Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vajon miért szidja itt mindenk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon miért szidja itt mindenki azokat a fiatalabb fiúkat akiknek "pénzes" szülei vannak? Nem csak irigykedni kéne (21/f)

Figyelt kérdés

A kerdes maga kicsit felrevezeto de gondoltam igy jol felhuzok mindenkit :)

Ismerem az oldalt , szoval szerintem nem eri meg a faradtsagot beirni valaszba,hogy ezt aztan nem olvasom vegig. Nem kell reklamozni hogy hulye vagy.


Olvastam az elobb egy kerdest amire rengeteg valasz erkezett es a nok anyagi elvarasairol vitatkoztak a valaszolok. Es annyira szoget utott belem egy ket valasz gondoltam kiirom az en velemenyemet is , a masik oldalt.


Amikor valaki azzal jon hogy ha a no nem szuz a hazassagig akkor mar ribi , annal mar csak egy kozhelyesebb es ostobabb kartya van amit mindig elo lehet huzni ez pedig az apuci penze tema.Tudom nagyon nehez mas helyzetebe belekepzelni magad de nem is lepodok meg, mar vagy 5 eve latogatom az oldalt - bar 1-2eve csak ugy elvetve unalombol nem veletlenul - de meg olyan velemenyt sem lattam soha leirva mint amit most en fogok.


Persze biztos a legtobb embernek rossz tapasztalata van az ilyen gazdagabb "csemetekkel" en is sok ilyet ismerek, de akadnak szep szammal normalisak is. Aki a gazdag szulo kartyaval jon annak van egyaltalan fogalma rola mekkora teher az egy gyerek szamara ha van komoly penzosszeg, ceg vagy ingatlan amirol neki kell tovabb gondoskodnia?

Persze aki oligarcha , politikus vagy ne adj isten normalis vallalatokbol lett milliardos annak nincs mitol felnie, de 2-3 szazmillios vagyont nagyon(!!!) konnyu elvesziteni. Mivel aki ezt a szinvonalat szokta az vagy megelegszik ennyivel vagy meg feljebb akar torni. Es itt nem kis tetekben megy a jatek. Innen nullara kerulni pedig szinte minden embert hazavagna egy eletre, jo par peldat tudnek mondani amit hallottam az evek folyaman.


En sajat boromon tapasztaltam, bar lehet rossz korba es helyre szulettem illetve nottem fel de engem mindig kikozositettek kiskoromba az iskolaba mert - valoszinuleg a szuleiktol - azt hallottak hogy mi kocsogok vagyunk meg bunozok es ne baratkozzanak velunk. Kozepiskolaba sem azt tapasztaltam amit itt sokan irnak ,hogy manapsag hogy tapadnak a puncik. Hat en ott sem lattam elonyet ott is folyton az ment hogy hizelegtek meg le akartak huzni vagy csak siman utaltak es kibeszeltek mint a s@rt. Bar nehezen nyitok es nagyon valogatos vagyok , volt 3 baratnom eddig de oket is inkabb a kulsommel fogtam meg , szerencsere szep arcom van es sportolok is, de nyilvan olyan lanyt valasztottam aki(akit meg tudtam szerezni) nem csak a kulsot figyeli. Viszont ha az iskolaba en logtam vagy verekedtem vagy megvedtem magam egybol az ment hogy en azt hiszem tobb vagyok meg mindent megengedhetek magamnak. Persze ha a tanar talalkozott apammal mar ment a seggnyalas. Talan azert volt ez mert mi normalisan akartunk elni , ezert is koltoztunk videkre. Mar mindenki belatta ,hogy hiba volt az emberek sosem fogadtak be minket. Beszeltuk is ,hogy ha megtehetnenk mashogy csinalnank a testvereimmel egyutt a leginkabb sznob es elit suliba jaratnanak minket es biztosan nagyvarosban maradtunk volna.

Itt az egyetemen mar teljesen mas a helyzet bar nehezen illeszkedek be es nagyon szivesen otthagynam mar mert nagyon nem megy a matek - megbantam mar amiert nem orvosira mentem - de itt legalabb mar nem hatrany ez. Sot inkabb pozitivum foleg a lanyoknal. De megegyszer leirom akarmilyen hihetetlen is most eloszor tapasztalom ezt.

Nem akarom ismetelni magamat, de a tobb penz sokkal tobb felelosseggel es kovetkezmennyel jar. Nalunk sok eves huzavona es lelki hadviseles utan ugy nez ki eladjuk a ceget es mindenki megkapja belole a reszet es ez igy lesz a legjobb. Nagyon ingovanyos piacon van es nekem nem kell az az iszonyu stressz amit apam atellt es hazahozott az evek folyaman es en is szeretnek a sajat erdeklodesi koromben ervenyesulni mivel ki nem allhattam az egesz ceget az osszes joszandeku emberkevel egyutt, sot 4-5 even belul tuti csodbe menne az egesz jelenleg is mar sokkal kevesebb penzunk van mint regen volt.


A csaladi osszetartasrol meg inkabb ne is beszeljunk , talan ez hianyzik nekem a leginkabb. Harman vagyunk testverek es mindenki utal mindenkit csak a rivalizalas megy , sokszor ugy erzem en vagyok egyedul normalis a csaladban. Szuleim is szornyu termeszetuek emiatt nem is nagyon mutatok mar be otthon senkit , az egyetlen komoly kapcsolatom is emiatt ert veget.

Szerencsere mar nagyjabol tudtam onallosodni, kitalaltam nyarra egy vallalkozast magamnak ami nagyon jo uzletnek bizonyult es amit megkerestem abbol elvagyok egesz evben sot meg egy ugymond felsokategorias kocsit is tudtam venni (persze ceges autokent nyilt vegu lizing nem nagy tudomany) valamint jovore mar egy komolyabb projektekbe is szeretnek belefogni ebbol a penzbol leginkabb az egeszsegugy-kutatas erdekel. Es igen ahoz hogy elinduljak kellett a segitseg de aki ezert pampog az se normalis. Gondolom aki ezt szovateszi inkabb 10 evig dolgozna a munka becsulete cimen elvesztegetve az egesz fiatalsagat ahelyett hogy azonnal belevagna, hat persze.



Mindenkinek megvan a maga keresztje , senkinek sem konnyu az elete, persze mas embereket konnyu megitelni valami felszines ismeretsegbol es megjegyzeseket tenni ra. "A penz nem boldogit , de jobb egy ferrariban sirni" Ez nem igaz, bar ferrariba meg nem ultem. Azert nem igaz mert a penz nem boldogit, az egy jelkepes ertekkel felruhazott szam ami nem jelent semmit, mit sem er egy beteljesult szerelem , egy barati osszejovetel vagy akar egy szeretett kutya udvozlesehez kepest ha regen latott -mit nem adnek en azert ha ezeket ujra atelhetnem.

En jelenleg nem vagyok boldog, rosszul erzem magam es maganyos vagyok. A barataimmal sajnos mar a tavolsag miatt egyre ritkabban tudok talalkozni , van egy ket haver de en erzekeny vagyok az ilyesmire erzem ,hogy nem az igazi ezert nem is erzem annyira jol magam veluk. De inkabb egy szerelem hianyzik nagyon, nemreg csalodast okozott egy elkepesztoen gyonyoru modell lany, kicsit bele is estem - barki belezugott volna csak mondom es megfogadtam ,hogy elmegyek majd templomba felnyalni a padlot azert hogy egy ilyen csajjal dughattam - de sajnos az a lany tipus akitol mindenki retteg. Ennek ellenere most is nagyon rossz kedvem van, legszivesebben egesz nap aludnek, csak miatta keltem ki ma is az agybol. Szivesen cserelnek barkivel egyenlegtol fuggetlenul egy boldog teljes eletert szereto csaladdal egy kis baratnovel es kiegyensulyozott nyugodt elmevel , cserebe nem zavarna ha dolgozni kene menni masnap koran reggel.

Remelem legalabb egy-ket embert elgondolkodtat a rovid kis regenyem es ertekelni tudja ha olyasmit birtokol amit nem lehet penzem megvenni.



2016. nov. 24. 15:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ezt a regényt nem voltam hajlandó végig olvasni...Mondjuk úgy a 2. bekezdéstől.
2016. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre nincs időm.
2016. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Oké, felnőttél és rájöttél, hogy apu pénze édeskevés a boldogsághoz. De hidd el, a szeretethez, szerelemhez tök mindegy, hogy mennyi a bankszámla - bármennyire is hajtogatja itt egy szűk és szűk látókörű réteg, hogy ez kell a nőknek. Azzal amúgy semmi baj nincs szerintem, ha egy család tehetős és ebből a pénzből a gyerekek meg tudják alapozni a jövőjüket. Azzal van baj, ha csak hereként élősködnek a szülő pénzén, felvágnak vele (a felső kategóriás kocsi kicsit már azért nekem ez a kategória, de mindegy), de saját maguknak egy önálló gondlatuk nincs a jövőjükről. Ha csak értelmesen felhasználják a pénz arra, hogy kezdjenek az életükkel valamit, legyen az diploma, saját vállalkozás, tapasztalatszerzés (pl. ügyvédeknél ugyebár az ügyvédbojtár fizet, ha dolgozni akar valahol) az totál rendben van.


Ha meg az a bajod, hogy nincsenek barátaid, ha nincs szeretetteljes párkapcsolatod, akkor azért ne a szüleidet vagy a pénzüket hibáztasd, hanem magad. Ez ugyanis rajtad múlik. Próbálj meg leszakadni a pénz és a külsőségek témájáról - mint látod, az elképesztően gyönyörű lányoknál is hiányozhat a kedvesség vagy a jellem. Kezdj el valódi emberekkel beszélgetni valódi témákról, ahelyett, hogy önsajnálatba gubózol...!

2016. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Igazából te nem tudod más helyzetébe képzelni magad. Az egész szöveged arról szól hogy gazdag emberként is vannak problémák. Logikus, de szegényeknek is ugyanezek a problémáik fent állnak. Csak az ő életükre még ráépül ezen problémákra egy 100x-os multiplikátor, vagy több.

Ennyi a különbség. Mondhatni neked van 10 egységnyi baj az életedben, nekik meg 1000.

De hát ez van. Az élet nem igazságos. Küzdeni kell az életért.

2016. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szerintem folytasd amit elkezdtél.
2016. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Igazából nem csak a kérdező hibája hogy nem talál egy értelmes embert barátnőnek sem barátnak. Az emberek nem hajlandóak új dolgok iránt nyitni. Nem akarnak új embereket megismerni se semmit. Nem vagyok tehetős és én sem találok barátokat. Hiába próbálkozok egyszerűen olyan kukák az emberek hogy nem éri meg kinlódni velük. Beszéltem régebben egy gazdag pasival és nagyon jó fej volt. Egyáltalán nem volt magától elszállva és te sem vagy kérdező úgy hogy sztem ez már jó. De tényleg nehezen fogsz olyan embereket találni akiket nem a pénzed érdekel hanem te magad.
2016. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Persze, mindenkinek nehéz, de azért nem mindegy, hogy bizonytalan, hogy egyáltalán hol fogsz élni a későbbiekben. Egy átlagos fizetésből baromi nehéz kihozni egy lakát, kertes házról ne is beszéljünk. Választhatja az ember a hitelt, amit ki tudja, meddig fizet, ha egyáltalán bírja, vagy lakhat albérletben élete végéig, ahol azért elég nagy a bizonytalanság, még akkor is, ha szerződés van, hiszen bármikor emelhetik a költséget, ha meg nem mész bele, keresnek más albérlőt.

Olyasmi pedig, hogy nyaralás, világlátás...szép álmok. Borzalmas, mikor az anyagiak állnak a biztonságos életed útjában.

De ha visszamegyünk, ott az egyetem. Ha nem tudsz olyan gyorsan és jól tanulni, mint az elvárt lenne xy okokból, akkor nagyon komoly összegeket rónak ki az emberre. Én konkrétan ezért hagytam abba. Holott nem vagyok totál sötét, csak matekból nem tudtam megugrani a szintet. Az senkit nem érdekelt, hogy szerves kémiából kiemelkedően jó voltam.

Szóval hidd el, nagy segítség, ha nem kell olyanok miatt aggódnod, hogy mit eszel a hónap végén, vagy lesz-e pénzed bérletre a következő hónapban, hogy be tudj menni dolgozni (mert télen azért nem szívesen megy biciklivel az ember).

És igen, abban igazad van, hogy innen is ki lehet törni, csak bele kell vágni, fejleszteni magad, de ez nehezebb, ha nincs semmi biztosítékot, és az utcára kerülést kockáztatod. Családi gondjai pedig szinte mindenkinek vannak. Mi se jövünk már ki jól szüleimmel. Párom sem az övéivel. Ellenben nincs annyink még, hogy el tudjunk költözni, mivel ő még tanul. Gondolkodunk a megoldáson, és nem adjuk fel, de azért mocsok nehéz.

Nyilván akik azt mondják, hogy a tehetősebbeknek nincs semmi gondjuk, ostobák. Engem őszinte leszek, nem nagyon izgat. Úgy gondolom, hogy szerencsések, amiért jó helyre születtek, és jobb alapjuk van, mint nekem, de ettől még nem utálom őket, de nem is nyalnám senki seggét.

2016. nov. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Latom nem ment at a lenyeg de mindegy. Az hogy neked 20 egysegnyi problemad van a masiknak meg 100 total baromsag. De pont ezt irtam ez volt a lenyeg de olyan mindegy :)

Az elet nem konnyu es mindenkinek vannak problemai eddig ugyanarrol beszelunk. De a sokatok alltal szidott es szinte kulon fajkent kezelt embereknek is ugyanugy rengeteg problemaja van es boldogtalan az elete. Nem csak a kulsosegeket kell latni es szidni masokat. Hidd el sokkal komolyabb stresszel kell megbirkoznia valakinek vezetoi szinten mint egy alkalmazottnak. Es persze hogy a penz nem jar negativ dolgokkal ahogy irod ,vegulis en ebbe elek de te biztosan jobban tudod. Nem huzom fel magam de azert ne oktassal engem a sajat eletemrol, pont az ilyen gyikok veszik el a kedvem mint te. Mittomen hanyasnak szolt asszem 4-ik voltal.

Es az hogy most egyedul vagyok , ennek koszonheto. Ha normalisan viselkedtek volna velem kiskoromtol kezdve akkor ma jobban tudnek nyitni es megbizni az emberekben. En megprobalok mindent es meg a csigakat is arrebb teszem a jardarol :)

2016. nov. 24. 17:07
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

"Hidd el sokkal komolyabb stresszel kell megbirkoznia valakinek vezetoi szinten mint egy alkalmazottnak."


Nos hát ez olyan pökhendi kijelentés, ami bizony nem tesz téged szimpatikusabbá. Te egyszerűen csak lenézel másokat. És ez baj.


Nézd, az szép és jó, hogy kívülről nézve van romantikája a kicsi kunyhóban szeretetben összebújó családnak, de sajnos a valóság más. Rengeteg család csak az anyagi kényszer miatt marad együtt, mert egy fizetésből egyikük sem él meg. És borzalmas a légkör ebben a kényszerített együttélésben. És mindehhez még azok a dolgok sincsenek meg, amik bármilyen lehetőséget adnának a mókuskerékből való kiszállásra. Tehát igen, az én szüleim is rosszul éltek együtt, mi is sírva hallgattuk a veszekedésüket, de nekünk hó végén még azt is számolgatni kellett, hogy maradjon kajára. És mi még jól éltünk a szegényekhez képest, volt saját lakásunk, be tudtuk fizetni a számlákat, csak eléggé húzni kellett a nadrágszíjat. És ugye hol van ez még az igazi nyomortól, amiben fél Magyarország tengődik...


Alkalmazottként olyan baromi egyszerű? Ja, persze. A fizetés kb. arra elég, hogy egyik hónaptól a másikig kitart. Ha ennél többet akar az ember - pl. félretenni, hogy majd tudjon babakocsit venni, ha egyszer szeretne gyereket, akkor második és harmadik állást is vállal, nincs hétvége, csak hajtás reggeltől késő estig.


Ezzel együtt tényleg nem cserélnék veled, mert ezerszer gazdagabbnak érzem magam a párommal. Ezért írtam azt a tanácsot, hogy lépj ki a pénz és a külsőségek bűvköréből, kezdj el gondolkodni más dolgokon, menj el önkénteskedni pl. ott egész izgalmas emberekkel ismerkedhetsz meg, és ha van egy közös szívügyetek, legyen az a menhelyi kutyák sétáltatása vagy meseolvasás beteg gyerekeknek a kórházban, akkor már lesz egy közös alap, és nem a pozíciód vagy a pénzed érdekli majd őket. Egyszerűen ne erről beszélj, gondolkozz, hanem keress más témákat. Esetleg kérdezz, érdeklődj mások felől, hidd el, csodát tesz, ha nem csak akörül forog minden, hogy "én..., én..., én...".

2016. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

"Hidd el sokkal komolyabb stresszel kell megbirkoznia valakinek vezetoi szinten mint egy alkalmazottnak. "

Hallod, én ezzel a szöveggel fogok valami cégtulajdonos elé állni...:D

Sajnos annyira sznob világban élsz, ami egy idill, hogy fogalmad sincs a valóságról.

Egyszer próbálj ki életedben valami kétkezű munkát, ahol megdolgoztatnak minimálbérért, utána pedig próbálj megélni belőle. Utána okoskodj.

2016. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!