Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Jogosan ábrándultam ki belőle?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan ábrándultam ki belőle?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, megismerkedtem egy 31 éves férfivel. Nagyon okos, mert rengeteg jó meglátása van, ki tudja fejteni a véleményét, jól látja a dolgokat, figyelmes is, és kedves velem. Külsőleg sem rossz. De még mindig a szüleivel él, dolgozni nem akar, mert elmondása szerint még megrekedt a kamaszszinten, nem akarja igába hajtani a fejét. Volt már munkája, volt alkalmazott is ( nem szerette a kötöttségeket), vállalkozó is. Egyébként programozó, elmondása szerint most abból van pénze, hogy régebben volt egy projekt, ami elég jól hozott neki, most elvan belőle. Nyáron rengeteget biciklizett, kirándult, most hogy tél van, unatkozik. 10-11kor kel, egész nap kockul. elmondása szerint jövőre megcsinálja a házuk melletti kis lakrészt, átköltözik oda. Gondolom, anyu csinál neki mindent, mert kérdeztem, szokott e főzni, azt mondta, a tojásrántotta már megy, de majd ha átköltözött, akkor önállósodik. Amúgy nem tűnik egy életképtelen valakinek, inkább szerintem elmenekült a világból, a kötöttségek elől.Azt mondta vannak céljai, de a célok meg az, hogy mi megvalósítható, két külön dolog, de még nem tudja igazán, mit akar kezdeni magával.

Nekem, mint dolgozó és már elég régóta önálló nőnek ez fusztrál. Fusztrál, hogy mikor este hazaérek az albérletembe, nekiállok a házimunkának, utána tanulok, vagy edzek, ő meg tizenegykor kászálódik ki, és "unatkozik". Nem szeretném ha bárki azt hinné, savanyú a szőlő. Nem irigykedem, isten ments. Csak azt szeretném tudni, h reális e, h a kedvessége és az esze ellenére egyre jobban kezd idegesíteni, vagy én reagálom túl?


2016. dec. 6. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem lenne szimpatikus egy ilyen férfi. Én sem lopom a napot, és nem szeretnék mindent helyette csinálni. Mert ha már ennyire hozzászokott, csodálkoznék, ha utána mindent magától csinálna. Bár engem ez nem frusztrálna, csak szimplán nem érdekelne párkapcsolat céljából.
2016. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem léhűtő faszinak tűnik. Az életviteletek alapján szerintem nem illetek egymáshoz.
2016. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Itt az a lényeg, hogy a ti életviteletek annyira különböző, hogy az már szinte összeegyezhetetlen, így nem valószínű a boldog párkapcsolat köztetek.

Ezt nem kell túlagyalni, ettől még lehettek barátok, találkozhattok, beszélgethettek, stb.

2016. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

28 f vagyok, programozó én is utálom a kötöttségeket bár muszáj egy előre benne lennem. Én is össze akarok hozni egy vállalkozást és utána csak saját öletek megvalósításával foglalkoznék :). A többi alkalmazottakra, bíznám, én csak néha átnézném az eredményeket, hogy képben legyek a dolgokkal.


Főzni tudok, már rég, netten szerzet lakótársakkal élek, egyelőre, mert így spórolhatok és nagyobb szobám lehet mint egy apró nyomorult garzonban lenne ugyan annyi ért. (49000 F. 25mp a szobam.)


Szerintem a barátod kicsit átesett a ló másik oldalára és kezd becsúszni egy kényelmi zónába.

Ha nagyon kimerült túl hajszolt programozókkal megesik akkor még megértem, hogy pihent egy két hónapot főleg ha jelkoreső szabadúszó megteheti. De egyébként hosszabb szünetet nem lenne szabad tartani ha egyelőre abból akar megélni.


A barátod egyszerűn el lustult.

Fel kell rázni valamivel, mielőtt túl késő, mielőtt kapálózva fuldokolni kezd....

2016. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Mindent meg lehet magyarázni. Ez bizony kőkemény életképtelenség. Én sem minden nap élvezem a munkát, mert fárasztó tud lenni szellemileg, sokat vezetek, az is lefáraszt, de attól még csinálni kell, mert nem herézhet az ember egész nap otthon. Ráadásul a pénz sem jön rosszul.

Ez jó kifogás, hogy menekül a világ elől. Nekem is meg van a véleményem keményen bizonyos dolgkról, szituációkról, emberekről, de mégsem lehet elbújni egy szobába. Még egy rántottát is alig bír megcsinálni, nincs is terve lelépni otthonról, ahogy olvasom. Mi ez, ha nem anyuci pici fia és "Enjoy the Mama Hotel"?! Ne viccelj már, szerintem teljesen jó a gondolkodásod, dolgozó, önellátó nőként jogod van hasonló férfit keresni.

2016. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát, ha akarna már tudott volna önállósulni. Egy programozó nagyon nem keres rosszul. Én egy szobát bérlet, 45 rezsistől, két lakótársam van. mondjuk igazából talán még az zavar a legkevésbé, h még otthon lakik, inkább az, h nincsenek céljai, és jól el van a kis kamasz világában.
2016. dec. 6. 22:23
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ kinek a szemszögéből. Az emberek elítélik az ilyeneket. Hát ha neked is ez esik jól.


Akit a kérdésben leírtál, az szinte ugyanúgy illik rám. Csak remélni tudom, hogy sikeres ember leszek énis ennyi idősen és nem kell majd fájjon a fejem megélhetési dolgok miatt.


Ismerkedtem régebb egy fiatal lánnyal. Mindketten tanultunk, ő kerek perec kijelentette, hogy az én koromban már dolgoznom illene. Én jót röhögtem rajta, mert az én sulimban nekem nem fért volna bele a meló, ráadásul pont további szintet végeztem és nem hajtott a család sem dolgozni. Szóval elég jól kihasználtam ezt az időt arra, hogy fejlesszem magam. Az ilyen nőket meg nem bánom. Szerintem van még 1-2 értékem, amit figyelembe vehetett volna, de ha valakit eltántorít, hogy tanulok akkor menjen csak.


Azért azt remélem te is tudod, hogy a srác szinte biztosan tudja, hogy ez a helyzet ideiglenes neki? Jól érzi magát, de miért siettetné a dolgokat, amikor nem muszáj? Szerintem ha szükséges lenne találna munkát és tudna is dolgozni. Nézd meg a többi embert. Hajtanak a pénz után és más se érdekli, csak hogy még több pénzt keressenek. A másik dolog meg amiért elhagynád esetleg, hogy túl elfoglalt.


Tudod egy programoz azon túl, hogy jól keres, elég sok problémával megbírkózik. Nem biztos, hogy minden programozónak napi 8 óra a munkaideje.


Amit igazából megértek, hogy nem tetszik neked, az hogy látszólag nincsenek céljai. Kérdés, hogy nincsenek ténylegesen vagy csak épp szünetet tart. Nekem nem csak a szakmámon belül vannak céljaim. Na meg én is úgy vagyok, hogy a fiatalságom elején inkább tanulok, utána meg inkább szeretnék lazábban élni. Mások ahelyett buliztak meg csapatták szét az agyukat, amíg az anyámasszonykatonái tanultak.


Egy albérletet nem tartanék fent csak azért, hogy elmondhassam magamról egy esetleges nő számára, hogy egyedül élek. Főleg ha valaki jól kijön a szüleivel, az miért tartsa el magát? És mégegy dolog, amit mások nem vesznek észre. A szüleivel él, ami valszeg azt jelenti hogy szerető szülei vannak. Szerető közegből nagyobb eséllyel lesz valaki egészséges személyiség. Te magad mondtad, hogy kedves, jól bánik veled, jól látja a dolgokat, figyelmes. Nem akarok általánosítani, de nehéz nem általánosítani. Nézd meg azokat az embereket, akik önállósodtak, mert mondjuk nem jöttek ki jól a szüleikkel és milyen személyiségük fejlődött ki. Csúnya kijelentés a részemről, de én megfigyeltem a nők esetében, hogy azoknál a lányoknál ahol a szülői szeretet nem volt rendben, bár önállósodtak, de kifejezetten hisztis, erőszakos személyiségek váltak ki.


Te is mondod, hogy a srác nem tűnik egy életképtelen valakinek, inkább elmenekült a világból. Azt mondod hogy nem irigykedsz, csak frusztrál. Nekem úgy tűnik a kettő alatt ugyanazt érted, csak nem vallod be.


Na most akkor minek fogsz hinni? A közvéleménynek, aki szerint egy anyámasszonykatonája pasival van dolgod vagy a saját megérzéseidnek és észrevételeidnek?


Én nem akarok erőltetni semmit, nem ismerlek titeket. Engem is le szoktak pattintani, és ha megtudják hogy a szüleimmel élek szerintem még rosszabbak az esélyeim. Csak nem érdekel.

De biztos hogy jó ötlet egy normális embert, akinek rendben van a személyisége, a képességei és vannak lehetőségei, ha jólsejtem megbízható is, és lepattintanod csak mert nem keres pénzt jelenleg?

Nekem rendes embernek tűnik. Jobb mintha fiatalon szétrohasztotta volna az idejét és az agyát, most meg olyan munkába dolgozna a muszájból a megélhetésért, amit nem szeret. Vagy nézd meg a másik végletet, akik folyton hajkurásszák a pénzt. Magas státusz, új kocsi, új öltöny, új cuccok, még többet, még több nő, aztán még több pénzt. Nyilván nem ez a két véglet van csak. Én is értem, miért sikeresek az öltönyöspojácák a nőknél, csak épp letojom a dolgot.


Szerintem nem mondja ki, de lenne az a nő, akiért dolgozna. <- Jó ezt ne vedd szó szerint. Én is csak beleképzelem. Én hasonló helyzetben nem reklámoznám magam, hanem inkább hagynám a nőt, ha menni akar menjen.


Azért írtam le ezeket, hogy megmutassam a másik oldalt és elgondolkodtassalak. Valszeg egyedül vagyok a véleményemmel.

2016. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl. Nekem se tetszene és ahogy így megismertem, nekem se lenne pálya. Vegyük sorba.


"De még mindig a szüleivel él, dolgozni nem akar, mert elmondása szerint még megrekedt a kamaszszinten, nem akarja igába hajtani a fejét."


Na ez itt az összes gáz. Az összes. Minden.


"Volt már munkája, volt alkalmazott is ( nem szerette a kötöttségeket)"


Tényleg? És akinek dolgoznia kell, az ne is alkalmazkodjon? Senki se "szereti" a kötöttségeket, de munka van, és el kell végeznie. Ha ez neki nem tetszik, akkor nyazsgem. Nem kívánságműsor az élet. Alkalmazkodásra képtelen, öntörvényű. Azt csinál amit akar.


"Egyébként programozó, elmondása szerint most abból van pénze, hogy régebben volt egy projekt, ami elég jól hozott neki, most elvan belőle."


A programozó eleve gáz, mert szinte az összes antiszociális, és az h régebben volt egy projektje, és abból éldegél, az ultra gáz. Tehát dologtalan. Nincs munkája, és nem is akar. 31 éves. Ez igen. Erre már lehet "építeni". Gratula, igazi "férfi".


"Nyáron rengeteget biciklizett, kirándult, most hogy tél van, unatkozik."


Unatkozik??? Azt hogy kell? Normális épeszű nem ismeri ezt a szót. Csak a fantáziátlan, dologtalan. Antiszoci, és aki magával sincs jól.


"de majd ha átköltözött, akkor önállósodik."


Hagyjuk, duma. Eltartani egyébként ki fogja? A 4 csillagos mama hotel?


"de még nem tudja igazán, mit akar kezdeni magával."


Ismét csak duma. Igazából - rengeteg - ideje volt eddig is ezen elmélázgatni nagy magányában, és unalmában! Dologtalan, céltalan, fantáziátlan. Nem tudok rá más szép jelzőket használni, sajnálom.


"Frusztrál, hogy ő "unatkozik"


Nem csodálom!


Nekem ez az egyed egyértelműen kuka!

2016. dec. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Elegem lett, kirúgtam. Megkérdeztem tőle, mik a tervei jövőre, úgy általában...kirándulni, ha jobb idő lesz, biciklizni, egy normális párkapcsolatot szeretne, és leköltözni a külön lakrészébe. Ja, és mondott még pár számítógépes játékot amit szívesen letesztelne. Meg még annyit, hogy reméli, idén megtalálja álmai munkáját. Eddig bírtam, elegem van. Felnőtt férfire vágyom magam mellett, nem egy túlkoros kamaszra.
2016. dec. 9. 11:50
 10/16 anonim ***** válasza:

Háh :D Ez a srác hatalmas arc lehet :D Az akivel szívesen leülnék sörözni és beszélgetni a bolond hisztérika nőkről :D

Azt is sejtem, hogy szerintem direkt mondott olyanokat, mert érezte, hogy vizsgáztatod és ez alapján akarod kirúgni. Nem mondott semmit ami elítélendő önmagában, csak épp olyat, amiből egy indulatos, hisztis és hirtelenharagú nő a fejében levő képzelgések hatására hoz egy elmaharkodott döntést. Én ezt szoktam, mert legalább kiderül a másikról, milyen ember. Én úgy gondolom ilyen helyzetben, ha tényleg képes egy ilyen miatt elhagyni, akkor lássuk! És tegye meg most, nehogy véletlenül azt higyjem róla, hogy egy megbízható hűséges nő és később én essek pofára. Inkább ő hozzon egy buta döntést. Lényegében igen, engem ilyen helyzetben egyrészt a büszkeség, másrészt a sértettség vezérel. Büszkeségből nem akarom kimondani azt ami miatt magam mellett tarthatnék egy olyan nőt, aki már menni akar. És sértettség, hogy az adott nő képes valami semmiség miatt elgondolkodni, hogy elhagyjon-e. Akár az is lehet, hogy már van egy komolyabb munkahelyi ötlete, csak nem akarta mondani ilyen shit-teszt hangulatban. "Ha menni akar a nő, hát menjen" Én se mondtam volna, hogy milyen helyen akarok dolgozni vagy milyen ötletem van, csak azért hogy egy nő mellettem maradjon, ha amúgy a személyiségem és egyéb tulajdonságaim alapján nem képes meghozni egy ilyen döntést.


Szóval én az ilyen és hasonló nőknek jó bulizgatást meg egyéjszakázozást kívánok. Éljék csak ki a nőiességüket, fiatalságukat meg a bolond elképzelésüket, ahogy akarják. Képzelegjenek csak arról hogy milyen a jó ember, milyen kell legyen egy férfi és ki mellett lehet boldognak lenni. Az a baj az ilyen hisztis és megbízhatatlan nőkkel, hogy általában pofára esnek, időnként ráébrednek önmaguk meghozott rossz döntéseire és akkor visszasírhatják az egészet. Csak hát egy vagy több szakítás után, miután már kavartak közben mással is, nem sok "rendesember" típusú pasinak van kedve és gusztusa visszafogadni az ilyen nőt.

2016. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!