Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miből gondoljátok hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből gondoljátok hogy a férfiaknak reálisabb igényei elvárásai vannak mint a nőknek?

Figyelt kérdés
2016. júl. 9. 15:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Mi férfiak azért nem vagyunk oylan válogatósak, vagy minden harmadik-negyedik lány átlagba szerintem bejön nekünk az biztos. Vagy nem fogunk valakit azért elutasítani, mert 1-2 centivel magasabb vagy alacsonyabb az "elvártnál", meg pár apróság miatt, ami nem felel meg az elképzeld ideálunknak.

De a nők meg jönnek egy elképzelt listával, és az alapján kiszelektálnak mindenkit vagy sok nőnek csak a pasik nagyon kis hányada jön csak be. Na meg meg is tehetik, mert túl nagy a kereslet. De tényleg néha úgy látom, mintha megpályázni akarnának egy pasit.

2016. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Én pl. abból, hogy a férfiak jellemzően nem azonnal (pl. egy találkozás után) skatulyázzák be az adott nőt, hogy na vajon vele lehet-e valami vagy sem. A legtöbb nő meg igen: ők jellemzően nem alkalmas partnert keresnek, akivel esetleg kialakulhat valami, hanem egy "nagy Ő"-t, aki azonnal leveszi őket a lábukról.

Tehát már itt alapból van egy óriási nagy különbség ebben: adok-e a másiknak időt, lehetőséget, hogy jobban megismerve egymást meggyőzzön, hogy ő kell nekem, vagy rögtön elvárom tőle, hogy ismeretlenül is levegyen a lábamról, és rögtön érezzem a "bizsergést", ha vele vagyok.


Emellett van még egy másik óriási nagy különbség is: a férfiak jellemzően ahhoz is megengedőbben állnak hozzá, hogy ha a másik fél még nem százszázalékosan döntött mellettük - egy férfi ilyenkor jellemzően megpróbál udvarolni, és meggyőzni a nőt, hogy de igen, a nőnek is a férfi kell.

A nők viszont jellemzően elvárják,hogy a férfi azonnal legyen oda értük, "küzdjön" értük, stb. Ha nem látják a férfin azt, hogy húú, ennek a pasinak tényleg kellek, akkor nagyon kevés nő mondja azt, hogy nekem viszont szimpatikus ez a pasi, tehát akkor én fogok küzdeni érte - a nagy többségre inkáb az jellemző, hogy a másik hozzáállásában érzéket (vagy vélt) legkisebb bizonytalanságra is rögtön visszavonulót fúj.


Összefoglalva tehát a nők általában két szempontból is sokkal többet várnak el a férfiaktól:

- képes legyen már rögtön az elején levenni őket a lábukról

- és emellett rögtön legyen oda is értük.


ha bármelyik is hiányzik a kettő közül, akkor a legtöbb nőnél már az elején elvérzel.

Egy férfinél viszont sokkal nagyobb eséllyel megkapod az esélyt, hogy mindkettő idővel kialakuljon.

2016. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Csak tudnám miért kell általánosítani. Mintha minden nő egy gonosz lény lenne, a férfial meg a rendesek.

Van olyan férfi,aki válogatós,pl csak nagymellű.nővel jönne össze, cs ak sz olyan. Aadottságokkal rendelkező a nő.

Míg a lányissmerőseim,nem olyyan férfival jön össze,ami az ideállja,haanem beleszeret a személyiségébe

2016. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

A tények, azok makacs dolgok és bizony tény, hogy a nők jelentősen többet és néha teljesen indokolatlanul válogatnak.

Minden társkereső statisztika, jobbra-balra húzás ezt igazolja.

A középkategóriában dől el ez a dolog, mert a felső kategóriában szinte természetes a válogatás, de a középkategóriában a férfiak nem tehetik meg, míg a nők megteszik.

2016. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
A nők valós önértékeléséét teljesen eltorzítja az a tény, hogy bármelyikük megdugattathatja magát akár egészen különlegesen jól kinéző fickóval, mert hát a férfiak egy része bárkit megdug, aki hagyja magát, onnantól kezdve szuperjónőnek tartják magukat és egy ilyen szintű pasas lesz a minimum társkeresés szempontjából, ami teljesen irreális.
2016. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem honnan veszik a férfiak, hogy ők nem válogatnak, egyszerűen csak nem veszik észre. Rámennek mind ugyanazokra a nőkre, majd kikiáltják, hogy minden nőnél sorban állnak... De komolyan, mikor itt valaki megkérdezi, hogy egy nőnél milyen gyakran és hány férfi kezdeményez, jellemzően két véglet van: vagy egy évben egy téved oda maximum, vagy tényleg folyamatosan körbezsongják a férfiak.

Másrészt, a férfiak nem azért adnak időt, mert olyan jólelkűek. Simán csak azt a logikát követik, hogy ha kapcsolatot nem is akarnak vele, egy numera még összejöhet. Ebben semmi elfogadás nincs, semmi mély emberi jóság, csak a tudat, hogy ha nem is tartaná meg a másikat, azért lyuk csak van rajta...

Ha meg eleinte tényleg úgy tűnik, hogy nincsenek nagy igényei és össze is jön a kapcsolat, akkor is később csak kibuknak az elvárások, hogy legyen egy konyhatündér, mert csak az a nő, legyen nimfomán, de ne annyira mégse, csillogjon-villogjon a lakás, miközben a nő eltartja magát, tájékozott, jó beszélgetőpartner és persze nem is engedi el magát, mert akkor igénytelen, aki csak addig adott magára, míg bele nem ült a jóba. Nem tudom mennyivel jobb, ha később jönnek elő ezek az elvárások, mintha már ismerkedésnél tisztába kerülnek a dolgok.

2016. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a hatosnak férfiként is teljesen igazat kell adnom
2016. júl. 9. 16:52
 8/17 A kérdező kommentje:

Főleg ebben.


Másrészt, a férfiak nem azért adnak időt, mert olyan jólelkűek. Simán csak azt a logikát követik, hogy ha kapcsolatot nem is akarnak vele, egy numera még összejöhet. Ebben semmi elfogadás nincs, semmi mély emberi jóság, csak a tudat, hogy ha nem is tartaná meg a másikat, azért lyuk csak van rajta...

2016. júl. 9. 16:53
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

"Nem értem honnan veszik a férfiak, hogy ők nem válogatnak, egyszerűen csak nem veszik észre."


A kérdés nem az volt, hogy ki a válogatósabb (kinek van több elvárása), hanem az, hogy kinek reálisabbak az elvárásai - magyarán ki válogat értelmesebben.


Férfiként értelemszerűen nekem is megvannak a magam elvárásai egy nővel szemben, valószínűleg több és jobban definiált is, mint a legtöbb nőnek a férfiakkal szemben. De ezek nem olyan irreális dolgok, hogy ismeretlenül is pont hibázzon rá, hogy mivel lehet engem levenni a lábamról, vagy hogy nekem ne kelljen megdolgoznom azért, hogy összejöjjön a dolog.


Tehát ugyanúgy megszűröm, hogy kivel jönnék össze, csak ezt értelmesen teszem, a valós igényeim szerint, nem pedig valamiféle hasraütésszerű módon: cserébe akivel összejövök, arról nem is derül ki utólag, hogy bunkó, paraszt vagy esetleg csak ki akarna használni.


----


" Nem tudom mennyivel jobb, ha később jönnek elő ezek az elvárások, mintha már ismerkedésnél tisztába kerülnek a dolgok."


Mert nem kerülnek tisztába: a legtöbb nő elképzel valami teljesen ad hoc dolgot (ugye az a bizonyos bizsergés), ami lányregényesen jól hangzik, de az esetek nagy részében köze nincs ahhoz, amire amúgy egy kapcsolatban vágynának.


Aztán meglepődnek, hogy mennyi rosszul működő kapcsolatuk van, és ilyenkor jönnek a jó kis szexista zsörtölődések, hogy a bunkó férfiak így meg úgy, meg mind csak dugni akar - egy fészkes manót, szimplán ostobán válogattok.

2016. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Mert mi férfiak a nők 95%-ával összejönnénk (ha csak a külsőt nézzük), ellenben a nők a férfiak 95%-át azonnal kirostálják külső alapján, mert van egy ideáljuk, amiből nem engednek. Illetve a férfiaknak egyáltalán nem számít a nő anyagi helyzete, fordítva viszont a nőknek legtöbbször csak a jóval átlag feletti szint felel meg.
2016. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!