Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nincs az embereknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs az embereknek ennyire önkritikájuk és önképük?

Figyelt kérdés

Társkeresőkön, és a valóságban is találkoztam ezzel, és egyre több embernél, nőknél és férfiaknál egyaránt.

Elhízott, igénytelen, buta, bunkó emberek keresnek maguk mellé majdnem fullos párt, elvárják, hogy az ő igényeik teljesüljenek, de kikötik, hogy őket fogadják el úgy, ahogy vannak, és ez szerintem már bőven túlmutat a "kompenzálás" kategórián.

Ennyire nincs az embereknek önkritikájuk és önképük, hogy felismerjék, hogy egyrészt nekik is kell tenni valamit egy kapcsolatért/a másik emberért, másrészt nevetségesen irreálisak az elvárásaik a kinézetükhöz és természetükhöz képest?


Pár példa, amivel szembesültem:

Társkeresőn egy 64 éves, 120 kilós pasas, akinek már a fejlécében ki van kötve, hogy nála 40 év fölött ne is próbálkozzon senki. Természetesen az adatlapján látni, hogy már 6-7 éve fent van társkeresőn, és persze megy a profilszövegben a panasz, hogy az emberek micsoda felszínesek, meg neki a kövérek aztán nem jönnek be, miközben ő is egy nagy vitamingolyó.

Ismerősi körömben van egy nő, aki 28 éves. Kibírhatatlan természete van, igénytelen, elhízott, de persze állandóan azt ecseteli, hogy neki sportos, kockás hasú, nagy farkú, nála fiatalabb pasi "JÁRNA", mert ő nő, neki kijár ennyi, és különben is minden férfi egy disznó.


És még lehetne sorolni.

Miért ilyen buták és vakok az emberek? Ha én egy elhízott sörhasú idióta lennék, én biztos tisztában lennék vele, hogy ha nem akarok egyedül megszáradni, akkor nekem is változnom kell, és tennem kell azért, hogy bejöjjek valakinek.

Nem evidens, hogy saját magukhoz képest brutálisak és nevetségesek az elvárásaik?


Mik a tapasztalataitok? Miért van az, hogy sokaknak a hatalmas ego mellé nulla önkép és önkritika társul?


Ismertek/tudtok hasonló eseteket?



2016. aug. 9. 16:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

Persze előfordul az ilyesmi. Mindenki olyan társat szeretne, akihez vonzódni tud. Ilyenkor tisztában kell lennie az embernek saját magával, de szerintem senki nem akar olyan kapcsolatban élni, ahol a másikra nem szívesen néz rá pl, mert nem is tetszik neki az arca, vagy a teste.

Szíve joga egy 120 kilós öreg pasinak elvárni, hogy 20 évvel fiatalabbat kapjon, vagy egy kövér nőnek is joga van ahhoz, hogy izmos testű férfit akarjon. Nyilván nem sok esélye van rá egyiknek sem, de ha nekik ez kell akkor várják csak el. Annak nincs sok értelme, hogy összeállnak valakivel aki nem az esetük semmilyen szinten, és ezek után egy eleve halálra ítélt kapcsolatban sínylődnek, becsapva ezzel a másik felet is.


Szerintem te sem szívesen lennél olyan emberrel kapcsolatban aki hát összejött veled, mert nem kapott jobbat. Senki sem kerülne szívesen ilyen helyzetbe. Ne legyünk álszentek.


Én külsőleg átlag alatt vagyok, testileg is, és az arcom is csúnya. Tisztában vagyok és voltam mindig is ezekkel. Van önkritikám. De ettől függetlenül nem jöttem volna össze olyan férfival aki arcra nem tetszik egyáltalán, aki taszít, és aki nem elég magas az én igényeimnek. A kockás has kifejezetten nem tetszik, inkább a ducibb, mackósabb pasik jönnek be. A nagyon kigyúrt test sem az én világom, és a sovány, csontos sem. De az arc és a magasság nálam nagyon fontos volt mindig. Tisztában voltam vele, hogy kevés az esélyem, de inkább maradtam volna egyedül, mint olyannal akihez nem tudok vonzódni.

Egyébként igen, egész fiatalon megtaláltam azt akivel kölcsönös a vonzalom, és az érzelmek is. Ő valamiért szépnek lát engem. (Rejtély számomra hogy miért, de így van). Szóval nem lettem macskás magányos megkeseredett nő. Amúgy is kutyapárti vagyok.


Egyébként ismerek is ilyen nőt. Elég túlsúlyos, bár szép az arca. Ő a kigyúrt, kockás hasú szőke kék szemű pasikat preferálja. Volt is ilyen pasija , az egyik 3 évig, a másik 5 és fél évig. Idővel megcsalta mindkettő, és leléptek másik nővel. A nő azóta is ilyen kaliberű pasit keres magának. Jó pár éve sikertelenül. Végül is szerintem az ő dolga, hogy ilyen elvárásai vannak. Miért ne lehetnének? Aztán vagy talál olyat amilyet akar, vagy nem.


Miért számít, hogy kinek milyen elvárásai vannak? Nem mindegy neked?

2016. aug. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, itt nagyon nem erről van szó!

Természetes, hogy mindenki olyan társat akar maga mellé, akihez vonzódik is, ez vitán felül áll. Na de egy elhízott, buta tuskó, aki ráadásul még igénytelen is, az ne akarjon maga mellé topmodellt, mert ez már nem irreális, hanem szánalmasan nevetséges elvárás. Itt nem a tetszés-nem tetszés a lényeg, hanem az elvárás. Én is voltam fent társkeresőn, tudom miről beszélek.


Jellemzően az ilyen emberek a kinézetükhöz/természetükhöz képest nevetségesen magas elvárásaikon kívül semmi mást nem tudnak adni egy kapcsolatért. Az nem működik, hogy én egy tunya disznó vagyok, engem fogadjon el mindenki úgy, ahogy vagyok, de én elvárom, hogy a párom fitt legyen, meg még feleljen meg 40 kritériumnak. Az ilyenek soha nem fognak senkit sem találni maguk mellé.

Én is hallottam már nem egyszer tehén méretű lányokat arról társalogni, hogy nekik udvarolt valaki, de elhajtották a francba, mert nem magas, nem sportos, stb.

Szerinted fair dolog elvárni a másiktól olyan dolgot, ami tőled is távol áll? Amit te sem vagy hajlandó megcsinálni?

Úgy gondolom, hogy ez igazságtalan. Ha X elvárja, hogy Y sportos legyen, akkor az a minimum, hogy X is sportol valamennyire, és nem egy igénytelen hájas disznó, legyen az illető férfi vagy nő. Elvárni a lehetetlent is a legegyszerűbb.

2016. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
20%

(másik 83%-os vagyok)


Én rengeteg lánynál is hasonlót láttam.

Hatalmas elvárások, saját autó, lakás, jól fizető munka, mellette legyen jóképű, izmos, legyen jó az ágyban, és így tovább, miközben ők a p inájukon kívül semmi mást nem tudnak a kapcsolatba beleadni. És az ilyen lányok/nők többsége egyáltalán nem nagy durranás, teljesen átlagos, vagy átlag alattiak, de ha még topmodellek lennének, akkor is szánalmas és visszataszító ez a gondolkodás.


Én jóval többször látom ezt a mentalitást a nőknél, mint a férfiaknál. Ha egy férfi kövér és igénytelen, tuti nem jön össze vele senki. Ellenben ha egy lány kövér, bunkó meg beképzelt, még akkor is akad udvarlója. Pont emiatt szállt el nagyon sok lány egója az egekbe, mert azt hiszik, hogy nekik alapba kijár a fullos pasi csak azért, mert luk van a lábuk között. Nevetséges. És itt bőven nem arról van szó, hogy kinek mi tetszik.

Nekem is van ilyen női rokonom. 25 éves. Elhízott, igénytelen, bunkó, de ha valaki közeledni próbál hozzá, azt elhajtja a fenébe, mert neki kockahasú, 2 méter magas szexisten JÁR. Hányinger.

2016. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindenki azt vàr el amit akar. Magànügy. Az megint màs, hogy lesz-e esélye az elvàràsainak megfelelőt talàlni vagy nem. A lepontozás pedig irtó óvodàs szint, de csak nyugodtan....
2016. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!