Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érzelmi vagy üzleti alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi vagy üzleti alapon létesülnek manapság a kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Tehát megszerettem olyan jó vele alapon jönnek össze a párok vagy inkább üzleti alapon történik azaz én mit tudok adni a kapcsolatba te mit tudsz adni...
2016. okt. 22. 11:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
36%

#20. Az Önismerettel történő párválasztás rózsaszín ködös választás?!

Ejha! Sztem te csak kötözködsz - ez a jobbik eset -, vagy szimplán értetlen vagy.

2016. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő összefügg. Ha valakit szeretek, nyilván úgy érzem, sokat ad nekem. Szóval nem így számolgatva, részletezve tartjuk ezt számon, hogy te adsz egy csokit, én is adok egy csokit, mert nem óvoda ez. De ha valakit szeretsz, és jó személyiségnek meg vonzónak tartod, jó eséllyel úgy érzed, ad neked valamit, és valószínűleg meg is teszi, hiszen működő kapcsolat nem is nagyon van enélkül. Szóval mindkét fél tesz a kapcsolatba. Sok nő pl. nem járna olyan férfival, aki házicselédnek tartja, de nem fogja húzni a strigulákat, hogy most ki darabra mit és mennyit adott bele.
2016. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

# 22 válaszadó megfogalmazta a lényeget.

Én is úgy gondolom, hogy bármilyen szempontrendszer alapján is választunk társat, akár tudatosan, akár tudattalanul, mindenképpen vannak elvárásaink, még ha nem is nevezzük annak.

Ha nem így lenne, akkor bárkibe bele tudnánk szeretni, aki szembejön az utcán. Ezek az elvárások pedig mind arról szólnak, hogy valamit nyerni szeretnénk a párkapcsolattal (tehát "üzlet").

Mindenkinek az a fő célja, hogy jól érezze magát a kapcsolatában, hogy ez mitől valósul meg, az egyénenként változó.


Ágnyeszka: írod, a kapcsolatban nincsenek elvárások, de a következő mondatodban azt vallod, csak abba szeretsz bele, aki hasonló, mint te. Vagyis az az elvárásod, hogy a párod hasonló legyen, mert ettől érzed jól magad. Aki mást "hoz a kapcsolatba", azzal nem fogsz szóbaállni.

Nekem pont az az ellentmondásos, hogy azt vallod, önismeret kell a kapcsolathoz, mégis tagadod az elvárások jelentőségét.

Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy önismeret hiányában az ember tudattalanul választ társat, nem tudja megfogalmazni, mire van szüksége. Az önismeret pont arról szól, hogy nevesíthetőek az igények és elvárások.

2016. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!