Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol van olyan hely, ahova 30-asok (és a fölöttiek) ismerkedés céljából járnak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, ahova kifejezetten ismerkedni járnak egyedülálló emberek (nincs az, hogy megszólít valaki egy másik egyedül lévő személyt és kiderül, hogy annak van párja és csak egyedül szerette volna tölteni az estét).

Fontos lenne, hogy legyen kultúrált a hely (ami mondjuk tartósabb kapcsolatok kialakulásának kedvez), tehát nem valami diszkóra gondolok, ahol még azt sem értik mit mond a másik.

Tudom, hogy sok helyen lehet ismerkedni (munkahely, iskola, baráti kör, utca, park, internet stb.), de még a sokból is nehéz megtalálni a megfelelő személyt, aki külsőre is megfelelő és a személyisége is passzol.

Bizonyos helyeken (pl. munkahely, iskola), azon kívül, hogy nem ezt a célt szolgálják, sok a zsákutca és a kellemetlen szituáció lehetősége, mert időt kell szánni a másik megismerésére (hogy ő keres-e párt, vagy van-e már neki). Tapasztaltam még házasként, hogy mások próbálkoztak nálam és csalódtak mikor kiderült rólam, hogy már elkeltem. Arról nem is beszélve, hogy egy kicsit zavart, mert én meg a munkámra szerettem volna koncentrálni. Én megértem és sajnálom őket, mert mégis hol ismerkedjen az ember?

Más helyekre meg inkább párok vagy családok járnak (pl. parkok).

Szerintem ez a kérdés elég sok embert érint, mert ott vannak azok is, akik hosszabb kapcsolat/válás után lesznek ismét egyedülállók. Most ebbe a helyzetbe kerültem én is. Sok helyen ismerkedem (nekem a külső is fontos, mert többnyire bizonyos típusokra bukom, tehát már ez szűkíti nálam a kört), de hiába tetszene is az illető külsőre, kiderül, hogy nem fér össze a személyiségünk, vagy nincs közös érdeklődésünk.

És nem hinném, hogy már minden "normális" ember elkelt, csak tényleg sokan maradnak benne rosszul működő kapcsolatokban is, mert nehéz és hosszadalmas a társkeresés.

Ha lenne kifejezetten erre egy hely, az nagyban megkönnyítené a társkereső személyek dolgát és elősegítené a minőségi kapcsolatok kialakulását is. Lehetne ez egy kávézó vagy pub, ahová ezért járnak le az érdeklődők.

Ti tudtok ilyet vagy hasonlót?



2016. jún. 19. 10:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ezek az internetes randik, 7 perced van 7 embert ismerhetsz meg. 5000ft-t talán. Rapid randi vagy mi...

Soha nem próbáltam, korosztály szerint csoportosítják őket. Ha a randi végén mindketten igen mondtok egymásra, megkapjátok egymás elérhetőségeit a cégtől.

Ez is egy lehetőség :)

2016. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 bandi6891 ***** válasza:
41%
már 8 éve küzdök a magánnyal,szerintem itt az a lényeg hogy ki mennyire aktív,minél többet próbálkozol annál több esélyed lesz a sikerre,kezdetnek barátkozni/haverkodni kell,akik közül esetleg megtalálják az emberek a lehetséges társat,vagy ha nem is ez történik,azon az emberen keresztül további ismeretségeket köthetsz ami így hatványozódik minél kitartóbb valaki.Szerintem ez a kulcs a sikerhez nem a hely mert aki kemény az szinte mindenhol ismerkedhet.
2016. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi felpontoztalak, de azért jobb lenne, egy olyan formája, ahol kevésbé érzem a teljesítménykényszert.

Másrészt sok vállalkozás épül erre üzlet céljából, társkereső oldalakban is van fizetős is, de nem érzem, hogy ez arányos lenne az eredményességével.

Valami lazábbra gondoltam, ahová átlag emberek is eljárhatnak munka mellett (nincsenek különösebb feltételei annak, hogy valaki elmehessen oda vagy jobb eredménnyel találjon párt: jó anyagi helyzet, előnyös külső, bizonyos végzettség/ek/ feltétele).

2016. jún. 19. 10:22
 4/25 A kérdező kommentje:

Én értem, amit mondasz bandi6891. Én még csak 1 éve váltam el, de eddig nem sikerült újabb tartósabb kapcsolatot kialakítanom.

És szerintem ez nem csak rajtunk múlik, hogyha tényleg ismerkedünk, mert még sokan vannak így ezzel, ahogy elnézem.

Csak míg dédszüleink korában vallási közösségekben, bálokon, lakókörnyezeti ünnepségeken ismerkedtek, most ezekkel nem nagyon tudunk számolni...

2016. jún. 19. 10:28
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

A pszichiátriára...


Néha úgy érzem, hogy mi 30+ korosztály már maximum oda járunk ismerkedni. Az egyedül lévők egy jó része belenyugodott ebbe az állapotba, éli a saját életét kb a munka-otthon vonalon, és ha véletlenül mégis betoppan valaki az életébe, akkor bár remeg a lába, hogy összejöjjön amint lehetősége van gyáván kihátrál az egészből, nehogy megváltozzon a szép, unalmas élete.



Kevésbé keserűen: sportolni, hobbikat keresni érdemes, rengeteg 30+ ember túrázik, utazik, a kalandtúrás cégeknél is szinte csak ők vannak, de ha van jobb ötlet, akkor áruld el nekünk is :)

2016. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Tényleg vannak, akik beletörődnek, de én már unom.

Lehet megpróbálom ezt a túrázósdit, bár eddig nem csináltam ilyesmit. Meg még ha itt ki is fognék magamnak egy ilyen túrázós társat, utána lehet folyton mennem kéne vele vagy külön csinálnánk mindketten, amit szeretünk, de az megint olyan félig magányos életmód.

2016. jún. 19. 11:10
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem, hogy olyan nagy hátrány lenne, hogy voltál már férjnél. Egyet értek azzal, aki azt mondta, aki nyitottabb, több emberrel ismerkedik annak, nagyobbak az esélyei.

30 éves vagyok és jó egy éve vagyok szingli. Hétköznap általában ugyanazokra a helyekre járok, ugyanazon az útvonalon, munka, munkából haza, vásárolni, sportolni, stb.). Hétvégenként eljárok túrázni, városi rendezvényekre, szabadtéri discoba is, ahova kb. az én korosztályom is jár. Nekem nincs olyan sok ismerősöm, de szórakozóhelyen mindig megszólít valaki. Igaz, nem ott keresek tartós kapcsolatot, de azt sem lehet kizárni. Valóban nincsenek ilyen helyek, de pl. egy discoba is vegyes emberek járnak.

2016. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

"Csak míg dédszüleink korában vallási közösségekben, bálokon, lakókörnyezeti ünnepségeken ismerkedtek, most ezekkel nem nagyon tudunk számolni..."


Ezt egyébként gyakran mondom én is, hogy ezek társadalmi szempontból hiányoznak, és nem nagyon vette át semmi a helyüket.


Persze, a világ is sokat változott. Egyrészt akkoriban a kis közösségek domináltak szemben a mostani nagyvárosi életmóddal (még ha valaki budapesti is volt, akkor is meghatározó volt a helyi identitása, valaki zuglói volt, vagy lőrici vagy belvásosi, etc), másrészt akkoriban egy magányos embernek (főként egy nőnek) gazdasági okokból muszáj volt gyorsan párt találnia, így aztán a társadalom meg is szervezte azt, hogy legyen lehetőség ismerkedésre.


Most az internet átvette a szerepét, sajnos túl sokan jönnek rá, hogy zsákutca, más meg nincs a helyén


(mondom mindezt úgy, hogy valószínűleg a hátamon felállna a szőr ha el kellene mennem egy Úr napi körmenetre vagy egy szüreti mulatságra. Ettől még a hasonló szerepű rendezvények hiányoznak, nem találta ki senki a XXI. századi megfelelőjüket)

2016. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Ezen én is gondolkodtam.Az a baj az ismerkedéssel,hogy egy bizonyos kor felett kínos szórakozóhelyeken ismerkedni, ill.nem azok járnak oda,akikről lerí az,hogy szexen kívül esetleg szeretnének bármi mást is.A puboknál is valami ilyesmi a helyzet,oda is szórakozni járunk és nem párt találni.Ami meg a múzeumokat,kiállításokat illeti.. nem olyan könnyű ismerkedni,mint ahogyan az emberek képzelik.Az internetes társkereső meg... amellett,hogy sokat kell fizetni érte,szerintem teljesen felesleges időtöltés és nagyon mímelt az egész.Régen sokkal de sokkal több lehetőség volt erre és nem vaciláltak,görcsöltek az emberek ezen:)

A munkahely számomra tabu,az iskola szintén az.

Engem is érdekelne egy Alterego szerű hely (persze heteroknak),de sajnos siralmas ,egyet sem találtam!A rapid randi meg...köszönöm,de nem!1 perc alatt szinte semmit sem lehet leszűrni a másik félből,meg ez is annyira mesterkélt.

Mondjuk fiatal vagyok e miatt aggódni...de azért aggaszt egy kicsit a téma.

Lehet közhelyes,sztereotip szöveg,de nyitott szemmel kell járni,és bátornak kell lenni.Ha meglátod azt "A" nőt tegyük fel a sarki közértben,ne habozz megszólítani!

(Bocsi a helyesírásért,tabletről írtam)


N23

2016. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
bocs: a társadalomkritikai offtopicot befejeztem :)
2016. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!