Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez az abszurd társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az abszurd társadalmi nyomás, hogy egy 32 éves férfinak már ilyenkor saját lakás kell, autó, sok 100 ezres fizetés, feleség, gyerek?

Figyelt kérdés
Ha én tökéletesen elégedett vagyok az albérletben (mobilis), igaz van autóm, de nem az a nagy Bmw, nincs párom (megcsaltak, átvertek), így pedig gyerek sincs. Dolgozok rendesen, de nem sok 100 ezer ft-ért, hanem átlagbérért. Akkor én most társadalmilag selejt vagyok? Mert ezt hallgatom mindig, mikor lesz a lakásavató (Mi van?), mikor lesz a lakodalom (Jesszus)?
2016. nov. 28. 08:30
 1/10 Költőnő? ***** válasza:
78%
Nőknél ugyanez van, ha közli, hogy nem akar gyereket, vagy ha ha nem szigorúan a társadalmi konvenciók mentén éli az életét. Vmiért az van az emberek fejében, hogy csak egy irányba lehet menni, csak az lehet a jó. Aztán az embert olyan dologgal kapcsolatban késztetik magyarázkodásra, amihez 1. semmi közük, 2. mkinek a saját döntése, aminek az okaiba senki sem lát bele.
2016. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Senkinek semmi köze mások életéhez, főleg nem gyakorolhat mások életére befolyást hogy hogyan éljenek. Az olyanokat akik bele akarnak pofázni mások életébe jól meg szoktam szívatni. Általában valami vaj van a fülük mögött, például adózatlan jövedelemből lett lakásuk és másokat meg arra akarnak rábeszélni hogy a hazai gyenge és adózott fizetésből érjék el ugyanazt.
2016. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó! Ugyanerre gondoltam én is!


A másik ilyen a dolog a tanya...


A helyzetem most csak annyit tesz lehetővé, hogy tanyán éljek. Minimális számú állatot tartok, mindenki azzal jön, hogy miért nem tartok disznókat, marhákat, birkákat, stb. Suliba járok meg dolgozni, nincs időm meg pénzem rá. Meg a tanyán pofátlan dolog elvárni, hogy a víz a lakásba legyen meg össz komfort legyen? ,,Minek, tanya?" A tanyán nem lehet kényelemben élni vagy mi van?


Sajnos a magyar társadalom nem oly nyitott mint a többi, itt nagyon csúnya társadalmi kvóták vannak, ha valaki nem a szerint cselekszik, akkor le van nézve, le van sajnálva.


De még így is kényelmesebben élek mint a bíráim. Ennyi :D

2016. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
Agyukra ment(főleg nőknek) sok amerikai film,sorozat. :)
2016. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy irtad te tökéletesen meg vagy elégedve azzal amid van,akkor mit foglalkozol azzal ,hogy mások mit mondanak ,az összes ismerősödnek összejött már a saját kecó,párkapcsolat,gyerek stb? ha igen akkor örüljünek neki téged pedig hagyjanak békén.Én igazán azt nem értem,ha tudják h neked így jó akkor mit kérdezgetnek.
2016. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Én nem látok ilyen társadalmi nyomást - te se, csak az ismerőseid egy része van erre kattanva.

De hát minek, a te életed.

Az azért érthetővé teszi a csodálkozásukat, hogy 32 éves korban az emberek jókora része túl van a családalapításon, viszont túlnyomó részük szintén átlag közeli fizetésből él.

Mosolyogj, ha csesztetnek, ne legyen az ő gondjuk.

2016. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Azt mondd már el hogy kitől hallgatod ezeket? XD


A családodtól? Akkor ritkábban beszélj velük.

A barátaidtól? Akkor keress új barátokat.

A neten? Akkor ne menj fel oda, ahol ezeket mondják neked.

Munkatársak(/barátok)? Mondd el nekik hogy nincsenek ilyen terveid.


Komolyan mondom te szerintem most csak a veszekedés és vitatkozás lehetőségét keresed. Ki a rákos here mondja ezeket neked?

2016. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha ez igaz, meg fogsz lepődni: a nőkkel ugyanezt csinálják. Csak őket mindig több lenézés fogja érni, ha nem házasok vagy nincs gyerekük.
2016. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, tőlem is mindig kérdezik, hogy na mikor nősülsz? Mondom, majd ha megtaláltam a másik felemet. Lehet az 1-2 óra, nap, hét, hónap, év, ki tudja... akármi lehet. Én is még szüleimmel lakom, nemsoká 29 leszek, majd ha lesz egy párom akivel összebútorozzak, majd akkor lépek. Talán jövőre elindulok, ugyanis fogok venni majd egy saját autót végre. Annyit össze tudtam spórolni. De egyenlőre se lakás, se feleség, gyerek meg még főleg. Munkahelyem van, közel 10 éve, nem panaszkodom a fizetésre, de nem 500.000 :)
2016. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

10 év munkaviszony után már össze szokott gyűlni annyi megtakarítása az embernek, hogy kifussa belőle egy vidéki lakás. A legtöbben azért azt vesznek, mert sajnálják kidobni albérletre a pénzt, helyette hitelt fizetnek így hosszútávon jobban járnak. Persze a legtöbben nem költöznek évente.


X év után az ember fentebb lép a ranglétrán, növekedik a fizetése,tapasztalata, több pénze lesz, ezeket az előrelátók befeketetik lekötik kamatoztatják, de akad olyan is, aki a kényelmére költi(autó, nyaralás).


Ugyanez párkalcsolatok terén. A 8. hosszútávú kapcsolat után beleun az ember a csak barát-barátnő szerepbe, annyi tapasztalatot gyűjt egy bizonyos dologról,hogy újra vágyik. Állandó társra, gyerekre, családra.


Nem tudom hogy magyarázzam. Ha rutinosan kijátszod az első szintet, elfog a vágy, hogy tovább lépj a másodikra, az újra, mert már túl könnyű az első.


Szerintem is valami gond van azzal, aki nem érez vágyat továbblépni az új, nagyobb kihívásokkal teli szintre. Vagy azzal, aki a szint végén nem ér el elég pontot a továbbjutáshoz.


Nem kell házat venni, de jelentős megtakarítással kell rendelkeznie egy 30aa férfinek. Nem kell gyereket szülni, ha van más állandó része az életének. Nem kell házasság, ha megvan az elköteleződés az ember élettársával.


A lényeg, hogy amit szimbolizálnak, az meglegyen. Kitartás, előrelátás, elköteleződés, gondoskodásra való vágy, önkifejezés, vágy az állandóra/biztonságra.

2016. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!