Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Rossz érzésem van ismerkedésné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz érzésem van ismerkedésnél, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ha egy potenciális randipartner/társ jelöltet ismerhetnék meg, mindig elszalasztom a lehetőséget mert egy fura rossz érzésem támad. Olyasmi, mintha épp meg akarnék csalni valakit, holott senkim sincs. Mással is van ilyen?

2017. febr. 2. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez beteges.
2017. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy "közeledési pánik". Olyan értés, mikor mellhasadban hirtelen szorongást érzel, mindaddig a kiszemelt hölgyemény el nem ment.


Ugye? Ez lényegében egy biztonsági vészharang. A lényeg az, hogy az ösztönünk nem a modern korban van, hanem még mindig az ős-őskorban. Azaz ha megkörnyékeznél valakit, akkor a szűk közösségi körből mindenki tudná, és alacsonyabb esélyekkel indulnál. VAGY: a kiszemelt nőstény hímje, akár meg is ölhet, hogy megtartja a saját nőstényét.


Csak hogy, ez az ösztönös reakciónk. Egy bizonyos indokolatlan önvédelem. Azért indokolatlan, mert most egy ismerkedés nem von maga után fizikai bántalmazást. Lásd: kultúra és törvények. Csak ezt nem ismeri a tudatalattink, ezért támad ez a félelem.


Jó hír, hogy leküzdhető: ki kell lépned a komfortzónádból. Odamenni számtalan nőhöz, és csak beszélgetést kezdeményezni. Nem kell felszedni.

Eleinte mehet ártatlan dolgok:

- mennyi az idő


Majd később: megkérdezed valamiről a véleményét, ami pl. foglalkoztat. Olvastál valamit és érdekel egy női nézőpont. (Ez az indirekt módszer)


Vagy ha már eléggé megy, akkor mehet a direkt módszer:

"Szia! Szimpatikusnak tűnsz, ha jellemed is ilyen, akkor lehetsz a barátom." kezdésnek.

2017. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam. A közeledési pánik egy dolog, azt le tudom küzdeni. Nem okoz gondot beszélgetni, ismerkedni, vannak nőismerőseim. Hanem ami utána jön.. amikor már egy ideje ismerkedtek, végig ott motoszkál bennem, hogy "Ez helytelen amit teszel". De időközben rájöttem, hogy nem tudok elengedni egy bizonyos személyt a múltamból és nyilván a másik nő "nem ő". Ezért van, viszont a megoldás, hogyan léphetnék ezen túl, azt nem tudom. Évek óta tart.
2017. febr. 9. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!