Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Jól látom, hogy a mai világban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól látom, hogy a mai világban a társkeresés nem más, mint egy nagyon sok fordulós állásinterjú?

Figyelt kérdés

Hirtelen erről jutott eszembe ez a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..

23 vagyok és eddig naivan azt hittem elég ha az ember jól néz ki, utána nyert ügye van, de ez a kérdés tulajdonképpen felnyitotta a csipámat. Az ismerkedés és az állásinterjú között nagyjából annyi különbség lehet, hogyha valami komoly/keresett pozícióra jelentkezel, akkor a csúnya arcodat ábrázoló CV fotó ellenére is nagyobb eséllyel hívnak be legalább meghallgatni ellentétben mondjuk a csajjal, aki tetszik neked, de már az arcodra/testedre pillantva is elfogja a totális szürke közömbösség és nem hajlandó veled szóba állni sem. Ezt követően azonban mindkét "kiválasztási folyamat" azonos mederben halad tovább. Ahogy az állásinterjún, úgy a randik során is a csaj egyre többet és többet akar megtudni rólad és a végén egy virtuális összegző kalkulátorral eldönti, hogy kellesz-e neki vagy sem. Ebbe így belegondolva is különösen röhejesnek és időpocsékolásnak tartom azt, amit a mai világban randizás néven beállítanak. Még szűz vagyok, de biztos vagyok benne, hogy sosem fogok egy csajnak folyamatosan pitizni, mint egy kiskutya vagy becsicskulni, mint egy álláskereső annak érdekében, hogy elnyerjem a bizalmát. Inkább egyedül halok meg vagy inkább ismerkedek nagyon egyszerű, szegény csajokkal, akik nem kerítenek ekkora feneket a társkeresésnek (egyetemista vagyok). Remélem itt nincs is köztetek ilyen pasi, mert helyette is szégyellném magamat. És akkor a szociológusok csodálkoznak, hogy miért van ilyen sok egyedülálló/elvált férfi és miért van zuhanórepülésben a népességszám/születési szám. Szomorú, hogy ilyen világban kell élni, ahol a legalapvetőbb emberi igény: a párkapcsolat és ezzel együtt a szex ilyen körülményes legyen és lassan már kiváltságnak számítson bizonyos emberek körében (tudjátok kikről beszélek). De egyébként azt vettem észre, hogy ez különösképpen azon egyetemista csajokra jellemző, akik odáig vannak magukkal meg vissza, szó szerint függetlenül attól hogyan néznek ki.



2016. dec. 30. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát bmeg egy párkapcsolat mindig is az ismerkedéssel kezdődik. Vagy te titkolózni akarsz, mint egy állásinterjún vagy hogy gondolod?
2016. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Na és akkor mi van, ha megválogatja az adott nő, hogy mégis akar e tőled majd többet vagy sem? Ehhez bizony meg kell ismerni a másikat. Továbbá te is mondhatsz nemet a hölgyre, hogy ha már jobban megismered. Az a baj, hogy pu.nci hiányod van és piedesztára emeled. Foglalkozz mással, amíg lenyugszol.
2016. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Hát szerintem meg alap, hogy minél jobban meg akarom ismerni azt a csajt, akivel esetleg kapcsolatba kezdek.

Pitizni nem kell, ismerkedéskor egyenrangú felek vagytok. Ha nem így gondolod, szakembert javaslok, mert súlyos önértékelési zavarban szenvedsz.

2016. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Én sem értem mi bajod van ezzel. Te mi alapján választod ki azt, akivel együtt szeretnél lenni? Megfelel az, aki éppen szembe jön? Én így nem járnék veled, szerintem ez ezerszer megalázóbb.


Amúgy azért más ez, mint egy állásinterjú, mert itt minden nőnél eltérnek az igények, mindenkinek mások felelnek meg.

2016. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Van az a vicc, hogy:


Megnyílik egy új üzlet, ahol a nők férjet vásárolhatnak maguknak.

A bejáratnál az alábbi utasítás olvasható:

- Az üzletet csak EGYSZER látogathatják meg.

- 6 emelet van, a férfiak tulajdonságai emeletenként javulnak.

- Bármelyik férfit kiválaszthatják az adott emeleten, vagy felmehetnek a következő szintre.

- Előző emeletre visszamenni nem lehet.

Egy hölgy úgy dönt, hogy kipróbálja az üzletet, és partnert keres magának.


Az első emelet ajtaján a következo felirat várja: "Ezeknek a férfiaknak van munkája" A nő úgy dönt, hogy megnézi a következő emeletet.

A második emelet ajtaján ez áll: "Ezeknek a férfiaknak van munkája és szeretik a gyerekeket." A nő továbbmegy.

A harmadik emeleten: "Ezeknek a férfiaknak van munkája, szeretik a gyerekeket és félelmetesen jóképuek" Wow, gondolja a nő, és továbbmegy.

A negyedik emeleten: "Ezeknek a férfiaknak van munkája, szeretik a gyerekeket, félelmetesen jóképűek és segítenek a házimunkában"

Hihetetlen, gondolja a nő, nehezen áll ellen a kísértésnek, de valami ara készteti hogy továbbmenjen.

Az ötödik emelet: "Ezeknek a férfiaknak van munkája, szeretik a gyerekeket, félelmetesen jóképuek, segítenek a házimunkában és romantikusak!"

Úgy dönt, hogy benyit, de az utolsó pillantban megtorpan és felmegy a hatodikra.

Az ajtó ezt találja: "Ön a 31.456.012-es számú látogató. Ezen a szinten nincsenek férfiak, csak azért van, hogy bebizonyítsuk, hogy a nők sosem elégedettek. Köszönjük a látogatást.


Az utca szemközti oldalán egy hasonló üzlet nyílik, ahol a férfiak kereshetnek maguknak asszonyt.

Az első emeleten vannak a nők akik szeretik a szexet.

A másodikon a nők akik szeretik a szexet, és nem bánják ha a férjük időnként elmegy sörözni a cimbikkel.

A harmadik, negyedig, ötödik, hatodik emeleten még SENKI sem járt.



Jópofa vicc, csak kár, hogy nem igaz. A viccben szereplő emeleteket akár felfoghatod az állásinterjú fordulóinak, amiről te beszélsz. Azonban a férfiak épülete nem így van szintezve, mint ahogy ebben a poénban felvázolják, de abban viszont egyetértek, hogy a férfiak egy alsóbb emeleten is leállnának. Ám, ez nem jelenti azt, hogy ők nem ilyen mechanizmus alapján válogatnak. Nektek is kell a szépség, kedvesség, háziasság, hogy meg tudjon lepni a nő, fenn tartsa az érdeklődésed hosszú távon. Ezeknek a megismerése ugyanúgy elkülönül időben, mint a nők "castingjai".

2016. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem részben igazad van, de hogyan ismerj meg valakit ha nem kérdezősködsz, hogy mi a hobbija, mivel foglalkozik, egy idő után a családjáról? Ha komoly kapcsolatra vágysz akkor szerintem normális, hogy sok információt gyüjtsz össze arról, akivel találkozgatsz és reálisan eldöntöd, hogy érdemes-e belevágni a kapcsolatba.

18/L

2016. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Rossz a hozzáállás, itt nem a nők dötik el, hog megfelelsz-e, hanem van egy nő és vagy te és mindketten el akarjátok dönteni, hogy a másik megfelel-e neki. Te is éppen ugyanúgy, ahogy ő. Egyenrangúak vagytok. Sose legyél pincsi. Az senkinek nem imponál.

A születésszám éppen felfelé ível,a házasságok száma az elmúlt 25 évben nem volt ilyen magas és a válások száma sem volt ilyen alacsony a rendszerváltás óta. Jók a statisztikák. :) Csak később találunk párt és később házasodunk. Ennyi változott. :)

2016. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

"azt hittem elég ha az ember jól néz ki, utána nyert ügye van"


HALLATLAN! Hát hova fajul a világ, hogy már az is számít, milyen ember vagy, és hogyan viselkedsz?! pfejj...


btw: a másik fél megismerése rettentő fontos (igazából a legfontosabb) a kapcsolat szempontjából, és ehhez muszáj némi idő és óvatosság. Ezzel nincs gond. Ám az is igaz, hogy egyesek ezt félreértelmezik és túlzásba viszik, tényleg állásinterjú-szerűen.

2016. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3%
Szemétség, de ez van. Sajnos egy feminista világban élünk, ahol minden úgy történik, ahogy a nők akarják.
2016. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"HALLATLAN! Hát hova fajul a világ, hogy már az is számít, milyen ember vagy, és hogyan viselkedsz?!"


Igen, csakhogy a vonzó külső a beugró. Anélkül még az ismerkedési szakaszig sem jut el az ember. Szóval első körben legyen vonzó, majd utána jöhet a többi követelmény definiálása. HALLATLAN!

#9: Teljes mértékben egyetértek veled.

2016. dec. 30. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!