Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ha egy férfi hosszabb ideje egyedül van és szomorú, mindenki legyint rá (még bele is rúgnak), ha egy nő, akkor mindenki vigasztalni kezdi?

Figyelt kérdés
Ha ez egy férfinál van, egyből lesajnálják, megkapja, hogy lúzer, megérdemli a sorsát, úgyis minden pasi szemét - viszont ha egy nő tárja fel az ilyen jellegű problémáját, hirtelen mindenki együttérző lesz, empatikus, vigasztalják, hogy ne adja fel, stb. Azt gondolom, egyedül lenni nem jó, főleg huzamosabb ideig, és a magány súlyát a férfiak és a nők ugyanúgy érzik. Ki mit gondol erről?

2017. febr. 14. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem vettem észre ilyet. Aki lenézi az ilyet, az nemtől függetlenül lenézi, aki meg együttérző, az mindekivel az.


Egyedül lenni pedig nem rossz.

2017. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyedül valóban nem jó az élet. Ideig-óráig, 1-2 évig még élvezhetővé lehet tenni, de hosszútávon rossz. Hiába, az ember csak társas lény. A terveket, célokat végigvinni, a szép és kevésbé szép dolgokat közösen megélni, osztozni sokkal jobb.

Persze vannak sokan akik huzamosabb ideig is jól elvannak.

Azt férfiként én is tapasztaltam, hogy mikor egyedül maradtam senkit nem érdekelt hogy ez most milyen. Nem mondom hogy baromira jól esne mások sajnálata, mert engem ne sajnáljon senki, inkább csak a közönyösségen döbbentem le. Nőknél ez más. Ők eleve könnyebben elmondják nőtársaiknak, csacsognak, tanácsokat adnak egymásnak, stb.

2017. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nőként 29 éve egyedül vagyok, még senki nem vigasztalt vagy érzett együtt. Igaz, én ezt nem élem meg problémaként.
2017. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez főleg itt a gyakorin van így.

Ha férfi ír ki egy ilyen kérdést akkor belerúgnak, hogy ne sajnáltassa magát, meg hogy ezért nem vonzó mert picsog mint egy nő.

Ha nő ír ki ilyet, rögtön 3x annyi komment és a többség vígasztaló, főleg férfiak akik vígasztalják.


Ez azért is lehet mert a nőknek egy lelkileg és testileg erős férfi kell.

Férfiak pedig védelmezni próbálják az elesett nőket.

2017. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Őszíntén és komolyan mondom, ha hozzám fordulna egy férfi, nekem mondaná el, hogy mi bántja, miért szomorú, miért van régóta egyedül, akkor meghallgatnám, ha tudok tanácsot adok neki. De nem gondolnám, hogy lúzer és szánalmas lenne vagy stb!!!..


Szóval ha van esetleg ( lehet lány is ) aki magányos, valakivel beszélni akar, még akkor is,ha nem tudok találkozni az illetővel. Szívesen "meghallgatom" és írhatnak a magányos, szomorú férfiak. Nagyon együttérző vagyok és habár nekem is sok gondom és problémám van, mindig jól fogadnám, ha valaki megosztaná velem a dolgait:)


19L

2017. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5#ös vagyok:)


Akkor most mondom, nekem bárki panaszkodhat,nem fogok belerúgni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


;)

2017. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért is kellene valakit pátyolgatni azért mert egyedül van x ideje? Ha akarna párt, akkor keresne, és találna magának. Mindenkinek a saját döntése a szingli élet.


Minden ember éljen úgy, ahogy neki jó. Szerintem egyedül lenni rossz, egy idő után magányossá tesz. Én jól megvoltam egyedül 2 évig, amikor nem akartam kapcsolatot egy csúnya szakítás után. Aztán amikor már kezdtem érezni, hogy hiányzik egy társ, tettem érte, és pár hónap alatt lett komoly kapcsolatom (azóta már házasok is vagyunk). Ennyi. Aki akar, az talál magának párt. Szóval nem tudom miért kellene emiatt sajnálni, avagy lenézni bárkit is. Ha egyedül van, az az ő döntése.

2017. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a hozzáállás MAXIMUM online mehet, mert a valóélet más...
2017. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha korrekt módon leírja a helyzetét és a problémáját, senki nem rúg bele (pár szociopata trollt leszámítva). Ha elkezd picsogni (amit sajnos férfiak szoktak ezen az oldalon főként), akkor viszont jó eséllyel kap némi Csernusos kemény kritikát, hogy szedje végre össze magát az önsajnálat helyett.
2017. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak még mindig ez az őskori elképzelés él a fejében, hogy a férfinak ne legyenek problémái, vagy legalábbis ne ossza meg őket másokkal, hanem oldja meg egyedül. Mert problémákról beszélni férfiatlan, betegnek lenni férfiatlan meg ilyenek. Aztán ugyanezek panaszkodnak a férfiakra hogy mennyi közöttük a lelki sérült meg ilyenek.
2017. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!