Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy egyszerűen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egyszerűen nem látnak meg, mint nőt, a férfiak, ha velem találkoznak? Hogyan tudnám leküzdeni a görcsös párkeresést?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és még soha nem volt kapcsolatom. Visszahúzódó is vagyok sajnos, de már annyira szeretnék kapcsolatot, hogy teljesen be vagyok sózva, MINDEN férfiban (tényleg mindegyikben, hogy na majd talán ő), akivel beszélek, meglátom, találkozom, potenciális barátot látok, azt gondolom, valami kis jelzésből, hogy tetszem neki, aztán meg kiderül, hogy nem, pedig egy jót beszélgettünk például, vagy egy társaságban többször is összenéztünk, de aztán mégsem keres.

Azt szokták mondani, hogy egy átlagos lánynak minden ujjára jut egy udvarló. Hát, ezt nagyban cáfolom, két kezemre talán jutott három eddig 4 év alatt. Ezeket a viszonyokat hol én, hol a másik rontotta el. Előtte meg olyan ronda voltam, hogy nem volt értékem a párkeresési piacon.


Tudom, hogy annál rosszabb, ha rágörcsölök, de nem tudok mit csinálni.

Tudtok adni ötleteket, hogy hogyan lehet ezt leküzdeni?

(privátot nem kérek, nem szeretnék neten ismerkedni)



2016. ápr. 30. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Én is így vagyok, csak férfiként. Ráadásul én még bűn-ronda is vagyok, szóval... :S
2016. ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:

Kisugárzás, egy-egy elejtett mosoly. Ha párt akarsz keresni. Ha csak a vágyat akarod leküzdeni, akkor egyszerűen foglalkozz azzal, ami hobbiként elégedettségérzettel tölt el.

26/F

2016. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Mutasd magad.
2016. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Küldj képet
2016. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Iratkozz fel Tinderre vagy más oldalra, és menj el randikra, gyakorlásképpen is. Vagy megunod, vagy lesz előbb utóbb jó kapcsolatod.


Ja, nem szeretsz neten ismerkedni. Úgy nehezebb. Akkor is gyakorolj. Fokozatosan. Először csak tartsd kicsit hosszabb ideig a szemkontaktaktust ismeretlenekkel, csak úgy, tét nélkül, ne várj semmit. Figyeld a reakciókat. Aszerint változtasd az öltözködésed stb. Az normális hogy nem tetszel mindenkinek. Azokkal foglalkozz, akiket érdekelsz.

2016. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nőként mondom, hogy számomra hihetetlenül taszító, amikor valakin azt érzem, hogy lényegében bárkihez képes vonzódni, aki egy kicsit is kedves vele, és mindegy neki, csak legyen már valakije. Én azt szeretném érezni, hogy PONT ÉN kellek neki, nem pedig akárki. Ez pedig tudattalan szinten érezhető... az ember metakommunikációjából, elejtett félmondatokból, stb. Biztos vagyok benne, hogy a férfiak is érzik és zavarja is őket, ha azt élik meg, hogy ők csak egyetlen lehetőség a sok közül.

A másik dolog, hogy minden embernek szüksége van biztatásra, megerősítésekre. A férfiaknak is. És ahogy te is bizonyára agyalsz azon, hogy vajon tetszel-e a másiknak, vagy sem, ugyanígy agyalnak a férfiak is, nem tudják eldönteni, hogy mi jel és mi nem. Kutatások szerint egy férfinak három egyértelmű jelre van szüksége a nő részéről, hogy lépni merjen. A szemezés CSAK EGY.

Egyszer, még főiskolás koromban volt egy pasi, akivel kölcsönösen tetszettünk egymásnak, hónapokig szemeztünk, és ő egyszer elmondta, hogy soha nem volt abban biztos, hogy tényleg őt nézem, vagy sem, és ha nézem is, akkor ezt veheti-e biztatásnak, vagy sem.

Egy okos nő helyzetet teremt a férfinak, hogy léphessen. Olyan ez, mint a tánc: igazodni kell egymás lépéseihez. Ha az egyik fél lép egyet, akkor a másiknak is kell, különben kiestek a ritmusból. Tehát ha azt érzed, hogy valakinek bejössz, akkor adj egy kis biztatást, kis kacérkodás, mosoly, ráutaló magatartás, hogy léphet... erre egy valamirevaló férfinak lépni kell, és akkor megint te jössz, és így tovább.

De visszatérve az első pontra: az összes férfi metakommunikációs jelzéseivel összehangolódni szinte képtelenség. Megint csak azt tudom mondani, hogy olyan ez, mint a tánc. Amikor elmentem salsa klubba, ahol cserélődtek a párok, volt olyan férfi, akivel sehogy sem tudtunk összehangolódni, mással meg igen. Éppen azért már az ismerkedési időszakban kiderül, hogy valakivel mennyire vagy közös hullámhosszon. Csak azzal érdemes kapcsolatba kezdeni, akivel tudtok egymásra reagálni, fel tudjátok venni egymás ritmusát. Az összes többi meg csak nyugodtan táncoljon mással!

Figyeld magad, hogy kivel érzed magad felszabadultnak, ki vált ki belőled igazán pozitív érzéseket, és rá (és csak rá) koncentrálj.

2016. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én férfiként teljes mértékben egyetértek a 6-os kommentelővel. Jó tanácsokat adott, fogadd meg.


24/F

2016. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezigem 6-os, ezigem ebből még énis tanultam.
2016. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Főleg a 6. válaszolóé gondolkoztatott el nagyon.

És hol, hogyan lehet gyakorolni az éles helyzeteket leszámítva, hogy hogyan kell viselkedni, ha valaki például szemez velem? Mert állati hülyén csinálom szerintem, régebben észrevettem, hogy egy férfi a munkahelyemen hosszabban bámul rám, és annyira zavarba jöttem, hogy rá mosolyogtam, de aztán gyorsan elnéztem másik irányba, és azóta nem is keresett. Pedig sejtettem, hogy bejövök neki. De mindig valahol az elején elszúrom.

Gimnáziumi élményeim alapján az az érzésem, hogy amiatt néz engem valaki, mert nem stimmel velem valami. Hülyén nézek ki, nevetséges vagyok vagy hasonló... És ezért az adott helyzetben hülyén is reagálok, ha valaki néz engem. Ezt hogyan lehet megváltoztatni?

2016. máj. 2. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!