Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vajon miért szidja itt mindenk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon miért szidja itt mindenki azokat a fiatalabb fiúkat akiknek "pénzes" szülei vannak? Nem csak irigykedni kéne (21/f)

Figyelt kérdés

A kerdes maga kicsit felrevezeto de gondoltam igy jol felhuzok mindenkit :)

Ismerem az oldalt , szoval szerintem nem eri meg a faradtsagot beirni valaszba,hogy ezt aztan nem olvasom vegig. Nem kell reklamozni hogy hulye vagy.


Olvastam az elobb egy kerdest amire rengeteg valasz erkezett es a nok anyagi elvarasairol vitatkoztak a valaszolok. Es annyira szoget utott belem egy ket valasz gondoltam kiirom az en velemenyemet is , a masik oldalt.


Amikor valaki azzal jon hogy ha a no nem szuz a hazassagig akkor mar ribi , annal mar csak egy kozhelyesebb es ostobabb kartya van amit mindig elo lehet huzni ez pedig az apuci penze tema.Tudom nagyon nehez mas helyzetebe belekepzelni magad de nem is lepodok meg, mar vagy 5 eve latogatom az oldalt - bar 1-2eve csak ugy elvetve unalombol nem veletlenul - de meg olyan velemenyt sem lattam soha leirva mint amit most en fogok.


Persze biztos a legtobb embernek rossz tapasztalata van az ilyen gazdagabb "csemetekkel" en is sok ilyet ismerek, de akadnak szep szammal normalisak is. Aki a gazdag szulo kartyaval jon annak van egyaltalan fogalma rola mekkora teher az egy gyerek szamara ha van komoly penzosszeg, ceg vagy ingatlan amirol neki kell tovabb gondoskodnia?

Persze aki oligarcha , politikus vagy ne adj isten normalis vallalatokbol lett milliardos annak nincs mitol felnie, de 2-3 szazmillios vagyont nagyon(!!!) konnyu elvesziteni. Mivel aki ezt a szinvonalat szokta az vagy megelegszik ennyivel vagy meg feljebb akar torni. Es itt nem kis tetekben megy a jatek. Innen nullara kerulni pedig szinte minden embert hazavagna egy eletre, jo par peldat tudnek mondani amit hallottam az evek folyaman.


En sajat boromon tapasztaltam, bar lehet rossz korba es helyre szulettem illetve nottem fel de engem mindig kikozositettek kiskoromba az iskolaba mert - valoszinuleg a szuleiktol - azt hallottak hogy mi kocsogok vagyunk meg bunozok es ne baratkozzanak velunk. Kozepiskolaba sem azt tapasztaltam amit itt sokan irnak ,hogy manapsag hogy tapadnak a puncik. Hat en ott sem lattam elonyet ott is folyton az ment hogy hizelegtek meg le akartak huzni vagy csak siman utaltak es kibeszeltek mint a s@rt. Bar nehezen nyitok es nagyon valogatos vagyok , volt 3 baratnom eddig de oket is inkabb a kulsommel fogtam meg , szerencsere szep arcom van es sportolok is, de nyilvan olyan lanyt valasztottam aki(akit meg tudtam szerezni) nem csak a kulsot figyeli. Viszont ha az iskolaba en logtam vagy verekedtem vagy megvedtem magam egybol az ment hogy en azt hiszem tobb vagyok meg mindent megengedhetek magamnak. Persze ha a tanar talalkozott apammal mar ment a seggnyalas. Talan azert volt ez mert mi normalisan akartunk elni , ezert is koltoztunk videkre. Mar mindenki belatta ,hogy hiba volt az emberek sosem fogadtak be minket. Beszeltuk is ,hogy ha megtehetnenk mashogy csinalnank a testvereimmel egyutt a leginkabb sznob es elit suliba jaratnanak minket es biztosan nagyvarosban maradtunk volna.

Itt az egyetemen mar teljesen mas a helyzet bar nehezen illeszkedek be es nagyon szivesen otthagynam mar mert nagyon nem megy a matek - megbantam mar amiert nem orvosira mentem - de itt legalabb mar nem hatrany ez. Sot inkabb pozitivum foleg a lanyoknal. De megegyszer leirom akarmilyen hihetetlen is most eloszor tapasztalom ezt.

Nem akarom ismetelni magamat, de a tobb penz sokkal tobb felelosseggel es kovetkezmennyel jar. Nalunk sok eves huzavona es lelki hadviseles utan ugy nez ki eladjuk a ceget es mindenki megkapja belole a reszet es ez igy lesz a legjobb. Nagyon ingovanyos piacon van es nekem nem kell az az iszonyu stressz amit apam atellt es hazahozott az evek folyaman es en is szeretnek a sajat erdeklodesi koromben ervenyesulni mivel ki nem allhattam az egesz ceget az osszes joszandeku emberkevel egyutt, sot 4-5 even belul tuti csodbe menne az egesz jelenleg is mar sokkal kevesebb penzunk van mint regen volt.


A csaladi osszetartasrol meg inkabb ne is beszeljunk , talan ez hianyzik nekem a leginkabb. Harman vagyunk testverek es mindenki utal mindenkit csak a rivalizalas megy , sokszor ugy erzem en vagyok egyedul normalis a csaladban. Szuleim is szornyu termeszetuek emiatt nem is nagyon mutatok mar be otthon senkit , az egyetlen komoly kapcsolatom is emiatt ert veget.

Szerencsere mar nagyjabol tudtam onallosodni, kitalaltam nyarra egy vallalkozast magamnak ami nagyon jo uzletnek bizonyult es amit megkerestem abbol elvagyok egesz evben sot meg egy ugymond felsokategorias kocsit is tudtam venni (persze ceges autokent nyilt vegu lizing nem nagy tudomany) valamint jovore mar egy komolyabb projektekbe is szeretnek belefogni ebbol a penzbol leginkabb az egeszsegugy-kutatas erdekel. Es igen ahoz hogy elinduljak kellett a segitseg de aki ezert pampog az se normalis. Gondolom aki ezt szovateszi inkabb 10 evig dolgozna a munka becsulete cimen elvesztegetve az egesz fiatalsagat ahelyett hogy azonnal belevagna, hat persze.



Mindenkinek megvan a maga keresztje , senkinek sem konnyu az elete, persze mas embereket konnyu megitelni valami felszines ismeretsegbol es megjegyzeseket tenni ra. "A penz nem boldogit , de jobb egy ferrariban sirni" Ez nem igaz, bar ferrariba meg nem ultem. Azert nem igaz mert a penz nem boldogit, az egy jelkepes ertekkel felruhazott szam ami nem jelent semmit, mit sem er egy beteljesult szerelem , egy barati osszejovetel vagy akar egy szeretett kutya udvozlesehez kepest ha regen latott -mit nem adnek en azert ha ezeket ujra atelhetnem.

En jelenleg nem vagyok boldog, rosszul erzem magam es maganyos vagyok. A barataimmal sajnos mar a tavolsag miatt egyre ritkabban tudok talalkozni , van egy ket haver de en erzekeny vagyok az ilyesmire erzem ,hogy nem az igazi ezert nem is erzem annyira jol magam veluk. De inkabb egy szerelem hianyzik nagyon, nemreg csalodast okozott egy elkepesztoen gyonyoru modell lany, kicsit bele is estem - barki belezugott volna csak mondom es megfogadtam ,hogy elmegyek majd templomba felnyalni a padlot azert hogy egy ilyen csajjal dughattam - de sajnos az a lany tipus akitol mindenki retteg. Ennek ellenere most is nagyon rossz kedvem van, legszivesebben egesz nap aludnek, csak miatta keltem ki ma is az agybol. Szivesen cserelnek barkivel egyenlegtol fuggetlenul egy boldog teljes eletert szereto csaladdal egy kis baratnovel es kiegyensulyozott nyugodt elmevel , cserebe nem zavarna ha dolgozni kene menni masnap koran reggel.

Remelem legalabb egy-ket embert elgondolkodtat a rovid kis regenyem es ertekelni tudja ha olyasmit birtokol amit nem lehet penzem megvenni.



2016. nov. 24. 15:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az a szép ebben a párbeszédben hogy én mindkét oldalt ismerem, és igaza van mind kettőnek. Ismerem milyen a nagy vagyonnal járó stressz. Egészen más dimenzió volt mint mikor napi szinten a kenyérre kapartuk össze. Mindkét életnek megvan a maga romantikája és problémája. De ki mondta hogy az emberi lét a paradicsom? Ember küzdj és bízva bízzál. Mondotta Madách is. Az élet egy küzdelem bárhol is állj azon a színpadon. Anyagi létünk a mindennapi küzdelemre épül, és megannyi szinteret megadva az embereknek. Senkit sem kell irigyelni vagy lenézni adott helyzete miatt. Az alap a szeretet. Minden ember alpvetően erre vágyik. Ennyi a titok.
2016. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

imádom olvasni ezeket a proli hozzászólásokat, akkorát szakadok rajta mint az állat :D

Sajnos a legtöbb ember iszonyatosan ostoba szinten áll. Vagyis, a sok ostoba proli azt hiszi, hogy aki gazdag annak csak megszületni volt nehéz, és nekik semmivel sem kell megbirkózniuk, mivel az életük maga a megtestesült álom, amiért természetesen gyűlölni kell őket.

Gratulálok prolikáim!!!!! Tudjátok, sokkal de sokkal egyszerűbb 40 évig BECSÜLETESEN robotolni alkalmazottként, mint az életet felépíteni és alkotni belőle valamit.

Persze ti mind azt hiszitek, hogy a mélységesen szar helyzetetek miatt az Orbán meg a Gyurcsány a felelős. Fel kéne nőnötök, és nem mást hibáztatni (kormány, gazdag emberek), hanem a saját álmaitokat kéne megvalósítani. Persze nektek mindenre k..rvajó kifogásaitok vannak.

Már előre látom hogy én mekkora elszállt tuskó vagyok, akinek fogalma sincs az életről, és bezzeg becsületes rabszolga alkalmazottnak lenni a világ leges legnehezebb feladata.


ÜDV!!! (egy gyerekkorában mély szegénységben élő ember, aki felnőttként tesz azért, hogy boldog és sikeres életet éljen)

2016. nov. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
még mielőtt valami idióta beleköt a nagybetűvel kiemelt BECSÜLETES szóba: azért írtam ekkora betűkkel, mert az emberek 95%-a megvan etetve azzal, hogy akkor vagy becsületes és jó ember, ha egy vállalatnak az igáslója,rabszolgája vagy több tíz évig, úgy hogy az egész életedet ott töltöd aprópénzért, miközben mások belőled mennek luxusnyaralásra. Csak ezt a sok agy mosott nem képes felfogni.
2016. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12-es ott a pont. Teljesen igaza van.
2016. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kétkezű munka blablabla , tudtam hogy valaki előbb utóbb felhozza... Felőlem fogadhatunk pénzbe ,hogy én a nagy sznob bármelyik fórumozót vagy szabadon választott kézkezű munkást kiütné a gatyájából fél kézzel, de még talicskázni is gyorsabban tudok.

Tudod hányan akarták már nekem megmutatni ,hogy milyen a való élet? Én 6 éves korom óta majdnem minden áldott nap elmegyek futni , 12 évesen kezdtem el komolyabb testedzéseket azóta már szinte mindent végigjártam , testépítés, crossfit, box, tavalyig mma-re jártam csak aztán jött a költözés és azóta minden ratyi. Nekem nem kell motyogni kétkezű munkáról több időt töltöttem már életembe testmozgással mint te a munkahelyeden.

Ja hogy arról a kétkezű munkáról beszélsz?? Hát annak tényleg sokkal több értelme van. Szalag mellett állni? Sóderezni az út szélén? Sütni a csirkét a mekibe?

Mi ebbe a nemes és fennkölt? Mi ebben a tiszteletre méltó? Az hogy valaki van olyan hülye hogy egész életébe ezt csinálja? Ha semmi pénzem nem lenne is elboldogulnék és tovább tudnék lépni. A családunk tanyáról jött, senkinek nem volt semmije , már iskola mellett is dolgoztak és utána is legalább 10 évig alkalmazottként mindketten. Aztán a félre tett pénzből alakult a cég a többi már történelem. Azért hogy valaki szegény nem más hibája. Persze lehet mást hibáztatni és igen vannak hátráltató tényezők. De milyen érdekes hogy mindig van aki ki tud törni, persze ha az ilyeneken múlna mint itt egy páran akkor őket is visszarántanák. Nekem azt tanították ,hogy ne foglalkozzak mással (ez mondjuk nem jött be) és ne álljak be a sorba, ne legyek melós mert higgyem csak el ,hogy az nagyon s*ar. Múltkor viszont pont azt hallottam ,hogy bárcsak elmentem volna inkább asztalosnak. Hogy nem jár stresszel a cégvezetés? Próbáljátok ki AZUTÁN OKOSKODJATOK (ugye kedves 10-es?) :)


Pont ,hogy én élek nyitott szemmel a valóságban , ti nem látjátok át a nagy képet :) Pont azt csinálja a legtöbb ember amit akarnak ,hogy csináljon és még csak észre sem veszi :) De ez nem az én dolgom.


De nem volt kár kiírni, legalább egy pár ember normálisan válaszolt :)

2016. nov. 24. 20:44
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem látják át mert sok a beszűkült agyú akinek az a normális és valós élet amit ő csinál. Más már nem is lehet az. És igen stresszesebb dolog egy cég vezetése mint annak az alkalmazotja lenni. De ezt addig nem fogja senki megtudni még ki nem próbálja.
2016. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Az első bekezdés nálam is kiverte a biztosítékot. Nem is olvasom tovább, max beleolvasok. Attól, hogy nem olvassa el valaki, nem hülye, csak más a nézőpontotok. El kéne fogodni, először meglátni.. Na mindegy is...
2016. nov. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Na jóó, átléptem ezt a gátat/akadályt és mégis elolvastam.

Bár sosem vágytam nagyobb tőkére, elgondolkodtatot!!! Hány évesen fogalmazol ilyen szöveget??

2016. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Oks látom. :D
2016. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

""De hidd el, a szeretethez, szerelemhez tök mindegy, hogy mennyi a bankszámla - bármennyire is hajtogatja itt egy szűk és szűk látókörű réteg, hogy ez kell a nőknek""


Nem tudom mit állít ez a réteg konkrétan, én személy szerint azt, hogy ha a nőkek "szerelem" kellene, akkor valóban nem számítani a "mennyi a bankszámla" téma. Viszont azt már minden tinikorból kinőtt férfi pontosan tudja, hogy szó sincs arról, hogy a nőknek szerelmet kell adni. A csóró fülig szerelmes gyerek fog hoppon maradni a gazdag nemtörödöm sráccal szemben 10 ből 10 esetben. Ezt csak a nők nem hajlandók beismerni, mert kínosnak érzik. Szerintem sokkal kínosabb ez az állandó vetítés, hogy ááá nem is meg fenéket, a belső , meg a kedvesség, meg a szeretet...aham...50 éve lehet igy volt, és talán elalvás előtt valóban el is hiszitek, hoigy pont úgy gondolkodtok, ahogyan azt a nagymama tanította, csak az a baj, amikor reggel kikeltek az ágyikóból, nem mucsára mentek párt keresni, hanem az 5. kerületbe, ahol a legcsóróbb hapsi is sokkal gazdagabb, mint a mucsai traktorosfiú.

2016. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!