Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet egy ilyen erőszak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egy ilyen erőszakos embertől megszabadulni?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátnőm tőlem kért segítséget, mivel egyrész kiskorunk óta ismerjük egymást, másrészt nincsenek nagyon barátai, mondhatni csak én. Én pedig nem akarok rontani a helyzeten és ezért megfontoltan szeretnék lépést tenni és nem hiszem, hogy ez nagyon menne egyedül..

A barátnőm 23 éves, a barátja 28 és az a srác egyfolytában bántalmazza(veri is), barátnőm meg nem mer tenni semmit. Elsőnek azt tanácsoltam neki, hogy úgy jöjjön el a sráctól, amikor nincs ott és így ő sem tud semmit tenni. Erre azt válaszolta, hogy nem meri, mert a srác is megmondta neki, hogy úgyis tudja, hogy hol keresse illetve a rendőrségre sem tud menni, hogy feljelentse, mert barátnőm azt mondta, hogy úgysem rögtön intézkednének és a srác minden lépéséről tudni akar. Egyszer elment az egyik ismerőséhez és a srác nem hitte el, csak akkor, ha felhívta azt az ismerősét, aki mondta, hogy ez tényleg így volt. Nem mellesleg mindig mondja, hogy egy csomószor a haverjait is áthozza hozzájuk és ők sem különb alakok, mint a srác és nem egyszer inzultálták a barátnőm kinézetét és porig alázzák mindennel, amivel tudják. Minden nap beszélgetek vele, hogy tartsam benne a lelket, de tényleg nagyon nehéz helyzetben van és akármennyire is próbálnék erre megoldást találni, egyedül nőként szerintem nem menne. Nem meséltem erről még senkinek, szóval erről rajtam kívül senki nem tud, esetleg lehet valami ismerősömnek kéne szólnom erről, vagy nem tudom..


(21/L vagyok, ha ez számít)


2017. jan. 16. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy kifogások keresése helyett, tesz is valamit.
2017. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hívja fel a barátnőd, vagy akár te a NANE-t, ott kaphattok szakszerű segítséget.


"Amennyiben bántalmazás (akár, szóbeli, lelki, fizikai, szexuális vagy gazdasági erőszak) áldozata, Önnek joga van a segítségre. Az alábbiakban azon lehetőségekről olvashat, ahol segítséget kaphat.


Segélyvonal bántalmazott nőknek

06-80-505-101

hétfő, kedd, csütörtök, péntek

18-22ig

ingyenesen hívható mobilról is

Hívja a vonalat, ha:


-bizonytalan, hogy bántalmazó-e a partnere

-szeretné átbeszélni a helyzetét és a lehetőségeit

-többet szeretne tudni a bántalmazás természetrajzáról

-érdekli, hogy hogyan támogathatná érintett ismerősét, kollegáját, rokonát, tanítványát.

Segélyvonalunkon anonimitást biztosítunk a hívóknak. A hívásokat a NANE Egyesület kiképzett önkéntesei fogadják."


[link]

2017. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az a legnehezebb, hogy az ilyen embernek nem lehet segíteni sehogy.

Nagy klasszikus: nem tud menni senkihez, anyagilag a sráctól függ, úgyhogy mindent elvisel. Panaszkodik, de lépni semmit se fog, csak várja, hogy valaki megoldja helyette a problémáját.


Azon kívül más megoldás nincs, hogy összeszedi a cuccát, és elmegy onnan, de azt már nem neked kell megoldani, hogy kihez és miből.

2017. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátnődnek elsősorban találnia kell egy helyet, ahová a barátja nem tudja követni. A nane-t kéne felkeresnie, hátha ők tudnak ebben segíteni. Ha el tudod onnan menni, akkor utána rendőrség és látleletet kell venni, ha a veréseknek maradandó nyoma marad. A legfontosabb, hogy mihamarabb tűnjön el onnan.


A nane honlapja:

[link]

2017. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Első: egy megfélemlített emberen számon kérni az önérvényesítést bajos, és nem is nagyon sportszerű.
2017. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

És a szülőkkel, rokonokkal mi a helyzet?

Melyik városban lakik egyébként?


Úgy lehetne megoldani, hogy talál olyan embert, akihez mehet, és a srác nem mer vele mit kezdeni.

2017. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az a szomorú igazság, hogy lépnie kell, mert más nem tudja megtenni helyette!

Nincsenek barátai, szülei, rokonai?

Valahova sürgősen le kéne lépnie amíg távol van a barátja, majd elmenni a rendőrségre és feljelentést tenni.

2017. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem kötelező erőszakos férfival együtt lenni. Nő döntése milyen férfival jön össze. Barátnőd nem akarja elhagyni pasit(jó neki erőszakos férfi). Akkor fölösleges neki segíteni.
2017. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Le kell lépnie, nincs mese!
2017. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kíváncsicska ***** válasza:
75%
Addig amíg kifogásokat talál nem tudsz mit tenni.Ezt mondom úgy hogy az én egyik barátnőm is egy ilyen kapcsolatban élt.Mosott főzött takarított,dolgozott,nem mehetett sehova.Ő is mindig kifogásokat keresett.Mist ezért nem, most azért nem,megígérte megváltozik stb stb.Aztán egyszer valami történt és eljutott arra a szintre,hogy segítséget mert kérni.Akkor mi 1óra alatt összecuccoltattuk és elhoztuk.A srác fenyegetőzött mindennel,de nem lett belőle semmi.Szóval annyit tehetsz mellette vagy és mikor adódij a helyzet összeszeditek és elköltöztetitek
2017. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!