Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy alakítasz ki új kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy alakítasz ki új kapcsolatot, ha úgy érzed, hogy az exedet nem tudja felülmúlni senki?

Figyelt kérdés

Csak egy évig voltunk együtt és nem volt az a mindent elsöprő szerelem, mégis annyira passzoltunk, hogy azt érzem, senki mással nem leszek ekkora harmóniában. Mivel távkapcsolat volt és nem tudtunk megegyezni, hol tegyük közössé életünket, vége szakadt. Voltak már sokkal több ideig tartó és őrült szerelemben lángoló kapcsolataim is, mégis ez viselt meg a legjobban. Vele el tudtam volna képzelni az életem. Lehet, hogy ennek az érzésnek részben oka volt az is, hogy távkapcsolatban voltunk, így csak kéthetente a hétvégéket töltöttük együtt, nem is nagyon lett volna alkalmunk veszekedni, mert örültünk, hogy végre látjuk egymást. Mindenesetre tényleg úgy érzem, hogy ilyen harmonikus kapcsolatot nem tudnék mással sem érzelmileg, sem testileg kialakítani.


Viszont nem szeretnék lemondani a boldogságról, nem egyedül szeretném leélni a hátralévő életem. Az érdekelne, hogy más hogyan lendült túl ezen az érzésen?


A szakítás pár hete történt.


35/N



2016. okt. 3. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituációban vagyok csak mi már 5 éve távkapcsolatban. Ebben az esetben kell kompromisszum. Én fogok költözni hozzá ha minden jól megy 1 éven belül. Ő budapesti és nekem sincs ellenemre hogy ott éljek. Ha ennyire passzoltatok akkor vedd fel vele a kapcsolatot újra és gondolkozz el valamilyen kompromisszumon ami minden kapcsolatban kell.
2016. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában sehogy. Először le kell zárni a múltat és csak utána lehet továbblépni.
2016. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Addig várok, míg nem lesz valaki, aki elfeledteti velem. Vagy valami... Például egy új hobbi. :) És ha rendbe jöttem lelkileg, akkor ismerkedem újra. Ez az új partnerrel szemben is a legkorrektebb megoldás.
2016. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Újrakezdésről szó sincs, mert nagyon csúnyán lett vége, nem a részemről, ő keveredett bele a saját hazugságaiba és a végén annyira kellemetlennek érezte, hogy szinte szó nélkül eltűnt.

2016. okt. 3. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Több dolog megfordult a fejemben... egyrészt jól látod: egy év alatt kéthetenkénti találkozásokkal még bőven kitarthat a rózsaszín ködös állapot, amikor még nem tud elszürkülni a kapcsolat, nem derülnek ki a másik hibái. Könnyen lehet, hogy mégsem olyan tökéletes, mint amilyennek láttad.

A másik, hogy volt olyan szakasza a mostani párkapcsolatomnak, amikor úgy éreztem, megoldhatatlan problémák tornyosulnak előttünk, és ha szakítunk, nekem az életben nem kell már más, mert senkivel nem lenne ilyen jó kapcsolatom. A párom is hasonló érzésekről számolt be. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy bármennyire nehéz volt is, megoldottuk közösen azokat a problémákat, mert mindkettőnknek elég fontos volt ahhoz a kapcsolat, hogy így tegyünk. Ez nyilván járt kompromisszumokkal is, de fontosnak éreztük, ezért tettünk is.

A harmadik dolog pedig, ami eszembe jutott, hogy eddigi életemben, ha egy-egy párkapcsolatom nem működött, de valamilyen téren mégis jobb volt, mint a korábbiak, akkor onnantól kezdve alap elvárássá vált az a tényező, és a következő kapcsolatomban már automatikusan megvolt. Pl. sose hittem volna, hogy valaha valakivel lesz még olyan jó a szex, mint az egyik exemmel. Hát lett, talán még jobb is.

2016. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha én azt tudnám...
2016. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Épp most válaszoltam egy kérdésre, hogy miért nincs párom.

Ezért. Nekem ugyan ő nem volt a párom, csak kerülgettük egymást, de én még ilyen tökéletes pasast az életben nem láttam. Négy évig voltunk egymás közelében, ez a hatodik év, hogy nem múlja felül senki.

Néha még megfordul a fejemben, hogy talán most is meg lehetne próbálni.


Viszont, ha én együtt lettem volna vele, nem kérdés, hogy szedem a cuccom, és megyek oda, ahol ő van. A tajgára, ha kell. Ahol ilyen érzések vannak, mint nálam, leírásod szerint nálad, ott nem lehet ilyen hülyeség, hogy nem tudunk megegyezni. Azonnal megyek hozzá és kész.

2016. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hálistennek az én exfeleségemet nem lesz lehéz felülmúlni, bárki is legyen a következő. Tehát tapasztalatom nincs a témában.


De egyébként jól írták előttem, ha ilyen kevés alkalommal találkoztatok akkor még minden rózsaszín ködben úszott. Tehát nem is igazán ismertétek egymást. Egy álomkép után bánkódsz. Olyan dolog miatt ami nem is valószínű hogy létezik....

1 év/ 2 hetente tali, az akárhogy is számolom 48 együtt töltött nap :) szóval 2 hónap sem...


Több hónap, de akár évek(együtt élve, nem távkapcsban) kellenek ahoz hogy valakiről rendesen képet tudj alkotni.


F33

2016. okt. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
# 7: Ez azért más helyzet. Te idealizáltál valakit, akivel sosem voltál együtt. Egy ideálhoz pedig valóban nem ér fel senki.
2016. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Együtt éltem vele, csak nem párként. Én még nem láttam jobbat. De ha tudsz valakit, szívesen veszem. ;)
2016. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!