nem vagy vele egyedül.

Igazából csak annyit tudsz, hogy tudatosan küzdesz ellene. Tehát ha pl. érzékeled magadon, hogy "bekapcsolt" a bunkóság, akkor tudatosan váltasz kedvesebb stílusra, akkor is megpróbálsz kedves lenni, ha elküldenéd a világ végére. Vagy igenis tudatosítod magadban, hogy nem, nem akart rosszat mondani, mert ezt másképp is lehet értelmezni. Tehát kényszeríted magad a pozitív hozzáállásra.

Először kegyetlen rossz, és magában hordoz a dolog egypár bukott randit, de egy idő után azon kapod majd magad, hogy már nem kényszer az optimizmus, hanem magadtól jön - ha nem is mindig. :)


Én a legelső páromat pillanatok alatt elmartam magamtól, próbáltam neki elmagyarázni, hogy időre van szükségem, ösztönösen kapcsolok védekezésbe, stb., de neki nem volt ehhez türelme.

A mostani párom másfél éve hősiesen kitart, és bár sokszor nem tudja hova tenni a viselkedésem, de neki már ki tudtam mondani, hogy tudom, hogy mi a problémám, és próbálok változtatni. Ő is mindig figyelmeztet, ha átcsapok ebbe a passzív-agresszív védekezésbe. :)

2016. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod átlépni, amihez lelki erő és kitartás kell. Ehhez jó egy türelmes, kitartó, megértő férfi, és mond el neki ezeket, Máskülönben megbántod ha elhallgatod, mikor kérdezi, lássa hogy valami baj van.

Ez valószínű, neveltetésből adódik, ami nem is igazán tudatosul benned mert természetesnek vetted. Vagy közre játszhat egy régi csalódás is. Merni kell ki mutatni és mondani hogy mit szeretnél, mit akarsz, mit érzel. Ezzel nem megbántani fogod, hanem őszinte leszel. Meg kell nyílni és nem félni.

2016. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!